Jak oddychać podczas ćwiczeń? Klasyczny błąd... Tłocznia brzuszna


To takie proste, a jednak nadal kaleczone. Odpowiednie napięcie poprzez oddech i aktywność brzucha to nie tylko stabilność kręgosłupa, ale też więcej siły. Dzieje się tak dlatego, że układ nerwowy pozwala się mięśniom aktywować lepiej, gdy wie że ustrój jest zabezpieczony. Mam nadzieję że robicie to dobrze. Pozdro :)oddychać podczas ćwiczeń? Klasyczny błąd... Tłocznia brzuszna

Najlepsze komentarze:

Micha? ... Jak zawsze filmik idealnie trafiony w to czego potrzebuję :D
Damian ... Mam pytanie. Chodzi mi o ciśnienie podczas ćwiczeń. Mam bardzo duża wadę wzroku ( -8) i 18 lat na karku. Ćwiczę niecałe 3 lata. Rozmawiałem z okulista na temat ciśnienia i powiedział mi zebym nie nastawiam się na bicie rekordów. Trenuje hobbystyczne i nie mam w planach podnoszenia 200 kg na przysiad, czy wyciskać na ławce ,ale wiadomo cały czas forma rośnie i ciężar tez jest większy. Po za wzrokiem jestem w pełni zdrowy. Wszystkie badania jakie robie wykazują dobre wyniki. Czy mój układ krwionośny i moje oczy adaptują się do większego ciężaru, który i tak zwiększa bardzo rzadko. Dodam że ćwiczę małym ciężarem z dużą ilością powtórzeń.
Gike... Ale Ci kapturki urosły :O
Greg St... Filmy bardzo przyjemne, zawsze bogate w merytoryczne treści. Wiele strategii zdążyłem już zaimplementować do swojego treningu. Chciałbym, jako fan tego kanału, zobaczyć nagranie o technice martwego ciągu (w konwencji podobnej do tej z przysiadem zawartym na początku tego kanału ) bądź postępowanie przy uszkodzeniu obrąbka kompleksu barkowego. Pozdrawiam!
Michal ... Lubie twoje materiały natomiast staraj się zaniechac poprawek które musisz wprowadzić po filmie, to bardzo mylące i robi się metlik. Pozdrawiam.
seisey0... Z początku zaczynałem stosować manewr Valsalvy przy najcięższych ćwiczeniach, teraz przy żadnym nie wyobrażam sobie, bym mógł oddychać inaczej. Zaś martwy ciąg już chyba w ogóle byłby dla mnie niewykonalny, gdybym podczas podnoszenia sztangi miał "podręcznikowo" wypuszczać powietrze.
sebix 1... mega dobry materiał , zreszta jak zawsze :D :D :D
Anna Ma... Witam..mam pytanie. ..w ktorym mieście ma Pan gabinet...gdzie mozna przyjsc na konsultacje?
GornySl... Pytanie czy takie oddychanie nie będzie powodowało żylaków u osób z skłonnościami ?
Pi?dziM... Mam problem prawdopodobnie ze sciegnem. Przy podciaganiu boli mnie pod lopatka i pacha. Czasem tez czuje lekko bol w bicepsie. Co to moze byc?
M S... to juz wiem jak to jest jak gosciu robi przysiad i konczac powtorzenie robi bełta xD
Lil Cyc... Niby spoko, ale jakby podszedł do mnie jakiś trener w dobrej intencji nauczenia mnie oddychać to i tak nie umiałbym go przekonać, że to naturalne wstrzymywać powietrze.
bliznia... ciekawostka przy wypuszczaniu powietrza wymawiamy S jest to jedyna społgłoska przy której spina sie przepona .pomocne w sztukach walki i lekcji śpiewu :d pozdro
Karina ... Wspomniałeś o osobach z tetniakiem. Ja mam pytanie czy wstrzymanie oddechu jest bezpieczne dla osób ze schorzeniami neurologicznymi, np z epilepsja?
Tomasz ... Sam świszczę jak parowóz :D
Krzysie... Mógłbyś zrobić odcinek jak prawidłowo napinać ( spinać ) mięśnie brzucha i pośladków podczas ćwiczeń. MC, przsiadu, wyciskań wiosłowań.
Gr3g Fk... Podczas pompek stosować tłocznie, czy klasycznie oddychać góra dół?
Szymon ... Jesteś kozak!
Micha? ... Ziomku, jakbyś podszedł do oddychania podczas podciągania?
NieMaLe... Jeśli czujecie, że schemat poprawnego wykonania tłoczni brzusznej nie został rozwinięty to dobrze czujecie! Będzie jeszcze o tym ?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCywe4YyGPwpJy1mO6b40-GA


NieMaLekko ciekawostki

NieMaLekko ciekawostki

Historia kanału NieMaLekko zaczyna się w dniu 2016-06-23 22:52:07.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 117 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 7127611 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 86883 użytkowników.