Mocni w Duchu - Jezuici TV ciekawostki

Mocni w Duchu - Jezuici TV ciekawostki

Historia kanału Mocni w Duchu - Jezuici TV zaczyna się w dniu 2013-10-18 11:45:57.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 2549 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 35237864 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 118000 użytkowników.

Czy Bóg chce naszego cierpienia? Q&A151 Remigiusz Recław SJ


Masz pytanie o wiarę/Kościół/chrześcijaństwo/Boga/itp.? Napisz je w komentarzu : ) Postaramy się znaleźć na nie odpowiedź. Kup książkę autora: Jeśli podobaj ci się nasze materiały to możesz nasz wesprzeć. Wejdź na stronę: A jeśli chcesz wesprzeć nas jednorazowo, to skorzystaj z linków poniżej. ►►Za pomocą karty lub szybkiego przelewu przekaż nam kwotę: 10 zł ►►Za pomocą karty lub szybkiego przelewu przekaż nam kwotę: 20 zł ►►Za pomocą karty lub szybkiego przelewu przekaż nam kwotę: 50 zł . Tylko dzięki Waszemu wsparciu możemy się rozwijać.

Najlepsze komentarze:

ella... Od jednego z Braci Kapucynów w Zakroczymiu usłyszałam, że moje przekonanie, że Bóg zsyła złe wydarzenia/cierpienie żebym odniosła korzyść, czyli w tzw. " wyższym celu", jest nieprawdą. Zatem po przemyśleniu uważam, że Bóg nie zsyła złych rzeczy/cierpienia/chorób na człowieka, natomiast jeśli człowiek się do Niego zwraca, to Bóg wyprowadza dobro ze złej sytuacji prowadząc człowieka we właściwym kierunku. Ale przyczyną tego dobra nie jest uprzednio zesłane zło, tylko dobroć Boga i postawa człowieka, który otwiera się na Boga. Człowiek do Boga może przylgnąć i bez cierpienia.
toprost... Cała moja wiara opiera się na tym, że Bóg jest absolutnie dobry i żadne moje cierpienie nie pochodzi od Niego. Cierpienie zawsze jest skutkiem jakiegoś nieuporządkowania, zła, grzechu. Np gdy mam niezdrowe podejście do jakiejś sprawy lub osoby, to gdy sytuacja zacznie się układać ku dobremu, mogę cierpieć. To wynik mojego nieuporządkowania. Mogę cierpieć z powodu choroby, która jest skutkiem zła obecnego w świecie. Mogę cierpieć w konsekwencji swoich złych wyborów, gdy np wplączę się w niewłaściwą relację lub nałóg. Mogę cierpieć bo ktoś mnie krzywdzi.
Ja sama największego cierpienia i krzywdy doznałam jako małe dziecko, w sposób całkowicie przeze mnie niezawiniony. Na drodze mojego nawrocenia i leczenia mnie przez Boga, na jednej z modlitw we wspolnocie osoba nie znająca moich problemów miała takie słowa poznania: "to zło ktore cie dotknęło nie pochodziło ode mnie, ja go nie chciałem, nie było mnie w tym, choc zawsze byłem przy tobie."
I tego sie trzymam. Żadne cierpienie nigdy nie pochodzi od Boga, ani On na nie nie pozwala. Ale dał ludziom wolność i ludzie mogą się krzywdzic nawzajem. Jednak Bóg w swojej miłości i wszechmocy z KAŻDEGO zła jakie cię doświadczyło, może Cię wyprowadzić, wyleczyć i dać ogromne dobro i tobie i innym.
Marcin ... To pytanie o cierpienie padło w dobrym momencie...dzięki o. Remigiuszu za to że poruszasz ten temat w momencie kiedy charyzmatykow wew kościoła posądza się o szerzenie Ewangelii sukcesu...Dzięki za to pytanie
aga aga... Powiedział ojciec, że człowiek nie ma specjalnie szukać cierpienia. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego niektórzy ludzie w historii Kościoła (wielu zostało uznanych za świętych) specjalnie się umartwiało i sprawiało sobie ból biczami, włosienicami itd. np.: św. Faustyna, św. o Pio, o. Dolindo (nosił kamienie żeby mu było ciężej, nie używał kołdry w zimie), podobno także św. Jan Paweł II itd. Czy to było dawne rozumienie teologii czy błędy?
