Dywizjon 303, czyli ten z Adamczykiem Recenzja 407


"Nie pomyl filmu 2: Ten z Adamczykiem", czyli w całości polskie podejście do historii Dywizjonu 303. Jak wypada na tle miernej brytyjskiej produkcji? O tym w odcinku :) Jeśli oglądasz nas regularnie, możesz nas wesprzeć drobną kwotą pod tym adresem: __ Kontakt: Facebook: Grupa na Fejsie: Blog: Twitter: Instagram: Filmweb: __ Muzyka w intro: Oververk "Daybrake"

Najlepsze komentarze:

Amelia ... Adamczyk rewelacja, wierzyłam w niego i wiedziałam, że zagra rewelacyjnie i sie nie zawiodłam. Zakościelny moim zdaniem ok, za ostra krytyka. Efekty specjalne robią bardzo dobre wrażenie. Polecam film warto zobaczyć
History... Czy autor tej recenzji mógłby porównać oba filmy o 303 Dywizjonie z filmem Ciemnoniebieski Świat? Czy to nie ma sensu porównywanie tych obu produkcji.
Adolf H... jak ten Adamczyk gada d otych żołnierzy albo mi się twarze pojebały to przypomina mi to jakby darł sie w czasie honoru jak przenieśli go do obozu przejściowego ;) ten kto kojarzy czas honoru to wie
Dominik... Który z dywizjonów waszym zdaniem bardziej nadaje się do puszczenia wśród uczniów szkół i gimnazjów. Polski czy angielski?
Adolf H... Ach , adamczyk jeden z lepszych aktorów do filmów-Seriali w czas honoru zagrał świetnie , i tu zagrał świetnie!
Kropidl... Jednak film 'Battle of Britain' z 1969 pozostaje niedościgniony. Jeśli ktoś go nie oglądał to czym prędzej do wypożyczalni!
Ma?gosi... Oba filmy nie są świetne,oba mają wady i zalety,ale to czego mi brakowało w nich i w wielu innych produkcjach mówiących o polskiej martyrologii i bohaterstwie to brak przekazu,że motywacją do heroicznej walki jest miłość do Ojczyzny.W pierwszym filmie o dywizjonie była zemsta(czyli nienawiść),w drugim miłość do rodziny i pieska (choć scena ze piewaniem hymnu polskiego po śmierci lotnika może wzruszyć i uformować młodego człowieka patriotycznie).Ok,miłość do rodziny jest szlachetną motywacją,ale patriotyzm (miłość do Ojczyzny,bez pychy i nienawiści) w takich filmach powinien być o wiele bardziej i najbardziej podkreślony.Też fakt,że wiara dawała im siłe i kierowali się wartościami chrześcijańskimi. Wcale też patriotyzm i wiara nie muszą być przedstawione kiczowato.Przykład:"Hubal" i "Misja" z Robetem de Niro.
czes?aw... robienie filmu o polskich pilotach to tania gloryfikacja .Polskich pilotów było 169 a brytyjskich 1870. Poległo Polaków 29 a Brytoli 349. To duża różnica. Większe straty polscy piloci ponieśli w dywizjonach bombowych , nawet latając na pomoc powstaniu warszawskiemu z Włoch
Slawek ... Spokojnie zaraz bedzie kler i beda powody do zachwytu spoko olac te dwa filmy a co to miało być jakis film Wołoszańskiego to są filmy fabularne nie dokumenty
stanlee... Hmm... czyli Bloody Foreigners Untold Battle of Birtain ciągle najlepszym filmem o 303.
Paulo M... Jeden film nudniejszy od drugiego, nie polecam żadnego. Rym nie zamierzony. Czekam na Kler.
Artur W... Fajna recenzja. Jestescie rodzeństwem?? Bo macie identyczne oczy. Tak na marginesie to siotrze ulobu znacznie lepiej w kolorze jasny blond - pasowałoby do koloru oczu .;-) pozdr.
Agadame... Tak się zastanawiam czy zarzut braku dramatyzmu jest w tym przypadku aż tak uzasadniony. Polscy piloci nie byli przerażonymi piechurami z Dunkierki, których jedynym marzeniem był powrót do domu. To byli fajterzy z najwyższej półki! Potwierdzają to relacje tak Polaków jak i Anglików. Wielu z nich Bitwę o Anglię wspominało jako największą przygodę i najintensywniejszy okres w życiu. Kiedy dostali sprzęt równorzędny samolotom niemieckim, nie marzyli o niczym, jak tylko odegrać się na znienawidzonym wrogu, który okupował ich ojczyznę. Znakomite wyszkolenie na typach, o generację słabszych, w tamtym okresie dawało przewagę taktyczną nie do przecenienia. Średni wiek polskiego myśliwca to 25 lat. To chłopaki z gorącymi głowami, niespotykanymi wśród zimnych Anglików szarmanckimi manierami. Byli zjawiskowo atrakcyjni w oczach Angielek, i nic dziwnego, że wdawali się z nimi w gorące romanse. Myślę, że robić z nich refleksyjnych, zbolałych żołnierzy na wzór filmu Nolana nie należało, bo niewiele miałoby to wspólnego z prawdą.
Roman M... WIDZIAŁEM OBA FILMY, POLSKI JEST BARDZO ŁADNY, WARTO ZOBACZYĆ.
Shaggy ... No dojebali obsade z kabaretu
bartek1... Widzieliście Bitwę o Anglię? Bitwę o Anglię nakręconą w 1969 roku?! Czyli raptem 29 lat... po wydarzeniach przedstawionych w filmie. 49 lat po nakręceniu tego filmu kręcimy filmy o podobnej tematyce ale kilkanaście razy gorsze.
Adriann... Jakie książki o 303 polecacie :)?
Columbo... 2:19 "Dosyć dramatyczne" to jest złamanie nogi w nocy zimą na Giewoncie, hipster.
Mój dziadek był pilotem i nawigatorem w RAF-ie w latach 1943-45, więc to i owo wiem z pierwszej ręki. Trudno o historie bardziej nasycone traumą, dramatycznymi decyzjami życiowymi i wreszcie potężną dawką goryczy, niż historie naszych pilotów znad Anglii i Niemiec. Każdy film, który robi z nich fajowych beztroskich chłopaków grających w lotniczego paintballa, nadaje się najwyżej do projekcji w przedszkolu między leżakowaniem a rytmiką.
Nie zapominajmy - o czym tfurcy zapomnieli całkiem, albo w ogóle nie wiedzieli - że książka Fiedlera pisana była "ku pokrzepieniu". To nie jest dokument, tylko dzieło literackie.
Clonerr... wiecie dlaczego samoloty w bitwie o Anglie strzelały "blasteram" pnieważ w lotnictwie używało się pocisków smugowych które pozwalały korygować wyprzedzenie serii z karabinów maszynowych
wytłumacznie macie w kultowym szeregowcu ryan'ie "co piąty pocisk smugowy pomocny dla obu stron"
Adam Dr... Dobrze że jest ,dzieci.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7S4xVdQn0zk


Sfilmowani ciekawostki

Sfilmowani ciekawostki

Historia kanału Sfilmowani zaczyna się w dniu 2013-11-11 20:47:24.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 742 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 45592305 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 192000 użytkowników.