CIVILIZATION 6: Rise and Fall PL odc.14 14 DLC A to nas zaskoczyła, a to nas zaskoczyła! Corle1


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=nAlA8GYuZbgNajlepsze komentarze:

Wiolett... i nie ma warszawy:(
Karol K... zmień doktrynę na armię zawodową żeby nie przepłacać
Piotr ?... Z tymi punktami do złotej ery to niestety ale musisz uważać co robisz, każde większe działanie jak stworzenie jednostki wojskowej którą nikt jeszcze nie ma dostępu prócz Ciebie lub awans na 4 poziom. Także dzielnice np. biznesowe, religijne, produkcyjne i portowe które w danym miejscu gdzie się je stawia, a pisze że masz +4 i powyżej też daje kolejne punkty. Choć masz wiele miast gdzie nie budujesz dzielnicy produkcyjnej, a przydało im się dać większy bust do produkcji dzięki takiej dzielnicy. W dzielnicy wojskowej i produkcyjnej budynki różnią się działaniem, czyli koszary i tak dalej dają + do produkcji nie miasta, a jednostek wojskowych w przeciwieństwie do tej produkcyjnej. Inkwizytorzy są dobrzy do walki i apostołami innych religii i warto mieć kilku by zabezpieczyć swoje miasta. Zbuduj okręty parowe które są o wiele mocniejsze od tych które mają twoi sąsiedzi.
byku220... Oglądałem wczoraj skomentuje dzisiaj i tradycyjnie cie pozdrawiam Corle1. Dziękuję za te miłe słowa. To żaden wysiłek komentować twoje filmy a czysta przyjemność tym bardziej, że zawsze zwracasz uwagę na komentarze i bierzesz po uwagę rady oglądających twoje filmy. Poza tym po obejrzeniu pierwszego sezonu tej Cywilizacji na twoim kanale przekonałem się do tego, że to jest gra w którą warto zakupić a to sztuka bo ciężko mnie zmusić do kupna jakiejkolwiek nowej gry (ostatnia jaką kupiłem to "Fallout New Vegas Ultimate Edition" 3 lata temu więc sam widzisz [możesz masz jakiś dar marketingowca do prezentacji dzieł albo sugestii podprogowych]). A co do pisania poradnika to nie ma sensu. Po prostu na jednej np. twojej moje rady się sprawdzają a na innej też byłoby inaczej. A teraz przejdźmy do rzeczy a raczej porad:
1. Czytam tytuł przed obejrzeniem i myślę - Co ta Wilhelmina sojusz i wojna obronna przeciw Czace a może wojna tobie wypowiada i rusza z motyką na słońce. Drogi Corle1 ona nikogo nie zaskoczyła po prostu padłeś ofiarą "syndromu jednej tury typ B". Charakteryzuje się on tym, że poczekamy jeszcze jedna turę a tu wał i coś się skiepściło. Ja sam też grającv Chinami padłem ofiarą tego syndromu. Budowałem Bibliotekę Aleksandryjską i użyłem ostatniego punktu budowy budowniczego aby przyśpieszyć jej budowę (to specjalna zdolność Chin, mogą skracać budowę cudów klasycznych i starożytnych o 15% za cenę 1 punktu budowy budowniczych, i można tego użyć parokrotnie na jednym cudzie), budowniczy znikł została 1 tura a mam jeszcze 1 budowniczego z 1 punktem budowy i myślę: "Ech bez przesady nikt nie zbuduje." Idę nim i ulepszam pastwisko, puszczam turę patrzę nic cicho i co chcę budować w stolicy i w dodatku szybciej bo punkty budowy się zwróciły jako punkty produkcji. Myślę co za szmaciarz raczył zbudować a to mój sąsiad i sojusznik Gilgamesz. I później ciężko było go wyprzedzić w nauce tym bardziej że zaspamował tereny dookoła miast zigguratami które dają bonus do nauki. Ewentualnie możesz wczytać bo pamiętaj że armadę galer można bez problemu ulepszyc do armady Karawel czy co tam mają.
2. Nie burz tego pastwiska w Zakopcu. Ja w wspomnianej grze Chinami też zburzyłem pastwisko koło Zimbabwe i gra mi się scrashowała.
3. Może wyślij tego szpiega do Chuncheonu. Strzegąc centrum miasta będzie strzegł również przylegającej dzielnicy kulturalnej i tych Wielkich dzieł na które Czaka i inni mają chrapkę i mogą chcieć jej ukraść. I najmij może innych szpiegów i niech działają coś tam.
4. Zgadzam się z Janem Olbratowskim, hwacha tam zdechnie Lepiej wyślij tam jednostkę lądową wspartą pancernikiem (bo atakuje na odległość).