Katarzy... Strasznie mi się podoba ta analogia z przytulaniem do rodziców. Myślę sobie że są dzieci które chcą się przytulać tylko gdy doświadczają cierpienia...poza tym nie potrzebują tego... to daje do myślenia. Bóg zapłać! ?
gregori... Jeśli pragniemy być podobni do naszego Pana Jezusa Chrystusa, to także w CIERPIENIU i POKORZE. On za nas cierpiał na Krzyżu, uniżył się i oddał nam wszystko co miał, samego siebie. W cierpieniu przytulamy się do Serca Jezusa, przepełnionego miłością i wtulamy się w Jego silne ramiona. A On z nami zawsze JEST, jeśli my jesteśmy z Nim!!! Cierpienie wówczas staje się piękne, bo przeżywane z Umiłowanym. Z Jezusem wszystko jest piękne: radość, cierpienie, nawet śmierć.
Dorota ... "dzisiaj pytanie o cierpienie, które zadaje Ela" :) mam nadzieję że ani Ela ani Bóg nie zadaje cierpienia... ja mam pytanie czy Bóg cierpi ? List do Hebrajczyków mówi o tym, że " Jezusa udoskonaliło cierpienie " nie mam na myśli tu tylko Jezusa , Jego męki, ale właśnie wiedząc że Bóg z miłości dał nam Syna..czy Bóg " sam niejako chciał doświadczyć cierpienia" jako Ojciec jak Syn i nawet Duch Święty którego zasmucamy... Bóg, który żyje w relacjach....czy Jezus wypełniając wolę Ojca sam cierpiąc w pewnym sensie też nie " stał się powodem cierpienia Ojca" czy Miłosierdzie Ojca nie pokazuje jak zacierają się granice miedzy miłością a cierpieniem ? Może dlatego" kontemplatycy " mówili więcej miłości, więcej cierpienia... Pozdrawiam
Emilka ... Q&A
Mój chłopak jest ateistą. Jak przekonać go, że Bóg istnieje i jest miłosierny?
Konstan... A święci cierpieli dla nas?
Czy po to by być większym świętym?
Konstan... Widział ktoś osoby z tamtego świata?
Konstan... Czy do kogoś przychodzą dusze czyśćcowe?
Domik... Szczęść Boże mam pytanie czy można modlić się np. odmawiać różaniec wykonując inne czynności np. idąc jadąc samochodem?
CUDOKSI... Cierpienie to energia, bardzo zła energia i zasilać może tylko zło. Jeżeli ktoś myśli że cierpi bo Bóg Stwórca tak chce to jest w błędzie. Za cierpieniem zawsze stał Szatan, a nie Bóg.
Klaudia... Q&A!
Czy moge zrobić sobie tatuaż?
Czy to po katolicku i czy nasza wiara tego nie zabrania?
Dorota ... Źeby zrozumieć czym jest cierpienie trzeba rozważyć o co toczy się walka duchowa,fizyczna,psychyczna, cierpienie choroby.Walka o Niebo o Szczęście Wieczne i to jest cudowne.
Hanna S... Bóg zapłać z Panem Bogiem
Elizabe... Bóg nie jest sadysta, ani manipulatorem nawracania nas przez cierpienie. Bóg to Ojciec kochający Nieograniczoną Miłością. Jezus Chrystus na swym Ciele poniósł wszystkie nasze cierpienia, choroby i niemoce i Krwią Jego Ran jesteśmy uzdrowieni. Wierz w to i przyjmuj z Mocy Jego Krzyża. Cierpienie jest zasadzka wroga. Cierpimy przez dotknięcie zła. Są też cierpienia wynikające z rozwoju duchowego, z nauki mądrości z pracy nad własnym czlowieczenstwem, które są konieczne, aby z nas coś było Kiedy Duch Św nas kształtuje, to boli, ale gdy Go słuchamy i współpracujemy z Nim stajemy się piękni. Zwycięstwo Murowane! ? Tak ogólnie, bo temat szeroki.
Jan Kow... KKK 1500 Choroba i cierpienie zawsze należały do najpoważniejszych problemów, poddających próbie życie ludzkie. Człowiek doświadcza w chorobie swojej niemocy, ograniczeń i skończoności. Każda choroba może łączyć się z przewidywaniem śmierci.

