Czy używanie emotikon Cię ogłupia? Sou Shibo


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=rPg2hJwVMzgNajlepsze komentarze:

Antuan ... Co to za nutka spod końca filmiku?
Feather... Nie rozumiem dlaczego ludzie twierdzą, że emotikony ogłupiają. Przecież one mają jasny cel - zobrazować, przynajmiej w pewnym stopniu nie możliwe do zauważenia przez ekran monitora emocje.

Sam nie używam emotikon podczas poważnych rozmów. Bo niby jakich? Uśmiechniętej buźki nie dam, bo będzie to ironizowało. "XD" tym bardziej, czy też ogólnie szczęśliwych emotek, gdyż to tylko pokaże drwinę z interlokutora. Znaczy... korzystam z emotek w stylu ":/" czy ":v" podczas takich rozmów, ale raczej to jedyne. Bo właściwie nie da się używać innych emotek podczas poważniejszej rozmowy, bo to tylko zmieni sens tych emotikon, zamiast pomóc.
Jako iż jestem raczej obrońcą biednych emotek, to właśnie uważam, że ograniczenie ich w poważniejszej rozmowie tylko pomaga, gdyż zła emotka może być powodem do kłótni. "Nie zgadzamy się, a Ty używasz emotki :), na pewno traktujesz mnie jak głupka!". Czy to tak nie wygląda? Czasem trzeba użyć emotki i ja się nie waham, ale nie używam na siłę, bo w niektórych przypadkach jest to nieadekwatne. Nie chodzi o to, że to nie poważne, tylko może i BĘDZIE źle zrozumiane.

Jeśli chodzi o wymianę tekstu na emotikony - to jest złe. Ale dodaniu emotikon do rozmowy - co najmniej najlepsze. Czasem odpowiesz jedną buźką na coś, bo nie trzeba się rozwodzić. Ale na pytania czy ogólne rozmowy, wymagające więcej niż reakcji - trzeba coś powiedzieć.

Oj, da się wysłać emotkę nieświadomie, ja bardzo często dodaję do rozmów ze znajomymi "xD" i jest to robione automatycznie. To jak kropka na końcu zdania. Nie myślisz o tym, że napiszesz kropkę, tylko ją po prostu piszesz. Aczkolwiek sam zamysł tego co mówisz jest prawdziwy. Bo poza takimi przypadkami raczej nikt nie wyśle :) albo :( nie wiedząc o tym :D

O lol, serio :) jest tak popularna? Bo przecież większość ludzi twierdzi, że ta emotka jest ironią. Także zaskoczył mnie crylaughing, którego nadmiernie używam sam, bo podłapałem trend dość niedawno. Serce dopiero na trzecim miejscu i to ponad dwa razy mniej niż uśmiech... wow.

Jakbym miał zrobić liste moich najczęściej używanych, byłybyto: xD :D ? :> ^^ ;p :3 <3 :/ :v Bez specjalnej kolejności. Kiedyś ;p było przeze mnie używane prawie na równi z xD, a xD używam zdecydowanie najwięcej. Koci pyszczek czy, jak ja to nazywam "ciuciuk" (^^) to bardziej sytuacyjne emotki. Raczej używam ich gdy coś rzeczywiście jest pozytywne, takie bardzo bardzo. Zwykłe :D czy :) to ogólna radość, ale już :3 gdy coś jest prawie że bliskie mi.

Małpa to też mimika. Czy to nie chodzi o facepalm trochę? Przynajmniej tak może być to używane przez ludzi. W końcu to jedna z popularniejszych reakcji ludzi na to, co czytają. "O rany, jaki facepalm... Co on gada!?".

Chcę jeszcze dodać, bo pewnie zapomnę, że przy emotkach... nidgy nie wiem jak używać interpunkcji. Jak napisałem dwa akapity wzwyż, nie użyłem przecinków pomiędzy ani kropki po. Nie wiem nawet czy powinienem, ale dla mnie brak interpunkcji jest przejrzystsze. Aczkolwiek użyłem już interpunkcji, gdy "xD" było w środku zdania.

Jeszcze chcę dodać, że emotki z przymrużonym okiem, tj. ;) ;] ;> używam rzadziej. :> to taka niewinna buźka, ale już ;> coś sugeruje. Choć kiedyś używałem ;> częściej od :>. Stworzyłem też swoje emotikonki, często dodając do już istniejących dodatkowe znaki. ^w^ to :3 połączone z ^^. Używałem też zamiast "w" małej omegi (ω), żeby bardziej wyglądało na kocią mordkę. Oczywiście nie zawsze chciało mi się kopiować omegę. Choć gdybym rzeczywiście chciał, dodałbym sobie to poprzez skrypt AutoHotkey do klawiatury. Np. klikając "enter" na klawiaturze numerycznej, wpisuje mi się "lenny face", a gdy razem z shiftem go kliknę... crylaughing :)

A właśnie... co uważasz o lenny face? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest to też emotka, ale tekstowa. Dla mnie jest bardzo podobna do Kappa z Twitcha, choć nie tak do końca. I jeszcze co sądzisz o akronimach podobnych do emotek, tj. lol, rotfl itp. Dla mnie samo "lol" jest tutaj zabawne, bo znaczy co innego, a używane jest w innym znaczeniu. "Laughing out loud" nijak się ma do zaskoczenia, zdziwienia wypowiedzią osoby, z którą się rozmawia.
"Lol, jak to?".

