Triple QX SynPlus PD 5W40 Jak skutecznie olej chroni silnik? 100°C


Subskrybuj: Kontakt: Badanie oleju silnikowego w temp. 100°C Triple 5W40 QX SynPlus PD Co pokazuje test? Test tarcia ma pokazać odporność filmu oleju na rozerwanie (siłę filmu olejowego). Metalowe elementy w silniku podczas swojej pracy (tarcia np. tłoki) mogą prowadzić do powstawania rys i zarysowań. Im olej ma silniejszy film olejowy jest lepszej jakości, tym lepiej powinien chronić silnik, przed ich powstawaniem. Każda próbka poddana temu testowi, na pewno będzie posiadała jakieś rysy (wgłębienia). Poprzez pomiar próbki, będziemy mogli sprawdzić głębokość wyżłobienia. Jak przebiega test? Nowa próbka jest poddawana tarciu metal o metal pod obciążeniem 1kg przez czas 5 minut. Następnie dokonywany jest pomiar średnicy próbki w najniższym jej punkcie. Każda nowa próbka ma średnice 2,92, od której odejmuje średnice testowanej próbki. Po odjęciu obu wymiarów, otrzymamy realny pomiar zużycia próbki. In wynik niższy tym lepiej. Wynik: 0,08 Zestawienie olejów silnikowych tabela: Zestawienie olejów silnikowych wykresy: Jeśli chcesz mi pomóc w zakupie kolejnych olejów, dodatków do oleju: paypal.me/PiotrTester Olej do testu przesłał Pan Amadeusz Michalski Triple SynPlus skutecznie chroni silnik? 100°C

Najlepsze komentarze:

Adam... Operator szlifierki w akcji , Piotruś jaki drucik użyłeś ? Chyba ten z tych twardszych ? Bardziej odpornych na szlifierkę ;-) A może sam nie wiesz które są te twardsze , a które te słabsze ? Jak byś wiedział to nawet te bzdurne filmy mógłbyś manipulować . Skąd pewność że druciki są z tej samej partii i dokładnie tego samego materiału ? Na słowo ci nie uwierzę .
djschab... Piotrze może uda ci się przy następnych filtrach dorwać filtry Borg&Beck podobno mają materiał filtracyjny (nie jest to papier filtracyjny w którym dowiedziałem się w jednej hurtowni)?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCLQb2UdBzX_lgTzaz4Ua1IA


Piotr Tester ciekawostki

Piotr Tester ciekawostki

Historia kanału Piotr Tester zaczyna się w dniu 2013-10-23 14:04:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1839 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 26304677 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 43168 użytkowników.