DevTalk 80 O Angularze z Żanetą Jażdżyk


link: DevTalk Angularze Żanetą Jażdżyk

Najlepsze komentarze:

Marzenn... Dzięki za przybliżenie tematu frameworka Angulara i określenie jego miejsca w świecie IT oraz znaczenie TypeSciptu, a także na co początkujący programista powinien zwracać uwagę przy wyborze swojej ścieżki. Spodobał mi się ten podcast:)
Mam nadzieje, że Maciek podejmie temat testowania frontendu.
kid d... Bootstrap to biblioteka :)
?ukasz ... Super gościa/(gośćkę?!) zaprosiłeś :D
Czekam na kolejne odcinki z Frontendu.
ZbychuZ... Przejście z języka silnie typowanego na słabo typowany jest upierdliwe :(
23luski... Nie przywiązywałbym się szczególnie do stwierdzenia, że Angular jest do dużych projektów, a React do małych: https://brainhub.eu/blog/10-famous-apps-using-reactjs-nowadays/
Daniel ... Jestem zdania, iż im więcej kobiet w tej branży, tym lepiej.
Vampiur... Yarn fajny, ale na razie mało używałem - przesiadka przynajmniej przy małym projekcie mnie nie zabolała i angular-cli w configu ma możliwość spięcia go z yarnem;)
Damian ... Polecam React ;)
usdreal... To jesli chcialabys Tworzyc gry to zainteresuj sie Phaserem lub jesli masz czas swtorz wlasny silnik. Ogolnie pewnie wiesz, ze w js mozna z powodzeniem tworzyc gry dzieki canvas 2d oraz 3d czyli tzw. WebGL.
Tellek... Jak ktoś chce się bardziej zagłębić we front to polecam Vue.js, które nazywane jest zlepkiem najlepszych (podobno) funkcjonalnosci Angulara i Reacta.
No name... Tak się składa, że od kilku dni muszę stworzyć projekt działający w przeglądarce i postanowiłem wybrać AngularJS i node.js. Jako, że programuję na co dzień w C++ myślałem, że nauczyć się nowego języka/frameworka nie będzie trudno, ale AngularJS jakoś mi nie podchodzi. Myślę, że jest kilka zmiennych, które mają na to wpływ: 1. Przesiadka z języka silnie typowanego na słabo. 2. Słabo napisana dokumentacja framework'a w porównaniu np. do C++. 3. Rozbieżność w wersjach Angulara.
Crovaif... Yarn > NPM. Nie ma się co bronić przed przejściem. Zajmuje to z 10 minut :D
Crovaif... Siedzisz rok w NG i parę lat w AngularJS i nie wiesz jak wygląda kwestia SEO? :)))
Krzyszt... Angular jest jak najbardziej indeksowany przez robota Google - gdyby nie to nikt nie robiłby aplikacji z architekturą SPA.
Live Yo... Przesłuchałem z ciekawością, fajny odcinek, ale niektóre błędy merytoryczne wprowadzają w błąd. AngularJs i Angular to nie MVC, tylko MVVM:)
Garcia... Czy React jest wykorzystywany również do tworzenia wizualnej części stron internetowych czy tylko do aplikacji webowych?
stream... eM Vau Si ?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCACp5rqV3Ki0SNdXWDBLhRA


Maciej Aniserowicz ciekawostki

Maciej Aniserowicz ciekawostki

Historia kanału Maciej Aniserowicz zaczyna się w dniu 2013-08-22 22:40:28.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 514 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 3232257 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 25903 użytkowników.