Vanila Records ciekawostki

Vanila Records ciekawostki

Historia kanału Vanila Records zaczyna się w dniu 2009-10-25 12:46:32.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 626 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 802510633 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 546000 użytkowników.

Elementarz 16 Chrzest z wody, krwi i pragnienia


Zapraszamy na serię ELEMENTARZ czyli najbardziej podstawowe prawdy katolickiego życia, dogmatów, prawd wiary i sakramentów. Kolejne odcinki w środy i poniedziałki. Zaczynamy nowy temat, wchodzimy w temat Chrztu. Muzyka: Jan Smoczyński Aby nas można wesprzeć kliknij tu → _______________________________________ Więcej nagrań o. Adama znajdziesz na: Można nas również znaleźć na: Facebooku: Twitterze: Instagramie: Zapraszamy.

Najlepsze komentarze:

Filip M... Wszystko super, ale co z chrztem w Duchu Świętym. Wiele się o tym słyszy, ale ciągle nie wiem o co tak na prawdę chodzi. Może ojciec mógłby pomóc?
Tomasz ... To że podoba się Bogu A nie ma chrztu jest tutaj. List do rzymian 2.13-16
Hubert ... Geralt z rivi
Tomasz ... Q&A .. Czy faktycznie Mk 16, 16 jest rozumiany że Chrzest jest konieczny do zbawienia? Prawdy wiary mówią że łaska boża jest do zbawienia potrzebna .. nic o chrzcie.. Ja też odbierałem ten wers raczej jako zapewnienie a nie wykluczenie.. Kto uwierzy i ochrzci się będzie zbawiony, ale nie można z tego wnioskować, że kto nie ma chrztu nie będzie.. Tak jak : kto ma bilet wejdzie na mecz ... nie jest równoznaczne z kto nie ma biletu nie wejdzie.. (no żaden piłkarz by nie wszedł),, ...........koniec pytania  no można się kłócić że przepustki to też rodzaj biletu ale ogólnie chodzi o to że to jest wynikowość a nie równość.. Ochrzczony to zbawiony,  a nie ochrzczony równy zbawiony... nie można sobie obu stron pomnożyć *-1. Jeżeli z "P" wynika "Q" to z nie"P" nie musi wynikać nie"Q".   Czytelny przykład:Jeżeli kwadrat jest prostokątem to nie-kwadrat jest nie-prostokątem.. niby ok ,ale czy prostokąt który jest nie-kwadratem jest nie-prostokątem..  Osobiście myślę że ojciec coś miał innego na myśli niż powiedział... proszę o sprostowanie..
Karolin... Ojcze Adamie, urodziłam martwe dziecko. Zanim odcięła położna pepowine ochrzcila to dziecko, czy to był ważny chrzest, czy był on potrzebny? Czy moge za to dziecko martwo urodzone modlic sie, czy powinnam odmawiac za nie wieczny odpoczynek...?
Robert ... Nie wiedziałam że to Kościół decyduje o tym, kto ma być zbawiony. Myślałem że Bóg...
To już jest zakrawa na pychę!
Ewelina... Pokiebasily sie numery elementarza pewnie przez dwa odcinki pytan o Spowiedzi.Ja chce o Eucharystii odcinki
Kr... A co z dziećmi, które zmarły przed urodzeniem?
Rafa? K... Jak Kaszub na Tabake
Ania An... A jak wygląda sytuacja z dziećmi, które umarły w wyniku poronienia? Kiedy rodzice czy matka są w tak ogromnym szoku i smutku, że nawet nie myślą o tym aby to dziecko ochrzcic? Nawet jeżeli potem to dziecko miało odprawiony pogrzeb przez księdza, to co się z nim dzieje, skoro nie było ochrzczone i imię również nie zostało nadane?
Aleksan... Super Ojcze. Bardzo potrzebny ten elementarz. Z Bogiem ❤
P3C3L... Ale Ojciec...rozwodnił sprawę. Polecam głębszą egzegezę dokumentów Kościoła (zwłaszcza tych starszych ;) ) o tzw. chrzcie pragnienia i krwi.
Gosia... Szczęść Boze! Ja mam takie moze troche glupie pytanie, ale czesto mam z tym problem: czy jesli ktos czegos nie chce zrobic ale jednak to robi to jest to grzech? Przykladowo ktos nie chce grzeszyc masturbacja ale jednak to robi, to jest to grzech? Pozdrawiam
Krzyszt... „Cieszę się jak Wiedźmin na zlecenie...”. Właśnie grałem w Wiedźmina na PS gdy Ojciec wypowiadał te słowa i przyjmowałem zlecenie :D Przypadek?
Aniutqa... YouTube chamidło jedne cofnęło mi subskrypcję... Sprawdźcie konta ludziska!
Edyta K... [Q&A] Ojcze, niedługo będę położną i będę pracować na sali porodowej. Mam pytanie odnośnie chrztu dziecka zaraz po urodzeniu, które jest w bezpośrednim zagrożeniu życia. Słyszałam że położna może ochrzcić noworodka z wody. Jak to wygląda? Czy muszą być spełnione jakieś określone warunki? Co z rodzicami Chrzestnymi? Czy później (jeżeli dziecko będzie miało się dobrze), musi być powtórzony ten sakrament przez kapłana w kościele itd?
Proszę o odpowiedź, bo to bardzo dla mnie ważne w związku z pracą jaką podejmę.
Marlena... A co z chrztem dzieci nienarodzonych? Istnieje w Kościele katolickim? bo chyba nie ma o tym informacji w Katechizmie... Można "podpiąć" go pod Chrzest krwi lub pragnienia?
Daga Sz... A co z sytuacją, kiedy nowo narodzone dziecko nie zostało jeszcze ochrzczone i zmarło? Pewnie Pan Bóg po prostu maluszka zabiera do siebie ? ??? No na pewno ❣️❣️❣️❣️
dana da... Ojcze Adamie a co z chrztem dzieci z poronien, przedwczesnie urodzonych
Brodzio... Tak! Grzech pierworodny! Niech mi ktoś go w końcu dobrze wytłumaczy! Proszę :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=P9BZLAnYFWc