Cichy koń pociągowy nauki który zmienił wszystko Astrofaza


WIĘCEJ INFO O SZYBKIM INTERNECIE Odcinek o komunikacji i jje wpływie na rozwój nauki. Jak zaczęła się historia komunikacji satelitarnej, jak działa internet bezprzewodowy LTE oraz w jaki sposób kontaktujemy się z sondami kosmicznymi. ============== Muzyka ================ Take the lead Kevin McLeodCichy pociągowy nauki który zmienił wszystko Astrofaza

Najlepsze komentarze:

Qbox... W 7:40 pomyliłeś się. Zamiast GMS powinno być GSM. Pozdrawiam!
Marcin ... Pamiętam, jak za dzieciaka marzyłem o tym, by mieć takie urządzenie, na którym widać osoby, z którymi się rozmawia... A teraz to wideorozmów nie chce mi się nawet odpalać :D
Mirek K... Astrofazo mam ważne pytanie. Od pewnego czasu zastanawiam się jakie jest właściwie zastosowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i po co wysyłamy na nią ludzi?
Kuba Ku... Okazuje się że można bardzo dużo opowiedzieć w 14 minut, rzeczowość na najwyższym poziomie przesyłu danych! Świetna robota.
Adam Br... internet LTE niestety ma dużo wad, a podstawową jest brak zasięgu. Internet satelitarny wtedy działa bez problemów i lepsze wysokie pingi niż brak internetu :)
zbignie... WRESZCIE CIEKAWY TEMAT Z POLSKIM PROWADZACYM.
Jurek M... 1:48 drobna uwaga - długości fali nie wyrażamy w hercach , tylko w metrach. Herc to nie miara częstotliwości, tylko jednostka tej miary ;)
Matiz92... Świetny materiał! Niedługo pewnie nastanie epoka hologramów, a później? Moze teleportacja :P
Kamil B... A moim zdaniem rozwój takich technologi jest bardzo potrzebny lecz trochę za szybki, gdyż ewolucja moralna człowieka nie nadąża za możliwościami które ta technologia otwiera :) Chodzi mi głównie o niecne i zbrodnicze jej wykorzystanie ale również korzystanie z niej w sposób nie uwłaczajacy godności człowieka PS. Mam nadzieję że nie trafię do kącika heretyka :D
PPS. Świetny odcinek Panie Piotrze :)
Jeba? W... 1:46 Dlugosc w Hz??
Szymon ... Nie będę oryginalny, ale ja twierdzę, że procesory w urządzeniach mobilnych zostaną zastąpione szybką transmisją danych. Zamiast smartfonów będziemy mieć ekran z szybkim łączem, a wszystkie operacje będzie wykonywał jakiś megakomputer. Ma to duży sens, bo megakomputer będzie podłączony do sieci elektrycznej i będzie w stanie przetworzyć dużo więcej danych niż "rozsiane" po całym świecie mobilne procesory z ograniczonymi bateriami. Kwestia kosztów takiego abonamentu używania danych rozwiąże sie sama przez konkurencję i dostępność takiej usługi. Już dzisiaj możemy oglądać na urządzeniach mobilnych coś na żywo. Dlaczego więc zamiast "jutuberów" nie przesyłać pulpitu naszego wirtualnego komputera? Tym bardziej, że "nasz komputer" stale by się rozwijał, a nas obchodziłby tylko abonament, a nie zmiana sprzętu co 2 lata, żeby mieć w miarę aktualny.
PabloSa... Będziemy oglądać koty w rozdzielczości 32k :D
Zero92P... Internet LTE teraz coraz ciekawiej się rozwija, to jest zdecydowanie plus (no pun intended ;) ) bo taka mobilność jest w dzisiejszym świecie prawie niezbędna. No i warto poszukać najlepszej dla siebie opcji, czy to prepaid czy abonament, bo oba rozwiązania mają swoje zalety (https://www.ebrodnica.pl/polecane/9248-internet-mobilny-abonament-na-karte-a-moze-rozwiazanie-bezplatne.html tu można przeczytać właśnie o obu sposobach).
A co do samego filmiku - bardzo przyjemnie się ogląda. W sumie przypadkiem trafiłem na kanał, ale będę odwiedzał częściej :-)
JEDYNKA... HD 140283 czy ta gwiazda jest starsza niż wszechśwat? co o nie wiadomo?
Agniesz... Reklama reklamą ale TEMAT ZAJEBISTY !!!!!
lemur j... Satelity zmieniły prawie wszystko, mojego życia nie zmieniły ; )
theprze... Wraz z rozwojem telekomunikacji, internetu oraz ogólno pojętej techniki. Astrofaza będzie się coraz bardziej sprzedawał, aż osiągnie szczyt. Kiedy to straci 90% widzów.
A to ma... Reklama spoko. Tylko szkoda, że Plus ma w tej chwili NAJGORSZĄ ofertę na kartę ze wszystkich operatorów
Zejon... Taaak internet się rozwija niby mam LTE wszystko pięknie ładnie ale chyba cofam się w czasie bo nieraz na statystyce prędkości widzę jednostkę ,,bity"
?e?... Komunikacja z sądami, a ja dalej nie mam zasięgu w kiblu...
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ


Astrofaza ciekawostki

Astrofaza ciekawostki

Historia kanału Astrofaza zaczyna się w dniu 2014-09-17 03:23:38.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 524 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 59572306 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 326610 użytkowników.