Q&A: ZAPYTAJ FIZYKA Zapytaj astronautę Tim Peake | recenzja P42 P42


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OEts2YWMIHINajlepsze komentarze:

Annabel... Nie Paweł, ten filmik za nic nie jest przystępny dla ludzi nie w temacie, ale kogo to obchodzi? Opowiadasz o fizyce w taki sposób, że jestem w stanie rzucić wszystko i zmienić kierunek studiów.
kacper9... Jak ktoś mówi z pasją to aż przyjemnie się słucha. Świetnie przedstawione pozdrawiam! :)
Eda... Ach!!! Niesamowicie opowiadasz <3
Karolin... Hahaha, dobrze, że nie tylko ja zadałam takie niepoważne pytanie ?? Dzięki za odpowiedź! Uściski ?
Martyna... 8:30 Nie Paweł ten film nie jest przystępny dla zwykłych śmiertelników :) Ale i tak świetnie się Ciebie słucha.
Kultura... Pablo Pablo... nie musisz mi dziękować, wystarczyło, że mi powiedziałeś, że jestem gwiazdą <3
natalka... Paweł gdybyś był nauczycielem fizyki to z chęcią chodziła bym na tą lekcje :)
Cienist... Podobną formułę ma książka "Po prostu Wszechświat. Proste odpowiedzi na trudne pytania" - to taki Q&A z astrofizyki, skupiony na wyjaśnianiu mechanizmów rządzących ziemią, planetami, gwiazdami i ogólnie wszechświatem. Naprawdę łatwo, miło i prosto napisana, 1 pytanie ma odpowiedź mniej więcej na jedną stronę.

"Zapytaj astronautę" kupię mojemu tacie na dzień ojca - jest fizykiem i lubi takie populanrnonaukowe książki, na pewno mu się spodoba.

W ogóle jest taki kanał czy strona (pewnie NASA, ale nie pamietam), gdzie astronauci na stacji kręcą filmiki w ktorych odpowiadają na różne pytania i najbardziej utkwiło mi w pamięci "jak myją zęby" w nieważkości - pastę do zębów potem muszą po prostu połknąć :P

Paris Hilton jak to materia może mieć charakter korpuskularno falowy, ale to wciąż nie odpowiada na pytanie, czy jest gwiazdą. Tu trzeba się odwołać do definicji i na przykład analizując pierwsze zdanie z wikipedii - czy Paris Hilton jest ciałem niebieskim? I czy materia Paris Hilton jest w stanie plazmy? :P

Bardzo fajnie, że pokazujesz takie popularnonaukowe książki i popularyzujesz fizykę! To super dziedzina nauki :) Ja z racji wykształcenia jestem team biologia, a dokładniej biotechnologia, ale fizyka też mnie bardzo ciekawi.

Hehe Wydawnictwo Kobiece pokazuje, że kobiety to też ludzie i interesują się czymś wiecej, niż romansami :P

Super video Paweł, świetny pomysł z tym Q&A :)
Ewelina... Jesteś genialny :D Opowiadasz z taką pasją, aż sama chcę studiować fizykę (a studiuję dietetykę :P).
werka... dlaczego wybrałeś akurat fizykę do studiowania a nie np. astronomię?:) ps. kooocham ten film
Katarzy... Świetny film, ale chyba jednak pozostanę humanistką :D
Laura Z... Jupi moje pytanie było ? i to jako pierwsze ? pozdrawiam P42
Micha? ... Uwielbiam Twoje naukowe wstawki bo jestem humanem ale jestem też człowiekem bardzo ciekawym świata a od Ciebie można się naprawdę wiele nauczyć ale lesze jest to że oglądając Cię zatrzymywałem cały czas film i sam sprawdzałem rzeczy o których mówisz :)
Wredote... Ależ się nakręciłeś przy tym niebieskim niebie, tak fajnie się słucha kogoś, kto ma pasję, kto się nią bawi i kogo to naprawdę kręci. Za chwilę znów się nakręcasz z tymi nieskończonościami i w ogóle. Fantastycznie Cię w taki sposób posłuchać :) Chociaż fizyka to nie moja bajka (a czytam "Nie mamy pojęcia" z Twojego polecenia) to jednak do Ciebie bym po to wpadała :)
Katarzy... Jaram się za każdym razem jak widzę intro ? genialne!
tuczyta... Odbieram nagrodę, obejrzałam całość;) Świetny pomysł na odcinek, choć mam nadzieję, że Paris Hilton nigdy go nie obejrzy;)

TuCzyTam : Gosia
M Lolly... Paweł ? Hmm ... to może zrobią zło korepetycje z fizyki ? Wreszcie ktoś o tym ciekawie mówi +
Iza Ada... W tym filmiku widac Twoja wyjatkowosc fizyka oraz nerda <3 Porownywanie fizykii do roznych rzeczy, filmow - genialne <3 Czekam na wiecej :) Ty mnie przekonales do nauki fizyki :D
Jo? Zio... Dalej zachwycam się intrem!!
Btw, powinieneś być moim nauczycielem fizyki. Niecałe dwie minuty tłumaczenia "dlaczego niebo jest niebieskie" i Bang, rozumiem. U mnie lekcje fizyki wyglądają tak: witamy się, przepisujemy punkty z podręcznika, których większość osób nie rozumie, potem zadania na tablicy, które każdy spisuje się z internetu, bo pani nam grozi jedynkami.....nie polexam
Ewa Kwi... Bardzo ciekawie się ciebie słuchało, nawet jeśli nie wszystko zrozumiałam. Byłoby naprawdę świetnie gdybyś zrobił kiedyś jeszcze raz "Zapytaj fizyka", bo kosmos naprawdę jest szalenie interesujący - nawet dla niektòrych humanistòw.? I dziękuję, bo dziwnym trafem odpowiedziałeś na nie zadane przeze mnie pytanie, gdy wspomniałeś o czarnych dziurach (bo niestety nie zdążyłam już go zadać).
A "Zapytaj astronautę" od ponad miesiąca mam w planach kupić i przeczytać - więc tylko mnie w tym utwierdziłeś.
Pozdrawiam. :)