Warsaw – jak to nie łorsoł? | Po Cudzemu 139


Jak to „Warsaw” nie czyta się jako łorsoł? To niby jak? Już Wam mówię. :) Piję warszawską kranówkę i Was też do tego zachęcam – Partnerem filmu jest Urząd m.st. Warszawy. Moja książka o gramatyce „Grama to nie drama” jest do kupienia na – takiej książki jeszcze nie widzieliście. :) DLA OCHOTNIKÓW: Codziennie nowe „słowo na dziś” w Instastory: TU TEŻ ROBIĘ FAJNE RZECZY: Fanpage „Po Cudzemu” – info o spotkaniach: Twitter – złote myśli: Vine – śmieszki w 6 sekund: dźwięk: Zgrywa Studio muzyka: zasoby WSZYSTKIE ODCINKI „Po Cudzemu”: MASZ PYTANIA? Obejrzyj odcinki z Q&A, zanim je zadasz, bo prawdopodobnie już na nie odpowiedziałam: Q&A nr 1 – Q&A nr 2 – Q&A nr 3 – Pozdrawiam wszystkich, którzy czytają opisy odcinków! Jeśli przeczytałeś opis do tego miejsca, w komentarzu wpisz „Arlena lives in Warsaw”. :) Ostatnio przestałam korzystać ze Snapchata i teraz śmieszkuję na Instastory. Codziennie wrzucam „słowo na dziś”, a poza tym są tam jeszcze inne (nie zawsze mądre) rzeczy. Ale przynajmniej bawię się doskonale. :) To tu: Warsaw łorsoł? Cudzemu

Najlepsze komentarze:

DamCi D... Chciałbym tylko dodać taką ciekawostkę, tak przy okazji, że ten Amerykanin z telewizji na tle zimowej scenerii, który wypowiada słowo "łorsoł" to Ted Williams znany jako Golden Voice. Jest to były bezdomny oraz narkoman, który zarabiał na życie na ulicy, w zamian za "radiowe pozdrowienia". Jego historia jest naprawdę niesamowita jak w ciągu jednej chwili odmienić swoje życie. Ktoś przypadkiem nagrał na kamerę jego głos, wrzucił w YT i ruszyła lawina sukcesu.
Basssia... Wstawka z piosenki Basi, jak miło! U mnie ta kasata prawie na okrągło w samochodzie chodzi :)
onomato... moze odcinek o Krakowie;)?!
D?esika... Widzę nowy element w tle :D F.R.I.E.N.D.S...? Czy to książka? :D
Grzegor... dziwne i szokujące - tak brzmi po polsku pierwsza fraza z Twojej wypowiedzi - skoro jesteś taką purystka językową ;-)
Sophie ... Niektórzy Anglicy wymawiają "łorsoł".
artnail... Arlena lives in Warsaw!!
“Basia”! Jak ja ją kochałam, jak byłam mała ? mama słuchała jej na winylach :)
Mi Ci... Tyle lat w nieświadomości, błędzie...
Co do nazwy Warszawa, kiedyś byłam na spotkaniu z prof. Miodkiem i powiedział, że Warszawa to nazwa hiperpoprawna od Warszewa. W tamtym okresie i na tamtym regionie było tak, że ludzie zamieniali "a" na "e", czyli np. jebłko, jegody.. Związku z tym myśleli, że Warszewa jest błędna nazwą, że to taka wersja ludowa, więc trzeba zmienić na Warszawa. Okazało się, że to właśnie była hiperpoprawności i dawna forma była poprawna. Ot to historyjka ?
PS Mam nadzieję, że wiecie, że War i Sawa to żeńskie imiona? ? Na wszelki wypadek wolę napisać. Kiedyś jak prof. Miodek jechał przez Warszawę i usłyszał jak jakiś polityk mówił w radio, że War i Sawa to kobieta i mężczyzna to złapał się za głowę, co za człowiek mówi takie brednie publicznie ?
D E T A... Zobaczyłem to tylko dla tego że od paru dni irytuje mnie ten łorsoł to rosuł
AdrianX... Co to jest polish sully?
Adam Pa... Basia ? – najpopularniejsza polska artystka na świecie, kompletnie niepopularna w Polsce, shame...
IMO również najbardziej utalentowana, najlepsza Basia ??? KOCHAM
AM S... Waste of my time, sorry to say that.
A dlaczego? Bo to była świetna okazja, by wyjaśnić wymawianie zestawu "aw" - paw, claw, aw, raw etc.etc. itd.itp.
Be butter!
stratif... Najpiękniejsze "Warsow" słyszałam 12.08 na koncercie z ust Eda Sheerana ;). Bosz, jak on to pięknie wymawiał!
Radek G... A kiedy będzie odcinek o piosenkarkach trudnych do wymówienia po angielsku, czyli o Bebe Rexha (z wymową albańską), Janelle Monáe (z francuską), Elley Duhé (z irlandzką i francuską) oraz Betta Lemme (z włoską i francuską).
Raven... Cersei uczy i bawi :D Super materiał!
greg gr... Prosze czy to takie wazne jak kto wymawia , to bzdura . Mieszkam w Kanadzie tj . prowincja Alberta i tutaj kazda prowincja ma swoj ang.i swoj inny akcent..
Gb Rk... Łorsoł szor
Luc Lub... u r legend
Michau... W kategorii populistyczno rozrywkowej filmik jest ok i nawet ciekawe. jesli spojrzec na nauke, jakbym mial w ten sposob uczuc sie angielskiego - analizujac sposob wymowy kazdego poszczegolnego slowa poprzez dana nacje to zajeloby mi to ze 30 lat aby sie tego jezyka nauczyc.

Mimo wszystko ciekawe niuanse pani porusza.
Pozdrawiam
WYDER... Pani Arleno, czy rozważała Pani zrobienie kiedyś filmiku z poradami dla korepetytorów? Pewnie niejedna osoba chętnie by posłuchała Pani przemyśleń, wskazówek i zabawnych historii związanych z tym tematem.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCIj6yjWVKPKO5zNLBjQ8Beg


Arlena Witt ciekawostki

Arlena Witt ciekawostki

Historia kanału Arlena Witt zaczyna się w dniu 2011-09-14 10:12:24.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 210 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 32852504 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 436680 użytkowników.