Dlaczego Jezus jadł mięso? // Jola Szymańska odpowiada!


FACEBOOK: INSTAGRAM: ZOSTAŃ PATRONEM: | WIĘCEJ INFO ⬇⬇⬇ Odcinek na kanale Joli: Kanał Joli: ▶️▶️▶️ W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Jolą Szymańską o najnowszej książce Szymona Hołowni: "Boskie Zwierzęta". Jola odpowiada na pytania: "czy Kościół wystarczająco wiele mówi o zwierzętach", "czy powinniśmy we wszystkim naśladować Jezusa?" i wiele innych. Zapraszam! ◀️◀️◀️ TWITTER: KONTAKT: WBIJAJ NA GRUPĘ NA FB: #BoskieZwierzętaDlaczego Jezus jadł mięso? Szymańska odpowiada!

Najlepsze komentarze:

SzPArtu... Kurde! ale fajnie. EH oglądam od przedwczoraj (z sukcesami), a jakiś czas temu zasubskrybowałem kanał Joli ze względu na to, że jest całkiem rozgarniętą i inteligentną osobą. a tutaj BAH! EH i Jola razem. Jednak widać, że inteligentni ludzie się przyciągają. peace!
krystus... 5:43 rękami lub rękoma*
SIBLING... Mi się wydaje że Jezus jadł tylko ryby jeśli chodzi o to że jadł mięso.
Maciek ... Chrześcijaństwo jest dużo bardziej szerokie niż w powszechnym mainstreamie. Mamy nie tylko typowych katolików. Sam do niedawna byłem pastorem baptystycznych (odejscie nie jest spowodowane kryzysem wiary) co jakiś czas głosiłem na temat ochrony zwierząt, naszej planety. Obecnie seminarium kościoła zielonoświątkowego wiem, że zaczyna uświadamiać cały swój kościół na temat ekologii. Mam przyjaciół katolików zaangażowanych naukowo i na światową skalę w ekologię. Obecny papież jest też najbardziej proekologiczny. Ludzie zaczynają odkrywać w Biblii co tak naprawdę jest tam napisane na temat naszej odpowiedzialności za ziemię i zwierzęta. Cieszę się z tej zmiany. Tak ważnej. Pisze to tylko po to by pokazać, że jest wielu wierzących zaangażowanych w dobro bardziej całościowo nic wybiórcza. Chrześcijaństwo nie jest wrogiem ekologii, bo Bóg jest jej zwolennikiem. Tylko ludzie nie zawsze to wiedza i potrzebna jest łagodna edukacja.
e-w-a... Zawsze zastanawia mnie to czemu o Kościele i próbach zmiany w Nim najwięcej mają do powiedzenia i mówią Ci którzy twierdzą że do Niego nie należą???
JOANNA ... Ja mam wrażenie że kościół troskę o planetę, zwierzęta odbiera jako postawienie tego ponad ludzi nie wiem z czego to wynika ale zauważyłam to nawet w kręgu bliskich mi katolików
Seba Zl... a ona się w końcu nauczyła, że jak robi pranie to po wypraniu tych ubrań trzeba opróżnić pralkę czy dalej ma z tym problem?
Adrian ... Niesamowity papiez, Franciszek ?? powinnismy jako katolicy byc dumni! Duch Swiety natchnal kardynalow do niesamowitego wyboru
Micha? ... Mam pytanie obrońcy zwierząt: czy jesteście za kastracją zwierząt drapieżnych i w konsekwencji doprowadzeniem do ich wyginięcia. Tak żeby na ziemi żyli tylko roślinożercy? Bo niektórzy ekolodzy mają dziwne podejście: z jednej strony chronią przed wyginięciem na przykład drapieżnego wilka albo tygrysa, a jednocześnie postulują, żeby nie polować i nie zjadać zwierząt, bo dzieje im się krzywda. Czy nie sądzicie że to całkowita utopia?
Dorota ... Świetna rozmowa! Jola z Twoja wiara w ludzi i w Kościół, tylko Cię naśladować :) wzór dyskusji.
Dominik... Głos Szymona Hołowni ma ogromne znaczenie i jestem ogromnie wdzięczna za książkę "Boskie zwierzęta". Otóż, po wielu miesiącach niezadowolenia mojej mamy spowodowanego "moimi wymysłami" i przejściem na weganizm w końcu coś drgnęło. Pokazałam jej świeżo nabytą książkę, wzięła, przeczytała pierwsze strony, tył książki i... sama stwierdziła, że chętnie przeczyta! Wiem, że darzy Pana Szymona sympatią i zawsze chętnie ogląda w TV, dlatego cieszę się, że powstała książka, która, mam nadzieję, ułatwi jej zrozumienie mojej decyzji.

