Skąd się bierze choroba symulatorowa?


Źródła: Artykuł na naszym portalu: Największa strona o VR w Polsce! |► Masz pytanie? Zadaj je na forum! ► Polub Facebooka ► Dołącz do naszej grupy ► Wbijaj na Discorda ► Dziękujemy za obejrzenie naszego filmu. Jeżeli film się podobał nie zapomnij zostawić kciuka w górę, to jest dla nas bardzo ważne! Ekipa VRPolska.eu

Najlepsze komentarze:

BHBalas... Jeden z waszych lepszych filmów, myśle że to właśnie filmy edukacyjne powinny być kręgosłupem tego kanału. Zabrakło trochę o plastycznosci mózgu i tego, ze jest w stanie się przyzwyczaić do różnych rzeczy, co prawa była mała wzmianka pod koniec, ale pobieżna, na spokojnie mogliście zrobić z tego fragment filmiku na 2-3min, wystarczyłoby np. wspomnieć jak to działa w przypadku astronautów. Mózgi astronautów po kilkudziesięciu godzinach w kosmosie praktycznie przeszają ignorować błędnik., co prawda są to ludzie specjalnie szkoleni i z odpowiednimi genami, ale mózg każdego z nas jest w penym zakresie plastyczny.

Nastepny odcinek możecie nagrać o zjawisku "presence", "immersion", czy jak to tam nazwać, chodzi mi o uczuciu obecności w śrecie gry którego można doświadczyć tylko w VR, no i w swiecie realnym. ;P Sposoby na zapobieganie łamania tej obecnosci przez twórców gier itp. Fajnie byłoby też zobaczyć materiał na temat takiego zjawiska, gdzie po pierwszym dłuższym kontakcie z VR pojawia się uczucie, jakby nasze ręce nie były naszymi rękami, tylko jakimiś manipulatorami, nie wiem jak to opisać, ale ludzie na necie mieli podobne doświadczenia do moich, wiec nie jest to odosobniony przypadek. Ciekawa sprawa.

Pisząc ten post poszukałem trochę info na temat tego zjawiska i okazuję się że to sie jakaś tymczasowa forma depersonalizacji, czyli zaburzenia psychicznego. Łał, może VR nie jest dla mnie. ;D Wcześniej nie miałem takich doświadczeń, a przynajmniej sobie nie przypominam. Może ze 2 razy z rana na kacu miałem coś podobnego, ale w nieporównywalnie słabszej formie niż po pierwszych sesjach z VR.
Przemo1... dobry odcinek . przygotowanie jak w tv gram
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Mi633933544


VR Polska ciekawostki

VR Polska ciekawostki

Historia kanału VR Polska zaczyna się w dniu 2014-10-27 16:37:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 150 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2120241 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 14100 użytkowników.