Jak działa GPS? RS Elektronika 130 RS Elektronika


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YqjBbJdur_INajlepsze komentarze:

Z K... Witam!Osoby dające łapki w dół -przekierujcie Nas na Wasze kanały lub innego rodzaju publikacje.
Chętnie zobaczę Wasz wkład w naukę, kulturę, etc. Pozdrawiam!
Mlodyst... Witam. Kanał jak zawsze na bardzo wysokim poziomie. Jak wiemy świat naukowy dzieli się na dwie grupy: Einstein'nowców i na tgz. "wariatów", a tak naprawdę chodzi o to, żeby mieć otwarty umysł. Polecam przeczytać Polską pracę naukową: "ETER I TRANSFORMACJA GALILEUSZA", a przynajmniej zawarte w niej rozważania lub wywiad. Wyjaśniono w niej dlaczego na dzień dzisiejszy występuje problem z synchronizacją zegarów atomowych, nawet tych znajdujących się na Ziemi i dlaczego przez cały czas wnoszone są poprawki do ich wskazań. To jest inne spojrzenie. Tak czy inaczej podziwiam Pańską wiedzę i wkład w naukę.
macieks... 11:10 Można było kupić na Allegro kiedyś PLGRy, wszystko na legalu bo miały wyzerowane klucze szyfrujące. Jakbyś skądś ukradł klucze to byś miał działający militarny GPS.
Hawking... Wiek każdego z nas powinniśmy określać na podstawie oddziaływania pola grawitacyjnego a nie pomiaru czasu Ziemii.
daniel ... A ty się czysz bo masz nowe i9
Piotr L... Bardziej od wyłączenia GPS obawiałbym się uruchamiania procesu funkcjonowania beztelefonowego, tudzież bezprądowego... Te satelity jest też bardzo trudno zakłócić (kierunkowe, cyfrowe nadajniki mikrofalowe o mocach rzędu kW), czy zniszczyć, więc kosmoterroryzm nie jest realny:) Szkoda, że system łatwo nie pozwala na synchroniczną pracę urządzeń - część pomiarów fizycznych mogłaby być sporo uproszczona.
Post Scriptum: Dzielenie się wiedzą i technologią w ramach NATO to temat na niezły kabaret...
Adam R... zajebisty kanal
Szymon... do zgłębienia zjawiska dylatacji czasu polecam książki o tematyce popularno-naukowej np: autorstwa Carla Sagana lub Michio Kaku. Zagłębiając się w tego typu literaturę na własnej skórze możemy doświadczyć zjawiska dylatacji czasu, niekoniecznie z racji przebywania w zakrzywionej czaso-przetrzeni przez pole magnetyczne....
Sebek... "tego powiedzmy kółka tu nie ma"xd
Tomasz ... MISTRZ
sanjyuu... Myślę, że teoria względności Einstein'a i zagadnienie dylatacji czasu, mimo, że brzmią niedożecznie dla zdrowego rozsądku, to są tak naprawdę paradoksalnie łatwiejszym do zrozumienia abstrakcyjnym zamiennikiem zespołu zjawisk, które trzeba uwzględnić kiedy mam do czynienia z obiektem znajdującym się w ruchu, falami elektromagnetycznymi i ich interpretacją (stąd termin "względność"). Jednym z przykładów, który przychodzi do głowy, aby to zobrazować, mógłby być przypadek z oddalającym sie np. od Ziemi statkiem kosmicznym i nadającym sygnał wideo o określonej liczbie klatek (niech będzie nawet 1000). Wraz ze wzrostem prędkości oddalania się naszego statku, pomimo nadawania sygnału ze statku ze stałą ilością klatek, odbiorca na Ziemii będzie odbierał je z coraz większymi odstępami, obraz będzie przypominał film odtwarzany w zwolnionym tempie. Dla pasażera statku czas będzie płynął normalnie, on nie zauważy żadnej różnicy, natomiast z punktu widzenia obserwatora z Ziemi, czas w statku kosmicznym będzie płynął wolniej.
Kamilix... Siema byku
Zdzis?a... Jestem pod ogromny wrażeniem wiedzy i sposobu przekazu informacji. Dziękuję... i nie mogę zrozumieć - 86tys subów i 2,5tys łapek.
U?ytkow... Świetny odcinek! Teraz używając GPS myśle o tych satelitach! (pięciu ;) )
Zbyszek... Toż już jest znanym faktem, że Ziemia jest płaska i nie ma żadnych satelit, ani nie ma żadnego filmu z satelity pokazującego kulkę.
Kabel A... Jaki tytuł muzyki lecącej w tle?
PLS o odpowiedź
mastach... Witam. Może odcinek o kontrowersyjnym temacie ekranowania połączeń, wszelkich modułów oraz bloków i przewodów? Pozdrawiam.
ROBERT ... Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - Dziękuje za tak pouczający kanał myślę że nie jestem wyrazicielem tylko własnej odosobnionej opinii lecz mówię czy też pisze w imieniu wielu głodnych nauki ludzi ponieważ wiedza to potężna broń,a nauka jest środkiem by cel ten osiągnąć i posiąść jej nieograniczone możliwości by skutecznie paraliżować głupotę , która jest tuż za rogiem i mami obietnicami awansu społecznego ludzi nieprzygotowanych - gotowych jednak poświęcić swój cenny czas w zamian za iluzoryczne owoce jutra. Honore!!!
Mariusz... Nie mało kto wie?
Ajs w p... Super, można Cię oglądać bez końca :)
RS Elektronika ciekawostki

RS Elektronika ciekawostki

Historia kanału RS Elektronika zaczyna się w dniu 2014-11-01 21:49:31.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 160 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 13286926 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 122000 użytkowników.