Walka uliczna. Czy wykorzystasz swoje szkolenie? Damian Laszuk


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8jPWwQTOj7QNajlepsze komentarze:

Konrad ... I mam dla Ciebie pomysł na kolejne nagranie... Trening mentalny i medytacja z tradycyjnych sztuk walki w kontekście samoobrony. Fajnie by było jakbyś ten temat poruszył :) Pozdrawiam
Dawid W... Według mnie to gadasz trochę głupoty bo odnosisz się do sam nie wiem czego. Mówisz jakby wszystkie kluby samoobrony to było błoto i pomyje ale coś czuje że widziałeś kluby tylko w 1-2 województwach i nie wiesz jak to wygląda w innych rejonach polski i świata. Sądzę że jeżeli zrobić eksperyment w którym weźmie się dwóch bliźniaków i jednego uczyć przez 3 miesiące codziennie po 2h tylko MMA (lub jakiegokolwiek innego sportu, sztuki walki) , a drugiego uczyć tylko Systemu obrony Krav Maga, a następnie wystawić ich obu indywidualnie na 10 różnych losowych zdarzeń to myślę że bliźniak nr.2 miałby wyższe szanse na przeżycie.
q2rlz... Paradoks Kano
A. Prze... Zgadzam sie ze trzeba zaczac od podstaw: stojka z garda, poruszanie sie, ciosy bokserskie, kolana, lokcie, nauka paru prostych kopniec, rownolegle uczac podstaw technik zapasniczych/chwytajacych. Oczywiscie na kazda technike cwiczenie obrony przed nia i cwiczenie kontrataku.

No i wyrabianie charakteru od pierwszego treningu (i na kazdym treningu) poprzez sparingi (od tych majacych elementy zabawy, poprzez zadaniowe, az do tych normalnych ale nie tylko 1vs1, a takze 1 vs kilku, grupa vs grupa) i cwiczenia fizyczne.

Po opanowaniu technik podstawowych mozna przejsc to technik brudnych. I powoli zaczac probowac zlamac psychicznie podopiecznych. Sposobow sa tysiace, a najlepszy przyklad chartowania psychiki maja w wojsku. Stamtad warto brac przyklad. Tyle ze trzeba wtedy liczyc ze grupa ktora uczymy moze radykalnie zmniejszyc sie, a nasza popularnosc wsrod trenerow i instruktorow mocno spadnie i dostaniemy przezwizko np psychol :D
Adi... odpowiedz jest prosta...
zalezy kto cie szkolil ?
Kamil W... Fajny film
tprnbs... Dokładnie, psychika to podstawa. Pamiętam jak na pierwszych treningach mma lata wstecz miałem większe obawy przed uderzeniem kogoś (nawet lekko) w twarz niż samemu dostać w trąbę, ale z treningu na trening było coraz lepiej :)
wojtas ... Najlepsza technika kop na torbe a potem robisz z typem co chcesz hłe hłe
Damian Laszuk ciekawostki

Damian Laszuk ciekawostki

Historia kanału Damian Laszuk zaczyna się w dniu 2012-07-10 18:11:34.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 746 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 6953940 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 28200 użytkowników.