SzajBajk ciekawostki

SzajBajk ciekawostki

Historia kanału SzajBajk zaczyna się w dniu 2015-07-25 11:32:36.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1154 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 55097428 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 163000 użytkowników.

Zanim kupisz szosę AERO. 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o...


Oto odcinek omawiający typy rowerów. Dziś rower szosowy aero. Zobacz również: Co to jest rower Cross Country Co to jest rower przełajowy Dodatkowe materiały dla Patronów: MÓJ SPRZĘT W TYM SEZONIE: dwa tańsze hardtaile XC Rose Count Solo 2 Merida Big Nine Lite ścieżkowiec do szaleństw po... ścieżkach górskich Merida One Forty rower redakcyjny Merida eOne Twenty rower szosowy Merida Scultura 5000 miernik mocy Favero Assioma Duo kamera główna i pomocnicza Panasonic Lumix G LG G6

Najlepsze komentarze:

Eryko 2... Zady i walety xd
Szymon ... Tam jest dętka?
Mi?osz ... Zady i walety iloveit
Miros?a... Tylko CUBE GTC 2010
rubukh... Mieszkam w polskim biegunie ciepła i aero odpada bo ciągle wieje. Przy halnym wietrze czuć na kierownicy podmuchy boczne do tego stopnia że trzeba ja dobrze trzymać.
Marek D... Polecam Trek Madone 9. Bardzo szybki i komfortowy rower aero. Bardzo wygodna kierownica z wyjątkowo dużym zasięgiem i krótkim 'mostkiem' co pozwala na świetne ułożenie nadgarstków. ISO Speed ładnie filtruje dziury odciążając plecy. Rower znacznie wygodniejszy niż moja poprzednia karbonowa szosa. Wcześniej nie udawało mi się utrzymać prędkości powyżej 40km/h na dłuższych dystansach.
Jacek K... Warto dodać, że jedną z - powiedzmy - wad rowerów aerodynamicznych jest fakt, że nawet w tych najbardziej topowych modelach, będą z kilogram cięższe, niż te "wspinaczkowe".
Pawe? S... Prawda jest taka,że jak nie masz ''nogi'' to żadna maszyna nie pomoże nawet ultra lekka i aerodynamiczna,większość osób,które piszą komentarze to amatorzy (włącznie ze mną) ,którzy mają rowery normalne tzn aluminiaki albo karbony nie aero . Ja uznaję tylko rowery Colnago a takie wynalazki w ogóle nie robią na mnie wrażenia :))) i jeszcze ten komin !!! .....
Joseph ... zady i walety. hm.
Magnuse... Pozdro, jeszcze rok temu pod górkę Cię wyprzedzali, a z górki odrabiałeś. Teraz Ty wyprzedzasz pod górkę ?, a z górki już nie ma kogo.
Bart?om... Mam Meridę Reacto 300 model 2017 i nie narzekam na komfort jazdy mimo aluminiowej ramy. Ogólnie rower jest bardzo ładny a zarazem wytrzymały.
Micha? ... Jak dla mnie to dużo ładniejsze i "charakterne" są właśnie klasyczne ramy wyścigowe(wspinaczkowe) jak Colnago C64, Ridley Helium czy Cannondale SuperSix.
p1984k... Góra Rurna musi być ;)
kazik k... Te wszystkie udziwnienia nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia. To ma takie znaczenie jak golenie włosów na nogach. Najważniejsza jest pozycja kolarza a rower do oporu powietrza przy prędkości 40km/h nie ma znaczenia.
krzyszt... Smigam na meridzie reacto 300 model 2015. Bajka. Kocham ten rower. Do 100 pkt. looku brakuje jej tylko 2 linek poprowadzonych na zewnątrz owijki kierownicy. Jest naprawdę śliczna. Nawet konkurencyjne serwisy rowerowe to przyznają. O najlepszym stosunku jakości do ceny nie wspomnę.
Ewa ?ur... Hm...... Niektórzy robią tylko aero Pinarello Dogma. Niektórzy tylko klasyczne np BMC (team nie jeździ na rowerach aero tej firmy). Dla komfortu najważniejsza jest pozycja, szerokość opon, ciśnienie, siodełko, kierownica, owijka. Dla aerodynamiki pozycja kolarza, koła, kask i na końcu tej stawki rower. Wąska główka w rowerze aero to bardzo często brak sztywności a jak wiadomo dla przyspieszenia i stabilności najważniejszy jest współczynnik suport/głowka ramy. Tak na marginesie Madone na którym jeździłem jest dość wygodny w porównaniu z moim Parlee Altum (klasyczny rower)
Plus Mi... Ja na szosie nie latam wiec się nie znam, ale jak tak patrzę na ten rower to mnie zastanawia jak się on zachowuje przy mocniejszym bocznym wietrze? Te elementy ramy nie zadziałają jak żagiel?
Marcin ... Zady i walety hahahaha
Warmenl... hamulce nie schowane?
kacper ... Znowu gura rurna
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wlMMpiKq_94