A nagranie - świetne. My również nie powinniśmy wszystkich wrzucać do jednego wora, a szukać właśnie takich głosów jak Jola i czerpać z siebie nawzajem.

Wszystkiego dobrego, Drodzy! :)
K Tursk... Dlaczego z góry traktujecie katolików jedzących mięso jako mniej refleksyjnych, gorzej myślących i niemoralnych? (6:15)
Ja jestem katoliczką i świadomie jem mięso ponieważ po pierwsze :
-zwierzęta są nam poddane, i my jesteśmy wyżej w hierarchi, która jest niezbędna aby zachować porzadek (tak samo jak 10 przykazań)
-po drugie nasze (pra)babcie jadły mięso i smalec (tłuszcze) i były zdrowie wiec ufam tradycji i ich wiedzy gromadzonej przez pokolenia
-po trzecie potrafie dostrzec propagandę jaka jest w mediach, marksistowski system w jakim żyjemy i ideologie jaką jest weganizm.
Ta cała nagonka na mięso i wychwalanie „korzyści” weganizmu jest spowodowana min. tym że firmy farmaceutyczne potrzebują leczyć ludzi, a na weganizmie choruje sie bardziej niż na mięsie. A drugą przyczyna śmierci po nowotworach są leki. Wystarczy poczytać wiarygodne źródła i nie wierzyć we wszystko co mówią ,,masy”.
Edyta C... moja mama jest katoliczką, kupiłam jej książkę hołowni, właśnie jest w połowie i mówi, że bardzo się jej podoba! mam nadzieję, że przyczyni się to do jej redukcjonizmu. bardzo doceniam Waszą kulturę dyskusji, ale niestety, jest tyle rzeczy, które mnie brzydzą w polskim kościele, szczególnie wśród jego elit, że bronienie tego środowiska jest dla mnie niezrozumiałe. I jeszcze twierdzenie, że w Polsce jest wielu biskupów, którzy "robią dobrą robotę": serio? Gdzie? Którzy?
Zuzanna... intro i outro ❤
Gabriel... To nie PLANETA jest naszą własnością, tylko my jesteśmy jej częścią malutką składową... My ludzie..
Większość tego nie rozumie.. ???
Gabriel... ,,Jezus to był Bóg W PEWNYM SENSIE.." serio?!!!! Bóg, ale również człowiek NAPEWNO, nie w pewnym sensie...
Izabela... Jestem katoliczką, chodze do kościoła, przyjmuje naukę oficjalną Kościoła a nie to co dany ksiądz myśli na dany temat. Czytam Biblię i Księgę Rodzaju czyli stan rzeczy, jaki stworzyl /chciał mój Bóg. Potem ludzie stwierdzili że wiedza lepiej i mamy świat jaki mamy. Dla mnie troska o zwierzęta, przyrodę, świat, jest tym co jest moim obowiązkiem. Tak mi mówi Duch Święty. Jestem odpowiedzialna za ten świat, moim obowiązkiem więc jest troska o ekologię, o moją dietę aby nigdzie w tym nie było okrucieństwa. Przykro mi, że spotkaliscie się z wykrzywioną nauka Kościoła. W swoim rdzeniu jest mega pro eko i wege i dla mnie to oczywiste. A czemu o tym się w Kościele nie krzyczy? Bo na pierwszym froncie jest zabijanie człowieka... Jeśli podstawy kuleja ciężko zajmować się innymi ważnymi sprawami. Pozdrawiam!
