Blondynki Też Grają ciekawostki

Blondynki Też Grają ciekawostki

Historia kanału Blondynki Też Grają zaczyna się w dniu 2014-09-25 14:18:47.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 101 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 4535020 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 57464 użytkowników.

BLOKI za 500zł VS BLOKI za 20zł


Wspieraj nas na PATRONITE: Nie zapomnij zostawić subskrypcji, łapki i komentarza :D ► ►PLAKATY kupisz tu: ► Zajrzyj na fanpage! ► Obserwuj nas na ig! Bloki za 500zł vs Bloki za 20zł Wielki test papieru do rysowania!BLOKI 500zł BLOKI 20zł

Najlepsze komentarze:

Joanna ...Papiery akwarelowe mają fakturę jeśli ktoś nie chce faktury powinien patrzeć by blok miał w opisie ze poosiada gładkie kartki. Używam różnych bloków do rysunku w tym niekiedy tych akwarelowych , papier do pasteli 200 gsm firmy derwent,papier blue-white 200 kartek, bloki z szarymi kartkami, ogólnie nie wybrzydzam ale to też wszystko zależy jaki chcę osiągnąć efekt. Tych szkicowników pokazanych w filmiku nie lubię. Zamiast tego używam Blok rysunkowy gładki 80g A4 100a producent: Gamma wydatek około 7 zł a w przypadku tych w twardej oprawie to jeszcze nie znalazłam żadnych przy których rysunek nie wygląda na wymamlany.
Justyna...Fiksatywa się przyda m/
Drawing...Szkicownik z Canson jest bardzo dobry jest bardzo bardzo gładki jest w twardej oprawie gramatura 180 wiec jak na taki brudnopis bardzo dobrze się nadaje
?ukasz ...Witam, też zajmuję się rysunkiem już od paru ładnych lat. Dużo w internecie można podpatrzeć ale też istnieje dużo błędnych informacji, które chciałem sprostować. Istnieje na rynku całe mnóstwo rodzajów papierów gramatura inaczej grubość papieru papier ksero ma przeważnie 80gm istnieją też papiery do akwareli technik olejnych które mają nawet 600gram. Ale jeżeli coś rysujemy dobieramy papier do techniki w jakiej będzie wykonana praca. Szkicować możemy na cienkim papieże tak do 120gm polecam, węglem można też. kolorowa kredka to tak przedział od 120gm do 270g czym wyższa gramatura tym mniej kartka będzie się odkształcać. Na wybór papieru ma też wpływ ziarnistość czyli czy papier jest gładki mniej czy więcej i jaki jest układ ziaren na papierze gęsty czy nie. Duża ziarnistość jest wskazana jak używasz np. suchej pasteli węgla. Papier gatki w dotyku jedwabisty nadaje się do rapidografu, tuszy, atramentu czy markerów,. Do ołówka (cieniowania) nie polecam zbyt gładkiego papieru.
Ja używam różnych bloków testuje rożne papiery Canson firma z Francji w swojej ofercie ma różne rodzaje wysokiej klasy papieru. Mam też Strathmore papier wyprodukowany w USA. Zresztą rożne rodzaje. Muszę przyznać że ta opicia to wybór dla Profesjonalistów, Jakość nie podważalna. Mam też papier Bawełniany czy z Bambusa. We Włoszech istnieją manufaktury papierów dla artystów małe rodzinne zakłady gdzie wyrabia się papier starymi metodami. Dla ciekawych w Japonii w Tokio jest specjalny sklep z papierami typu japońskiego. Gdzie pod doświadczonym okiem można uczyć się sztuki kaligrafii. Istnieją też rożne odcienie białego, czy kość słoniowa, szary itp. Papier ma istotne znaczenie wykonywaniu prac na dobrym poziomie no i odpowiednie kredki czy ołówki itp. Ale niema idealnego papieru dla artysty to ty musisz szukać który ci odpowiada.
Przy tym wszystkim liczy sie praca i trochę talentu i nie wpadanie w samo zachwyt.
kingasz...od canson (szkicownik a4 z empika chyba za 30 zł mega do markerów i kredek dla początkująćych )
Czajnik...Ja najbardziej do kredek/ołówków najbardziej lubię gładkie papiery mixmedia
Paintri...Masz wersję bez cenzury ;)?
Ronnie...Ja używam tego z Happy Color. Jest bardzo dobry.
Gudgf Y...Pomacamy to czujesz mechowatą teksture nie polecam omg czy ja mam tylko takie dziwne myśli
Mint Un...(To nie hejt)
Jak dla mnie spoko kanał i leci sub, ale jakbyś mogła zamiast tylko gadać to rysować ten sam rysunek na obydwóch blokach i opowiadać o tym którego wolisz itd.
Pozdrawiam !
Olivia ...Mam te same Szkicowniki i są dość grube jak na tak mało gram :)
Margare...Co najtrudniej było ci rysować na początku?
Anna-ew...ja tego szarego nie lubię, jak bibuła. QA a czy używasz fiksatywy, lub ew. lakieru.
Czarnok...Niedawno odkryłam twój kanał i jestem zachwycona! Pierwszy raz słyszę porządną opinię osoby doświadczonej, a nie jakieś brednie od "artystów", którzy rysują na A5.
XD. DD...Zrobisz filmik jak rysujesz?
Nefka c...Pytałaś o ulubiony blok, ja kocham blok Daler & Rowney Smooth-Heavyweight- serio jeśli lubisz idealnie gładkie boki, ja realistyczne rysunki na nim zawsze pracuje ♥
Nefka c...Ja tylko dodam, bo w filmiku jest nie tyle błąd co niedoprecyzowanie. Są bloki akwarelowe nadające się do rysowania kredkami. Tylko one są niestety z tych dużo droższych i trzeba zwracać uwagę by papier był "Hot pressed" wtedy ziarnistość papieru jest minimalna, papier gładki i nadający się do rysowania. :)
Lee Art...Jestem na etapie papieru z drukarki i wkurza mnie to jak łatwo się zagina, to potrafi zniszczyć rysunek ;_;
Anna W...Mam te obydwa szkicowniki i są leprze od bloku
chuj...fajne kartki kochanie
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCYzmPRur1zd-wr8ObkWtJ5A