TO MA BYĆ SZTUKA?!


Mój profil na Patronite ► Kliknij tu, aby subskrybować mój kanał ► Montaż: Szymon "Hed" Liebert Muzyka: SOKOS ► Zobacz całą serię vlogów ► Książki, koszulki i gadżety! ► FACEBOOK ► TWITTER ► INSTAGRAM ► SOUNDCLOUD ► Dzień 263. Słów kilka o sztuce współczesnej.SZTUKA?!

Najlepsze komentarze:

Dante... Gdzie są napisy po Angielsku
Rafa El... 1:14 zna ktoś nutę ?
Michal ... O tym co jest a co nie sztuką decyduje odbiorca, nie autor.
Krwawy ... Dobrze wyjasnione z artystami :)
MrMecab... Kasia jaka ładna .
ArmiW... O tak! Mam taką samą opinię ja ty Krzysiu o sztuce współczesnej. Też mnie tacy "eksperci" denerwują
Zdzisie... U mnie w pracy robiliśmy książki do tej babki z psychiatryka, tej z czerwonymi włosami :D królowa groszku :D
thermoc... Tu nie chodzi o bazgranie. Bardziej o przełamanie całej konwencji przeszłości. Zamiast przekonywać się do bazgrołów warto liznąć trochę h sztuki i poczytać o artystach. Np pollock- gdyby robił dziś to co robił wtedy , raczej nie zostałby sławny;)
Kusama także ma baaaardzo ciekawa historie ;) polecam
basiaro... Krzysiuu! hahah robisz karpia nie buziaczki! dużo buziaczków od teraz poproszę, musisz ćwiczyć, bo to najsłodszee jak wysyłasz buziaczki ;d <3
Rav Ano... I love Kasia comment on 7:40
Rav Ano... Dodatkowo koniecznie muszę podkład muzyczny pochwalić. Perfekcyjny. Dobre wibracje połączone idealnie z obrazem.
Ogólnie to od trzech dni siedzę i nadrabiam odcinki. Przyznam się jednak, nie spojrzałem, od którego momentu oglądam. Czy od samego początku ? Nie pamiętam. Pamiętam jednak to to, że powierzchownie oglądałem wcześniej. Czego żałuję. Nie wiedziałem, że istnieje ciekawy vlog po polsku, a do tego bystry, chilloutowy, inteligentny ale nie narzucający się, z życiowym humorem - if you know what I mean ;) .
Krzysztofie szacunek za to co zrobiłeś, nie wspominając o kontynuacji Twojego dzieła. Imponujące.

Peace :) and love ;) Kasia: "...kluczami się zamieniliśmy, chyba..."
You never know who am I - absolutely nobody
Szarak ... Te dania pokazane były snobistyczne i małe
Mad Ass... @Krzysztof Gonciarz Tak na wstępie, A żeby wyjaśnić mały szczegół, robić aby robić nawet poświęcając na to trochę uwagi to jeszcze nie jest sztuka, a nawet i niekoniecznie dobre rzemiosło, to tak w kwestii pewnego nadużywania a właściwie już nawet dewaluacji pojęć.
Fakt iż zrobiłeś kilka fajnych rzeczy w swoim życiu pozwala Ci przynajmniej dzięki intuicji dostrzec iż efektu nie osiąga się bez pracy i wygląda na to że jednak sam nie do końca jesteś przekonany co do wartości tej sztuki, zauważyłeś też że intuicja nie wystarczy do tego aby ocenić to bardziej zdecydowanie, a zatem jest możliwe że zechcesz poznać problem. Oto profesjonalny wykład historyka sztuki który cię w tym względzie oświeci https://www.youtube.com/watch?v=SggDzKOTRAA
a tu w pigułce naszkicowanie tegoż problemu, bardzo wielu się to nie podoba, a szczególnie tym którzy za pokazywanie gołego i to wcale nie pięknego tyłka chcieli by być nazywani artystami i dostawać za to prawdziwe pieniądze.
https://www.youtube.com/watch?v=MRgo1phznHk
Jakub L... co to za muzeum?
86DaF... Myślę, że nie rozumiesz tego tematu po prostu. Każdy może mieć swoją opinię oczywiście. Ale gdybyś znał Historię Sztuki, Estetykę... to wiedziałbyś, że to co powiedziałeś, że "artysta to nic wielkiego" było stworzone celowo. Do 19 wieku możemy mówić o Mimetyzmie, Sztuce rzemieślniczej gdzie twój poziom, talent był oceniany wg sztywnych reguł. A to co mamy po rewolucji marksistowskiej, czyli konceptualizm, dadaizm, itd itd itd zakładało zniszczenie tego słowa, tego fachu i ogólnie wybitności. Marksizm zakładał że wszyscy są równi, a więc każdy jest artystą nawet jeśli niczego nie potrafi, dodatkowo, że" wszystko jest sztuką" nawet obieranie ziemniaków w galerii i naklejanie kolorowych kółeczek. Promując marksistów kulturowych promujesz gnojenie jednostek wybitnych. Takie jest moje zdanie. Polecam wykłady Krzysztofa Karonia na kanale HISTORIA SZTUKI. Tam jest to w miarę przystępnie wytłumaczone, gdyby ktoś chciał wiedzę w "pigułce". Oczywiście nie ma nic złego w eksperymentach, zabawie obrazem, robieniu śmiesznych "akcji"...bawmy się :) ale rozdzielmy zabawę/eksperymenty od SZTUKI. Bo za tym idą już grube pieniądze i tylko PO TO powstała sztuka awangardowa. Pozdrawiam.
Uruk Ha... oby te pustaki pozostały w tej dżaponji
MrYMate... Jeżeli mi się nie podoba - sztuka
Jeżeli mi się podoba - sztuka
:)?
Krzyszt... 5 minut po północy, skończyło mi się piwo. Najwyższy czas do spania
San... Rozumiem ze pare kropek, kresek i innych figur mamy nazywac sztuką bo tak narzucają nam to jakieś snoby które chca się wywyzszyć tym ze cos w tym widzą, dla normalnego człowieka to po prostu gowno. Ciekawe jak taka sztuka będzie się miala bez pomocy państwa, nazwanie cie lewakiem będzie hejtem czy spostrzegawczością?
Kapitan... ALE UPIERDOLONY OBIEKTYW
Film osadzony źródło: http://www.youtube.com/user/wybuchajacebeczki


Krzysztof Gonciarz ciekawostki

Krzysztof Gonciarz ciekawostki

Historia kanału Krzysztof Gonciarz zaczyna się w dniu 2011-04-29 17:30:30.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1236 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 209882325 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 893175 użytkowników.