Gilotyna Cenzurowanie Żeromskiego 31.08.2018


Prezydencka akcja promująca czytelnictwo wzbudza kontrowersje. Wszystko przez to, że "Przedwiośnie" Żeromskiego zostanie przedstawione w okrojonej wersji. Czy jest to cenzura działa literackiego czy dostosowanie lektury do współczesnych czasów? O tym w "Gilotynie" rozmawiali Eliza Michalik i Marcin Teller. Program w piątki o 20.45

Najlepsze komentarze:

cezary ... Lewcatwo jest potrzebne np przy przekopie i to jest słuszna kocepcja
S?awomi... Piepiersmęty
Kazimie... "on dobrze podpisuje" chyba zaraz padne... Haha...Gilotyna jest najlepsza!
diesel3... Pani tymi rękoma tak nie macha! Człowiek rozumny nie potrzebuje pustej gestykulacji.
Brzoskw... A nuż nie po katolicku! Potem jarek z rydzykiem pogrożą palcem !
John He... Zaczęto wybiórczo stosować Konstytucję, to teraz przyszła kolej na literaturę! Kompletne i totalne zdziczenie!
Dorota&... Tacy inteligentni, tacy madrzy, pani Michalik to nawet angielski zna, bo swego czasu, tlumaczac z tego wlasnie jezyka plagiaty robila do polskich mediow a nie wiedza ze ulubione przez nich srodowiska liberalne w Ameryce cenzuruja Marka Twain'a. Taki pech ;)
Jerzy Z... Fakty sie licza panie piernik,po co pluc na dziewczyne, o jakiejs policji chrzanic. Trzeba tylko nie zakoltuniony mozdzek miec mociumpanie.
wstretn... Szanowna Pani michalik zapewne nie wie że mowa jest srebrem a milczenie zlotem?
Jerzy Z... Nie sadzicie ze wypociny jakiegos Piernika sa spierdolowaciale?
LESZEK ... Po tych kretynach można się spodziewać naprawdę wszystkiego, nawet tego, że "Poruszą Słońce i wstrzymają Ziemię", która na dodatek może się okazać "płaską" jak naleśnik. PiS to jest taka "Czarna Dziura" w której ginie wszystko, a rozum zwłaszcza.
Marcin ... Nie wierze ile ciekawych wnioskow mozna wyciagnac z jednego faktu ze w palacu prezydenckim postanowiono czytac fragmetami "Przedwiosnie". Idac logika pani michalik spokojnie moge powiedziec ze nie lubi ona zebr biorac pod uwage jaka sukienke ubrała. Z pewnoscia bedzie chciała jechac do afryki do jakiegoś rezerwatu i tam klusować zabijajac zebry pantery i inne zwierzeta ktore maja podobne wzory na sierści. Mysle że prokoratura powinnma sie tym zajac i najpierw przeszukac jej mieszkanie czy czasem nie posiada nielegalnej broni mysliwskiej a potem zabronic jej opuszczania kraju. No i zakaz wstepu do zoo. A ten pan Nosi bardzo podobnie brodę jak Czesław Niemen. Z pewnoscia chce on parodjować zmarłego polskiego artyste. Nie ładnie tak
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=hoTvH4VzMV0


Superstacja ciekawostki

Superstacja ciekawostki

Historia kanału Superstacja zaczyna się w dniu 2010-05-15 14:43:08.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 6242 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 82115427 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 82500 użytkowników.