bezdotykowa zmiana kierunku silnika z automatycznym wyłączeniem


Zmianę kierunku obrotów silnika modelarskiego uzyskać można na kilkanaście sposobów , wykorzystanie prostego modułu może być przydatne w modelarstwie w makietach kolejowych i w projektach urządzeniach Sterowanie modułu może odbywać się zarówno względem + zasilania jak i minusem czyli względem masy do wejść można podłączyć każdy dowolny czujnik czy odbiornik zdalnego sterowania . Moduł przeznaczony jest do bezdotykowej automatycznej zmiany kierunku obrotów a po wykonaniu tego manewru zatrzymuje silnik. Moduł złożony zastał z elementów elektronicznych dwa układy 555 służą do odwracania kierunku obrotów silnika , triak do automatycznego stopu natomiast dwa dowolne tranzystory PNP do dopasowania sygnałów sterujących wychodzących w tym konkretnym przypadku z przełącznika Halla . Reszta elementów / rezystory i świecące diody Led , jest przypadkowa i nie musi być stosowana służy jedynie do monitorowania omawianego modułu. W zaprojektowanym module na układach 555 po małej modyfikacji istnieje możliwość natychmiastowego zatrzymania silnika i zrobieniu układu przeciążeniowego , który zatrzyma silnik pod wpływem przeciążenia / ponadto układy z serii 55..... są dużo mniej wrażliwy na krótkotrwałe przeciążenia a niektóre serie pracują w zakresie 1,5 18 V i posiadają końcówkę mocy .

Ostatnio komentowane:


Merez mam pomysł

Jak będzie 2K tys w filmie : nowa przygoda w nowej Terrarii. to 2 odcinki w dzień.
Zobacz »
Dawaj więcej iron Mana corle błagam nagtywasz ghost of thushima po 3 odc dziennie jak nie więcej daj trochę iron Mana w końcu tak mi życia nie starczy aby wszystkie odc z tego obejrzeć A mam 12 lat dopuero Zobacz »
W końcówce meczu powinien być karny dla stali niestety sedzia nie zauważył a ja już miałem się cieszyć że stal strzeli gola
Edit ale i tak szacun dla resovi i dla stali
Zobacz »
Później Ci "kibice" przenieśli się na A4? https://www.youtube.com/watch?v=7C8gBe6D82g Zobacz »
Chcecie więcej ! Zostawcie Like ! ZWYCIĘZCA ZGŁASZA SIĘ TUTAJ !
(CI CO CZEKAJĄ NA SKINKA SPOKOJNIE OGARNĄŁEM DZIŚ NOWE SKINKI BY MÓC WAM WYSŁAĆ BO ZNOWU MI SIE SKOŃCZYŁ ZAPASIK xD) :)

/LiN
Zobacz »
Można było zdobyć pinsira z robaczycy i sandslasha oraz ninteliusa alola z lodowych. Z mrocznych był do zdobycia ten pokemon co ma najerzony ogon i jest fioletowy nie kojarzę nazwy, chyba stunky to był Zobacz »
Witam .Bardzo słusznie racjonalna droga.Nienawistne szury będą na anty ,ale nowa ,polska inteligencja wie ,że to słuszna droga. Będą ich atakować ,tak jak robili to naziści i sowieci. Zobacz »
PIS już płaci uroszczenia (Żytowe+). Jak do tej pory 28,5 miliardów
złotych od 2015r. Zostało jeszcze 971,5miliardów. Obowiązkiem patrioty jest głosować na Dudę (PIS).
Zobacz »
Dal bym Ci najchetniej plaskacza w pape Mimo ze jestem za w realu24 ale nie za Toba kierdo...wiesz o co chodzi nie? Zobacz »
ja tez uwielbiam się delektować takimi tytułami potrafiłem w spintires jedna mapkę robić 4-5 godzin:P Zobacz »
czołem AL Sza Fa, wysłałem kupon na kumulację 35 milionów Funtów, jak wpadnie to nabędę drogą kupna TESLE dla Ciebie, pozdro ze zmywaka
???
Zobacz »
Co do znieważania graczy, to no, wychowujemy społeczeństwo na cipki, co się obrażają na randomowe osoby, co nic nie wniosą do ich życia, jak najbardziej amnestia za to Zobacz »
A ludzie tak narzekają na te małe i stare kombajny. A stary i mały kombajn lepiej w błocie se radzi. Zobacz »
Podaj date kiedy będziesz nogrywał opening i godzinie bo chce *** zrobić skrzynkę która otworzysz Zobacz »
Brakuje jeszcze zwykłych elektrycznych szczotek bo ja czuję różnice na korzyść elektrycznej. Zęby przy przecieraniu językiem są czystsze. Zobacz »
Tour Guide petarda dla quest shamana - bo rozumiem że przejdzie na kolejną turę więc podwójny Galakron w 7, podwójny Shaderwock, podwójna Alekstrasa mega i robi questa jak trzeba wcześniej. Zobacz »
Mówiłem, że w końcu Ci się uda! I to z jakim czasem? - Aż 19 minut wyprzedzenia w stosunku do poprzedniego speedrun'a! Brawo!!! ? ? ? Zobacz »
12:17 kurwa aż mi pizza z ręki wypadła monkaS Zobacz »
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=rzalg4-l8rI


mirek sakowicz ciekawostki

mirek sakowicz ciekawostki

Historia kanału mirek sakowicz zaczyna się w dniu 2012-09-02 14:20:20.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 212 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 7338662 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 0 użytkowników.