5. Pod którymś z filmów ktoś radził aby wznieść dzielnicę przemysłową w miastach w których mamy zamiar budować porty kosmiczne. I to był dobry pomysł jeżeli przypomnimy ile się one budowały w Polskich miastach w sezonie 4. Ja bym proponował wznieść porty w Zakopanem, Krakowie i Jeonju (bo tam siedzi Pingala, gubernator co może nam pomóc z wyścigiem kosmicznym) a poprzedzić je budową dzielnic przemysłowych z warsztatami i fabrykami.
6. Co do wielkich ludzi myślę, że tego z teraz wielkiego admirała to odpuścić bo on nie wspomaga jednostek z epoki atomu i współczesnej i na takiego poczekać. Ściągnij także Joannę D'Arc bo ona chyba ci teraz wpadnie. Co prawda może stworzyć relikwię ale ja bym ją ściągnął chociażby z tej racji iż była to niesamowita jak na swoje czasy osoba a przy tym pobożna którą spotkał tragiczny koniec i dopiero po śmieci ją rehabilitowano a wiele setek lat później ogłoszona świętą.
7. Prześledź mapę i popatrz gdzie jeszcze możesz zakupić pola z Uranem. Co do pól w Krakowie, on rozrośnie się dalej gdyż to była stolica Gruzji a w stolicy rozrost sięga dalej niż trzy pola od centrum.
8. Buduj Corle1 dzielnicę z aerodromem i zaatakuj dwupłatami "Hunów ze wschodu" nawiązując do walk polsko-amerykańskiej eskadry kościuszkowskiej w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 20-tych. Ale poważnie zbuduj ją gdzieś i rozważ budowę sił lotniczych.
9. A może teraz spróbuj dogadać się z Wilhelminę najpierw rzuć jej oliwki a jak zaczną znów słabnąć stosunki to rzuć tytoń itp. bo ona nie ma żadnych surowców luksusowych.
10. Co do Czaki to nie mam pojęcia o co mu chodzi a Ćandragupta to może miał pretensje, że nie założyłeś u niego ambasady bo on lubi wiedzieć wszystko o wszystkich.
11. A może tych osadników co idą do Francji może lepiej wysłać do Skandynawii w obstawie tych koni z Gdańska. Jest jeden cud na naukę Amundsen-Scott coś tam ale to trzeba budować gdzieś w tundrze czyli tam gdzie jest śnieg.
Glitwa... Corle po co ci jakiś tam wielki admirał jak ty zaraz będziesz mieć pamcerniki i lotniskowce
Ciastko... Nikt nie spodziewał się Holandzkiej inkwizycji
jaki? A... Hahahaha no noramlnie ta islandia super miejsce na osiedlenie się z tymi bandytami
Szymon ... To miasto przy Zulusach nazwij Sosnowiec wtedy nikt go nie zaatakuje:)
GiveMeA... Zrób im krucjatę atomową i się skończy
Daniel ... Używaj inkwozytora raz na miejscowości a później misjonarza, powinno to pozwolić ci za pomocą dwóch jednostek, za niedużo wiary, wprowadzić swoją religie na 100% w swoim mieście.
Jan Olb... Twój pomysł wysłania Hwachy na teren z barbarzyńcami jest raczej samobójczym posunięciem. Jest to jednostka dystansowa, więc będzie raczej słaba w walce w zwarciu. Zejście na ląd odbierze możliwość ataku, a barbarzyńcy skutecznie ją osłabią albo zniszczą. Jeśli już "odbijać" te tereny, to lepiej wysłać jednostki walczące w zwarciu w eskorcie okrętów, które mogą ostrzelać wroga i osłaniać ich lądowanie. A druga porada, może banalna), ale warto zainwestować w produkcję w miastach, bo sama nauka nie wystarczy do zwycięstwa naukowego.
Marcin ... Weź zmień doktrynę wojskową na 50% tańsze upgrejdy jednostek bo mamy dużo takich, a zaoszczędzimy dużo kasy.
Szymon ... Czemu nie chcesz Sosnowca? Czytaj moje komentarze, bo inaczej będę cię nazywał parówą. :)
Filip G... Fajnie się Ciebie ogląda, jedyny plus cieszenia się Civilization bo sam kupić nie ma jak (brak funduszy) Poza tym mam propozycję tak zwaną "ku chwale Bykowi" by jedno miasto przemianować na jego imię właśnie ku jego chwale. Jak Rosja miała swój Stalingrad to ty byś miał "Bykowo" lub inną nazwę :)
_kumisz... A może Sangju zamienimy na Łomżę, proszę Corle1 posłuchaj się mnie bo Łomza to bardzo ładne miasto
Jakub F... Będzie kiedyś no man's sky plzzz ???
Corle1 ciekawostki

Corle1 ciekawostki

Historia kanału Corle1 zaczyna się w dniu 2012-12-23 21:28:17.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 3909 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 54495810 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 161000 użytkowników.