Wiedza z wami ciekawostki

Wiedza z wami ciekawostki

Historia kanału Wiedza z wami zaczyna się w dniu 2014-09-29 18:54:28.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 230 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 12570227 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 96124 użytkowników.

159. Wszystkie śmierci w Zbrodni i karze. Co się naprawdę stało..._ Wszystkie śmierci Zbrodni karze. naprawdę stało Rodionem?

Najlepsze komentarze:

julia m...Cudowny kanał i Pani prowadząca! :))
Asia De...dzięki Pani zdałam dzisiaj maturę ustną z j. polskiego na 85%, Dziękuję!
Krzyszt...Seryjny morderca z Dextera, który zabija osoby, które dopuściły się zbrodni, postępujący według swojego kodeksu to jest dla Pani żart. Morderstwa w Zbrodni i karze to jest już w porządku. Ok.
Karla C...Niezmiernie doceniam Pani filmy, oby więcej tak kompetentnych polonistek!
Natalia...to nie rozumiem dlaczego Pani na lekcji mowila ze zabil wlasnie 3 osoby..
fragola...W "Zbrodni i karze" nie ma postaci jednoznacznie złych. Rodion pod wpływem Soni najpierw przyznaje się tylko do zabójstwa, ale nie widzi w tym winy. Skrucha pojawia się po roku pobytu na Syberii. Oczywiście nie popełnia samobójstwa, ale zdaje sobie sprawę,że zbrodnia zniszczyła jego życie i w rozmowie z Sonią wyznaje:"zabiłem sam siebie".
elenwe ...Świetnie pani wyglada w tej koszuli :)
Agata G...Czy jak napiszę, że Rodion zabił trzy osoby, bo tak było mówione u mnie na lekcji przez nauczycielkę ( w książce, którą przeczytałam, nie znalazłam takiej informacji) to będzie błąd rzeczowy w rozprawce? Bo na maturze ustnej mogę to wyprostować, ale na piśmie nie za bardzo... Poza tym co jeżeli osoba sprawdzająca moje wypracowanie, uznałaby że zabił on 3 osoby a ja jednak napisalabym o dwóch? Czy egzaminatorzy patrzą na tą sprawę łagodniejszym okiem skoro nawet nauczyciele mają na to różne zdanie?
Igor B...Dziękuje za Pani trafne i pomocne przemyślenia!
Louise ...Choć maturę pisałam rok temu, chętnie poslucham o mojej ulubionej lekturze! :)
MIcha? ...Ale chyba matka rodiona nie wiedziała że jej syn zabił tylko, że wyjechać gdzieś w interesach jak dobrze pamiętam
Weronik...Dzięki pani zdobywanie wiedzy z literatury to sama przyjemność ?
Justyna...Byłabym wdzięczna za odcinek na temat " Procesu " Kafki. ? Pozdrawiam. ?
Bartosz...Dziękuje! Obym miał temat o motywie śmierci na maturze ?
Nikola...Sam charakter Rodiona był taki, że nie do pomyślenia jest nawet samobójstwo bohatera. Nie wiem skąd się to mogło wziąć xd Bardzo polecam książkę! Niesamowity klimat i postacie fajnie rozbudowane!
Cisza B...Podczas omawiania tej lektury w szkole moja polonistka również była zdania, że Raskolnikow zabił trzy osoby, ponieważ siostra lichwiarki była w ciąży. Dyskutowałam z nią o tym na forum klasy, bo czytałam "Zbrodnię i Karę" i byłam pewna, że nic takiego nie było tam wspomniane. Polonistka uznała, że to kwestia tłumaczenia. To trochę niedorzeczne... Jaki tłumacz pomija tego typu fakty w tłumaczonej książce?
jimlock...Pomocne, można sobie skutecznie przypomnieć lekturę przed maturką :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC2fcTUGpL2dgwmDHtKz__TA