Szymon ... Jeśli chodzi o Biblię to już w starym testaencie możan znaleźć historię Daniela i lego ziomków którzy odmówili sporzywania mięsa, co im na złe nie wyszło. Więc mówienie, że jezus nie był wege bo takie były czasay, że nie miał możliwości odżywiać się dietą bez mięsną jest bzdurą. Nie ma nic w życiu Jezusa, który jest w chrześcijaniźmie, jednoznaczny z JHWH co miało by nas zachęcać do weganizmu. Jeśli spojrzeć na Boga przez pryzmat Biblii, to nie wygląda na osobę która w jakiś szczególny sposób przejmowała się życiem zwierząt. Nie ma problemu z zatopieniem wszystkich zwierząt lądowych, ustanowieniu prawa, polegającego na sprawianiu mu przyjemności, poprzez zażynanie części zwierząt i paleniu ich ciał, co według chrześcijan miało być zapowiadaniem ostatecznej ofiary z człowieka. Wierzący często mówią, że bez Boga i życia wiecznego nasze życie nie ma sensu, wszystko przeminie. Dla niech życie zyskuje sens tylko wtedy kiedy jest wieczne. A czy zwierzęta mogą iść do nieba? nie wydaje mi się by odpowiedź Biblii brzmiała "tak". W tej "świętej" książce zwierząta są rzeczywiście przedstawione jako dar od Boga dla ludzi. Cz y więc mamy prawo żeby uczynić z nim co nam się żywnie podoba? Tak. Czy powinniśmy tak robić? Nie, jeśli nie chcemy zasmucić Boga. Na szczęście kochający ojciec pozostawił nam sporo wskazówek, dając na m przykład jak sam odnosi się do "braci mniejszych". Na szczęście ja sam nie jestem osobą wierzącą, więc nie muszę wzorować się na krwiożerczej bestii.
Marta N... Nie mogę się jakoś przekonać do tej dziewczyny. Ty poruszasz sprawy ważne o mordowaniu zwierząt przez Jezusa, a ona to okropnie spłyca do posiadania pralki. Coś jej tam dzwoni nt ekologii i weganizmu, ale sama nie wie, w którym kościele. Chrześcijanstwo to strasznie toksyczna, hermetyczna i egoistyczna wiara. Pierwszy film, którego nie byłam w stanie obejrzec do końca. Za to chętnie wpadne na jej kanał posłuchac Ciebie :) (Nie, jednak tego też nie wytrzymałam. Cos w niej jest fałszywego)
Dominic... Moja koleżanki turbo katoliczki ( mają 20 lat) uważają, że zwierzęta są od tego- Bóg stworzył je do jedzenia. Zapytałam więc dlaczego stworzył je czującymi ból, miłość,strach itd. i to je zatkało. Kompletnie nie wiedziały co powiedzieć.
Pewnego dnia poprosiłam je o podpisywanie petycji przeciwko testowaniu na zwierzęta, to tylko parę minut i nic więcej. Co odpowiedziały? Z krzykiem odparły, że nie będą ratować jakichś tam zwierząt skoro aborcja dzieci nadal morduje dzieci!
Tak właśnie wygląda pranie mózgu drogie dzieci,którego dokonuje Chrześcijaństwo.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCScI9-djrBPkIZ5UyUzaQwQ


Everyday Hero ciekawostki

Everyday Hero ciekawostki

Historia kanału Everyday Hero zaczyna się w dniu 2015-08-11 20:47:58.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 121 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 4044365 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 50969 użytkowników.