SkutecznieTv ciekawostki

SkutecznieTv ciekawostki

Historia kanału SkutecznieTv zaczyna się w dniu 2010-01-06 23:09:18.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1845 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 149814164 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 393000 użytkowników.

Archiwum Live Bad Dream: Fever! 4 2/2 Multiplayer i alarm


Powtórka z ostatniego Live ;). Zapis z Live, który odbył się w niedzielę 20.01.2019r. Autorem grafik na kanał jest: Dziękuję :) Przydatne linki: Pianeczki Niezapominajki (Grupa FB): Grupa Steam: Sklep: E mail: Facebook: Instagram: Twitter: Live:

Najlepsze komentarze:

Wer Ga... Kiedy nagrasz minecrafta?
PI XEL... Pod pierwszą powtórką z lajwa napisałem, żebyś ogrywając Fever pamiętała, że Coma się bardzo źle sprzedała. W tym ogrywanym fragmencie dowiedziałaś się właśnie, że fabuła skupia się na poprzedniej części. Autor zamazuje cały świat tuszem, bo wszystko poprawia. Wie, że Coma była złą grą i nie chce, żeby Fever też taka była i nie dopuszcza nas do wcześniejszych projektów. Pokazuje to też fragment, gdy dziewczyna przebiera się za tego gościa z Comy, a później mówi, że ciężko jej było odgrywać tę rolę bo jest całkowicie bez wyrazu i charakteru i nie dziwi się, że autorowi się nie podobała. Nasza dziewczyna z Fever jest o wiele bardziej rozwiniętą postacią, niż te z Comy. Nie ma kilku zwyczajnych kwestii, możemy poznać jej charakter (wredny i irytujący swoją drogą xD). A może to, że tyle gada od rzeczy to efekt tego, że autor przesadził w drugą stronę... Tego nie wiemy.
Nocny L... SIema nie Nniezapominiajka jestem twoim widzem od kiedy kręciłaś Z kasą przez świat
Shinsek... Pomysł na fabułę jest naprawdę intrygujący i podoba mi się jak twórcy konsekwentnie z niego korzystają. Gra wyglądała niepozornie, a okazało się, że ma coś ciekawego do pokazania w kwestii storytellingu. Miłe zaskoczenie. Jasne, koncept przenikania do wnętrza jakiejś opowieści nie jest nowy, ale na tyle nietypowy, że obecnie trochę trudno go doświadczyć, zwłaszcza w dużych produkcjach. Trochę szkoda, bo w ciekawy sposób zmienia to perspektywę i pozwala spojrzeć na konsumowaną popkulturę z innej strony, od środka, postarać się zrozumieć myśli autora, zarówno podczas procesu tworzenia, jak i już po jego zakończeniu.

Perspektywa ta pomaga zastanowić się nad tym czym tak naprawdę różnią się wykreowane postacie od nas samych. Posiadają bowiem formę, zespół cech je definiujących, miejsce w określonym środowisku, a podstawową różnicą jest to, że ich egzystencja jest inaczej określona czasowo niż nasza. Przy czym same nie mogą manipulować czasem, robi to gracz, czy też twórca, a one pewnie nie zdają sobie z tego sprawy. Teraz powstaje pytanie, czy czasem z nami nie jest tak samo. Może nas też da się zapauzować, przywrócić do minionego stanu, a my nawet nie jesteśmy w stanie tego spostrzec.

Z podobnych historii przypomina mi się "Opus" Satoshiego Kona i całkiem świeże anime "Re:Creators", przy czym w tym drugim przypadku to bohaterowie fikcyjni przenoszą się do świata prawdziwego, ale potencjał analityczny pozostaje. Oczywiście skojarzenia z "Doki Doki Literature Club" nasuwają się same. Na myśl przychodzi mi też "The Nomad Soul" od Davida Cage'a przedstawiające świat gry jako równoległy do naszego i kontemplujące między innymi różnice między bytami organicznymi, a cyfrowymi.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=SmGMUKRoQxM