Jeszcze co do tezy, a raczej faktu, że emotki nie ogłupiają... byłoby to dziwnym, gdyby ludzie, którzy normalnie pracują jako np. lekarze czy doktorzy na uniwersytecie, używali emotek i to byłoby znakiem ich ogłupienia. Bo chyba jakąś wiedzę oraz inteligencję trzeba do takich zawodów mieć, czyż nie? Poza tym wiele osób używa języku dość ładnego, mam tu na myśli słów nie używanych codziennie, a też używają oni emotek. Więc co, są głupi ale nie głupi? No właśnie... Niektórzy chcą być poprostu "kozaccy", narzekając na postęp. Bo przecież "w moich czasach to było lepiej", czyż nie? :)

EDIT: Jeszcze chcę dać małą analogię. Ludzie często hejcą (bo nazwijmy rzeczy po imieniu, to jest typowy hejt) emotki, bo zobaczyli, że 8-latek używa ich byle jak. Ale to, że już setki tysięcy innych ludzi używa ich normalnie, poprawnie, to się dla nich nie liczy. Poza tym 8-latek nie używa emotek źle, bo go ogłupiają. 8-latek jest głupi, bo jest dzieckiem i zanim wyrośnie, dojrzeje, minie trochę czasu. A analogią jest to, że niektórzy ludzie nieumiejętnie używają słów. Czy to oznacza, że język jest durny i ogłupia? Nie, to znaczy tyle, że są osoby, które nie potrafią języka używać. I mam tu na myśli ludzi, dla których dany język jest natywnym, ojczystym, a i tak nie potrafią z niego korzystać. Głównie z lenistwa, ale czasem i z głupoty.
Andrzej... A ja używalem emotek nawet jak wysyłalem maila z CV. Nie wydaje mi się że komuś to przeszkadzalo, bo zawsze w odpowiedzi otrzymywałem tez emotke. Warto dodać że mam specyficzna branżę
Szymon ... Z emotikonami jest jak ze słodyczami ?
Co za dużo to, nie dość że za słodko, ale i nie zdrowo ?
Krzycho... Lepsze emotki niż to głupie xd


Tez tak myślisz daj mi suba a oddam Ci dzięki pośpiesz Się
Marcin ... Zdecydowanie, głównie gdy jestem skrajnie wkurzony piszę tak szybko, że emotikony nie są mi potrzebne do przekazania informacji, chcę wszystko wyrazić w słowach. Lecz pisząc o rzeczach emocjonalnych pozytywnych z chęcią ich używam! ??
Jakub K... W sprawach ważnych staram się opisać emocje, a nie je przedstawić. A najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa w cztery oczy. Bo zawsze możemy przekazać emocje dotykiem. Nie tylko słowem.
Wojwaj... W sumie to racja, że emotki pokazują w prosty sposób twoje podejście lub mimike. Na przykład emotka płacząca ze śmiechu pokazuje że masz autyzm.
Filip S... Rozwiązanie? Mówmy tak, jak któraś z ras z Mass Effect I piszmy stan emocjonalny na początku każdego zdania, albo jakoś podobnie? Hehe. Ja raczej nie używam emutikon w wiadomościach z prostego powodu. Nie jestem przyzwyczajony do ich używania. Zdarza się, że piszę jakieś dodatkowe wyrazy sugerujące Jastrun wypowiedzi. Czasami też wolę używać wersji tekstowych. Osobiście nie mam problemu z emutikonami, ale mam problem z konkretnymi ich implementacami, takimi, jak Facebook. Moim zdaniem powinno tak być mniej niepotrzebnych emotek, a zamiast tego więcej stylów graficznych tych faktycznie przydatnych.
Pytajas... Osoby które używają często emotikonów, mają często bardziej ubogi język, a jest to spowodowane zwykłym lenistwem
?ucja L... Szanowny Panie, przesyłam sprawozdanie?
Pan PRO... dobrze że poruszacie temat komunikacji na to właśnie czekałem tylko nie wiedziałem jak miałbym się do was zwrócić z prośbą :D
Taka moja sugestia, bo mnie to ciekawi: czy relacja z człowiekiem zależy głównie od pierwszych 5 minut przez które się sobie prezentujecie?
Funky S... I teraz muzyka w tle robi robotę! b :)
Koyem... Ale czasami zmuszają do myślenia co ma ta osoba na myśli qle nie zawsze jest to tak bardzo oczywiste ;)
Adameq ... Ja używam emoj zamiast kropki ?
Dominik... Muszę to pokazać mojej nauczycielce od polskiego :D Świetny film! Uwielbiam wasze filmy ?
Alicja... Emotki są spoko, ale jakoś często ich nie używam. Zależy to z kim rozmawiam. Staram się je ograniczyć, wolę pisać dużą ilość tekstu, który da dużą ilość informacji niż wrzucić trzy emotki na krzyż. Taka rozmowa średnio mi się widzi. Ale ludzie są różni w sumie, a świat się zmienia, może za kilka lat takie emotki przejdą do lamusa kto wie.
Sou Shibo ciekawostki

Sou Shibo ciekawostki

Historia kanału Sou Shibo zaczyna się w dniu 2007-02-25 00:21:40.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 2204 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 108139531 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 238000 użytkowników.