Kontrowersyjne słowa A. Dudy o zmianach klimatu. Ta niewiedza boli | OnetRANO Onet Rano


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2NwZ99fb_48Najlepsze komentarze:

Przemo... Duda to wykształcony głupek, zresztą jak sam przyznał on nadal cały czas się uczy. To tłumaczy farmazony jakimi maltretuje naród.
Sandra ... "Boli mnie brak niewiedzy" :)
luki... Żeby zamknąć Elektrownię Bełchatów, największą węglową w pl, trzeba było by postawić ok. 15 tyś. wiatraków o mocy 1MW (te wielkie), a do tego dochodzą problemy z wietrznością, powodzenia.
Elektrowni węglowych mamy 19, do tego trzeba dorzucić 21 elektrociepłowni, życzę sukcesów pani Doktor :D
Agniesz... W całej tej dyskusji najbardziej denerwuje mnie to, że dopiero od niedawna- od jakichś kilku miesięcy przed Szczytem Klimatycznym w Katowicach- zaczęto wszem i wobec ogłaszać, że z naszym klimatem jest naprawdę źle. Szkoda, że wcześniej temat nie był w ogóle poruszany, a jeśli już to tylko w pewnych środowiskach, nie uświadamiając tym samym społeczeństwa.
Ponadto, co ma zrobić przeciętny młody Kowalski, który ledwo skończył studia, dostał pierwszą pracę w większym mieście i musi się do niej dostać z miejscowości oddalonej o 30 kilometrów? Dojeżdżać komunikacją miejską z trzema przesiadkami przez 2,5 godziny? Nie- on kupi kilkunastoletni samochód z silnikiem Diesla, bo tylko na taki go stać (biorąc pod uwagę cenę zakupu, dalsze koszty użytkowania i perspektywę, że auto jeszcze przez kilka lat "pojeździ").
Nie dziwi też fakt, że rodziny na Śląsku są oburzone perspektywą zamknięcia kopalń- niejednokrotnie na tych kopalniach pracują obydwoje rodzice, którzy mają na utrzymaniu kilkoro małych dzieci. Likwidacja ich miejsca pracy to dla nich przecież katastrofa! I jest to tym bardziej zrozumiałe, że jeszcze kilka lat temu, ci obecni górnicy byli uczniami publicznych szkół o profilach górniczych! A wtedy nikt nie wspominał o zmianach klimatu.
Proszę się nie dziwić i nie bojkotować zachowań ludzi, którzy zwyczajnie z powodów ekonomicznych, a mówiąc dosłownie- z powodu biedy, wybierają rozwiązania niesprzyjające klimatowi. Ci sami ludzie zapewne kupują tanie ubrania i buty "U Chińczyka", nie zważając na to, że są one produkowane przez ubogie i wykorzystywane dzieci w Azji. Gdyby rząd dał im gwarancję, że po likwidacji kopalń dostaną posadę na przykład w "ekologicznych" elektrowniach, to być może wyglądałoby to inaczej.
Polityka klimatyczna powinna iść pod rękę z polityką społeczną- inaczej cały czas będziemy napotykać na zrozumiały opór, bo skoro tu i teraz trzeba przetrwać, to nie ma miejsca na myślenie o dobru i przyszłości planety.
Marcin ... Jak tak panie mówią o konsumpcji i CO2, czemu nie jedziecie komunikacją miejską albo nawet na rowerach. Zacznijcie od siebie potem Kowalskiego pouczajcie czym ma jeździć i na co go stać.
Marcin ... Przecież wszyscy wiedzą że Polska odpowiada za ocieplenie klimatu! O czym tu dyskutować, wszyscy naukowcy na świecie to udowodnili, Polski węgiel i sami Polacy są za to odpowiedzialni. Jak Polska pozbędzie się węgla i Polacy wymrą świat odetchnie pełną piersią, będzie oddychać czystym Chińskim, Rosyjskim i Amerykańskim powietrzem.
Marian ... Dlaczego zawsze człowiek winny a nie zwierzęta i wizja świata według Boga
oko wie... ZNANY AMERYKANSKI NAUKOWIEC Z TEKSASU W CEJROWSKI TWIERDZI ZUPELNIE TO SAMO CO PAN DUDA ...
Tomekon... 12 letnia auta w dislu nie są złe a truj tak samo jak benzyna te same normy emisji spalin mają euro 5 posiadają filtr cząstek stałych
Doppelg... A pro po huraganowych wiatrów, to na poniedziałek i wtorek znowu są one zapowiadane, i już słyszę jak w środę Adrian z Jojo na tweeterze współczują obywatelom strat w dobytku, i jak im smutno z tego powodu i że zrobią 'wiele' aby im pomóc.
Stan Wy... Fizyk atmosfery wypowiada się o klimacie ?? W Polsce o klimacie może się wypowiadać prezydent, ksiądz ewentualnie jakiś polityk w stylu "sorry taki mamy klimat". Zresztą w dobie ostatnich odkryć dowodzących ostatecznie, że Ziemia jest płaska nie ma to i tak sensu. A już zwłaszcza na południu Polski, oni tam mają swój klimat z dużą zawartością pierwiastków. A poza tym już za chwilę w Polsce będzie miliard elektrycznych samochodów. Tak, że można się zająć czymś innym.
Moon Su... Męcząca jest ta 'polska ignorancja®'.
Onet Rano ciekawostki

Onet Rano ciekawostki

Historia kanału Onet Rano zaczyna się w dniu 2016-09-29 11:39:44.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 3294 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 77694568 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 137000 użytkowników.