KKK 1501 Choroba może prowadzić do niepokoju, do zamknięcia się w sobie, czasem nawet do rozpaczy i buntu przeciw Bogu, ale może także być drogą do większej dojrzałości, może pomóc lepiej rozeznać w swoim życiu to, co nieistotne, aby zwrócić się ku temu, co istotne. Bardzo często choroba pobudza do szukania Boga i powrotu do Niego.

Chory wobec Boga

KKK 1502 Człowiek Starego Testamentu przeżywa chorobę w obliczu Boga. Wobec Boga wypowiada on swoją skargę na chorobę (Por. Ps 38. i błaga Pana życia i śmierci o uzdrowienie (Por. Ps 6, 3; Iz 38). Choroba staje się drogą nawrócenia (Por. Ps 38, 5; 39, 9. 12). a Boże przebaczenie zapoczątkowuje powrót do zdrowia (Por. Ps 32, 5; 107, 20; Mk 2, 5-12). Izrael doświadcza tego, że choroba w tajemniczy sposób wiąże się z grzechem i złem, natomiast wierność Bogu, według Prawa, przywraca życie, "bo Ja, Pan, chcę być twym lekarzem" (Wj 15, 26). Prorok przewiduje, że cierpienie może także mieć wartość odkupieńczą w stosunku do grzechów innych ludzi (Por. Iz 53, 11). W końcu Izajasz zapowiada, że nadejdzie dla Syjonu czas, gdy Bóg przebaczy mu wszelki grzech i uleczy wszelką chorobę (Por. Iz 33, 24).

Chrystus – lekarz

KKK 1503 Współczucie Chrystusa dla chorych i liczne uzdrowienia z różnego 549 rodzaju chorób (Por. Mt 4, 24. są wymownym znakiem, że "Bóg łaskawie nawiedził lud swój" (Łk 7,16) i że Królestwo Boże jest bliskie. Jezus ma nie tylko moc uzdrawiania, lecz także moc przebaczania grzechów (Por. Mk 2, 5-12). Przyszedł, by uleczyć całego człowieka, duszę i ciało; jest lekarzem, którego potrzebują chorzy (Por. Mk 2, 17). Jego współczucie dla wszystkich cierpiących posuwa się tak daleko, że Jezus utożsamia się z nimi: "Byłem chory, a odwiedziliście Mnie" (Mt 25, 36). Jego szczególna miłość do ludzi dotkniętych słabością nie przestaje w ciągu wieków pobudzać chrześcijan do specjalnej troski o tych, którzy cierpią na ciele i duszy. Znajduje się ona u podstaw podejmowania niestrudzonych wysiłków, by ulżyć im w cierpieniu.

KKK 1504 Często Jezus żąda od chorych wiary (Por. Mk 5, 34. 36; 9, 23). By ich uzdrowić, posługuje się znakami, takimi jak dotknięcie śliną i nałożenie rąk (Por. Mk 7, 32-36; 8, 22-25). nałożenie błota i obmycie (Por. J 9, 6n). Chorzy starają się Go dotknąć (Por. Mk 1, 41; 3, 10; 6, 56). "ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich" (Łk 6, 19). W ten sposób w sakramentach Chrystus nadal "dotyka", aby nas uzdrowić.

KKK 1505 Wzruszony tylu cierpieniami, Chrystus nie tylko pozwala dotykać się chorym, lecz także bierze na siebie ich nędzę: "On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby" (Mt 8, 17) (Por. Iz 53, 4). Nie uleczył wszystkich chorych. Jego uzdrowienia były znakami przyjścia Królestwa Bożego, zapowiadały uzdrowienie bardziej radykalne: zwycięstwo nad grzechem i śmiercią przez Jego Paschę. Na krzyżu Chrystus wziął na siebie cały ciężar zła (Por. Iz 53, 4-6. i zgładził "grzech świata" (J 1, 29), którego skutkiem jest właśnie choroba. Przez swoją mękę i śmierć na krzyżu Chrystus nadał cierpieniu nowe znaczenie; teraz może ono upodabniać nas do Niego i jednoczyć nas z Jego zbawczą męką.

"Uzdrawiajcie chorych..."
Helena ... Bóg zapłać.
Iwona ?... Cierpienie jest niestety lub stety niezbędne w naszym życiu tu na ziemi. Nie ma Miłości bez Ofiary i Ofiary bez cierpienia. Pięknie dziękuję. Pamiętam w modlitwie.?❤?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=z_cAtW_6UFA