Zagrożenie z kosmosu: obiekty które uderzyły w Ziemię


Patronem odcinka jest księgarnia internetowa: bonito.pl Książka "Ciemna materia i dinozaury": Patronite ➫ Sklep z koszulkami ➫ Drugi kanał ➫ goo.gl/YXeQQT Facebook ➫ Instagram ➫ Grupa na facebooku ➫ INTRO: Autor: Animacje Adriana ➫ Muzyka: "Es Bueno Vivir En El Bosque" Autor : SIKIOR Wykorzystana zgodnie z licencją Creative Commons 3.0: Wersja oryginalna: MUZYKA: Tomasz Kaczmarczyk ➫ W materiale wykorzystano: fragment filmu Dzień Zagłady 1998 reż. Mimi Leder animacje pochodzące ze stron organizacji astronomicznych (NASA, ESA): animacje z gry Universe Sandbox 2 Bibliografia: Lisa Randall "Ciemna materia i dinozaury" Robert M. Hazen " Historia Ziemi: Od gwiezdnego pyłu do żyjącej planety" Tjeerd H. van Andel "Nowe spojrzenie na starą planetę zmienne oblicze Ziemi" Caleb Scharf "Kompleks Kopernika: Kosmiczny sens naszego istnienia we wrzechświecie planet i prawdopodobieństw" Michel J. Benton "Gdy życie prawie wymarło" #naukowoTV #kosmos #kometa

Najlepsze komentarze:

roman k... Twoje Intro jest zajebiste
Naukowo... 6:39 przejęzyczenie. Oczywiście chodziło o morze o głębokości 100 metrow a nie kilometrów.
marcin ... Kurde tak długo Cię oglądam i nie dałem jeszcze suba, ale juz naprawione. Pozdrawiam
Krzysie... Pewnie pamiętacie incydent z przed kilkunastu lat, kiedy w 2013 roku :D Człowiek z przyszłości ;)
Daniel ... Taka mała porada. Policz zawsze do 3 po skończeniu sceny, bo widać np. jak zaczynasz wychodzić z kadru, albo czytać co dalej ? Będziesz miał więcej czasu na lepsze cięcia.

Pozdrawiam
Michal ... heh...Niech ludzkość opanuje moc ciskania skałami z kosmosu będzie to najlepsza broń masowego rażenia skoro 30 metrowy obiekt ma większą siłę nisz bomba zrzucona na Japonię. Przy tym bomby wodorowe bledną
Michal ... Z ciekawości jakie trzęsienie ziemi miało największą siłę w historii bo to co podałeś ,które wybiło dinozaury nie było najmocniejsze.
Kamil J... hej. CZytałem gdzies opracowanie, ze meteoroid, który przyczynił sie do wyginięcia dinozaurów, nie uderzył w rejonie Jukatanau, a w zatoce Hudsona w Kanadzie. Tam weług tych źródeł znaleziono wieksze skupiska rzadkich minerałów, z których składają sie te obiekty. CZy może znalazłes cos na ten temat?
Gouden ... Krzysiek, źle wymawiasz nazwisko Kuipera. Tam nie ma "i". W języku niderlandzkim dwuznak "ui" wymawiamy w zależności od dialektu [eł] (Belgia) lub [ał] (Holandia) . Więc nazwisko astronoma Gerrit Pieter Kuiper wymawiamy [Herryt Piter Kauper]. Pozdr.
Best... To dinozaury zabił wulkan czy meteor :-: Już nie wiem
Pan Tes... Jak ja nienawidzę efektu motyla...
Drewnia... Kto czytał Lema, ten wie co wydzarzyło się w 1908 :)
Az - we... Może jakiś odcinek o największych tsunami i ich skutkach? :D
Tom Son... qurła dobre to
Davidso... Czy tylko ja się zastanawiam co się dzieje z meteorytami po zderzeniu w inne ciało niebieskie? Znika? Odlatuje? Spala się? Jak to jest?
Kuba Ka... czy opowiesz coś o nibiru??
Jan Kow... 6:41 100km? Chyba metrów!
Z: komentarz zostawiam w celach archiwalnych
Konrad ... kiedy historia Ziemi
brajan ... jest na antarktydzie ogromny, jeden z najwiękrzzych kraterów naświecie który jest mało sławny a z pewnością bardzo ciekawy. Zrób coś o nim pls.(jeśli wiesz o co mi chodzi)
?dzis?a... 7:53 a krokodyle i rekiny?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2HdK4YHnW7g


NaukowoTV ciekawostki

NaukowoTV ciekawostki

Historia kanału NaukowoTV zaczyna się w dniu 2013-08-08 15:50:04.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 253 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 24512545 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 146000 użytkowników.