CIEKAWOSTKI LITERACKIE: Dziwne losy Jane Eyre Charlotte Brontë WielkiBuk.com] Wielki Buk


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=P65fiek1wSoNajlepsze komentarze:

Natalia... Dlaczego ja nigdy nie czytałam Dziwnych losów Jane Eyre?! Nie wiem, po prostu nie wiem!
Darr Ki... Zdecydowanie będę musiał sięgnąć po jakąś klasykę, bo przecież nie samymi nowościami człowiek żyje ;)
Abigail... Olga, słońce... jak ja uwielbiam Twoje filmy ??
tuczyta... Uwielbiam. Myślałam, że nic nie przebije "Wichrowych wzgórz", ale Jane to mój numer jeden jeśli chodzi o Brontë:) Choć muszę wrócić do sióstr, bo pewnie jeszcze niejedno mnie zaskoczy.

TuCzyTam : Gosia
Izolda... Ależ przepiękny filmik!
Marzena... Dziekuje. No i doczekałam się. Czytałam w grudniu. Wcześniej w zamierzchłych czasach również czytalam i oglądałam film. Wracam do tej powieści, jest cudna. No i fakt, że czytamy w tym samym czasie 1 książkę jest motywujący. "Dziwne losy" w wydaniu Świata Ksiazki są cudne. ?
SonofSk... Trafiłem na ten kanał z powodu Blade Runnera 2049(przed chwilą obejrzałem).Nie będę ukrywał że porządnej książki nie przeczytałem już dość dawno.Wiem że dobra książka może pochłonąć człowieka na długie godziny ale ja wolę zanurzać się w świat gier.Zasubskrybuję Cię ponieważ zafascynowała mnie twoja pasja do książek.Do tego jesteś bardzo ładna.Pozdrawiam.
Marta S... Cudny filmik ?
miakaFM... Jestem za przedstawianiem klasyków!
Izabela... Moja ulubiona książka <3 Ten język <3
Diament... Bardzo podobał mi się taki rodzaj filmu to dowodzi że nie tylko książki są ciekawe Ale i ich twórcy świetny pomysł czekam na kolejne ciekawostki
SuperOn... Czytałam i obejrzałam wszystkie ekranizacje :D
Pusta L... Małe sprostowanie: Currer Bell był pseudonimem tylko Charlotte, jej siostry używały pseudonimów Ellis Bell(Emily) i Acton Bell(Anne).
Slyther... no i mam teraz ochotę po raz kolejny przeczytać Jane.. ale to by chyba była przesada, bo czytałam ją w grudniu.. po raz 3 albo i 4 xd
cudny filmik ❤
Martyle... Jane Eyre czeka już jakiś czas na mojej półce i trzeba się za nią w końcu zabrać :)
Wielki ... To co? Następny klasyk w kolejce, który wybraliście to "Katedra Notre Dame" Victora Hugo! ❤ Czytamy w lutym? ?
I zapraszam na bloga na impresje z lektury "Dziwnych losów Jane Eyre":
https://wielkibuk.com/2018/01/19/wieczor-z-dziwne-losy-jane-eyre-charlotte-bronte/
CzytamS... Uwielbiam Jane Eyre. Mój ulubiony klasyk :-) Dzięki za mnóstwo ciekawych informacji :-)
1Aggo1... Wkradła się nieścisłość, ponieważ siostry Charlotte używały innych pseudonimów, niż Currer Bell: Ellis Bell (Emily) oraz Acton Bell (Anne). Istnieje też teoria, że to Charlotte jest autorką powieści przypisywanych jej siostrom, o której można przeczytać m.in. w książce Eryka Ostrowskiego pt. "Charlotte Bronte i jej siostry śpiące" - polecam :)
NieFikc... Mam tę książkę w bardzo bliskich planach. Miałam nadzieję przeczytać ją w styczniu, ale niestety nie dam rady, niemniej w lutym już chyba znajdę na nią czas. Po cudownych "Wichrowych Wzgórzach" koniecznie muszę zapoznać się z książkami dwóch pozostałych sióstr. :D Na półce czeka jeszcze "Lokatorka Wildfell Hall" Anne Bronte, jednak do "Jane Eyre" ciągnie mnie bardziej na tę chwilę. :D