Oficjalny zwiastun filmu ZIARNO PRAWDY

Premiera: 30 stycznia 2015 Reżyseria: Borys Lankosz Scenariusz: Zygmunt Miłoszewski, Borys Lankosz Zdjęcia: Łukasz Bielan Obsada: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński, Zohar Strauss Produkcja: Polska 2014 Producent: Studio Rewers Anna Drozd, Borys Lankosz, Grzegorz Szymański, Edward Tobiszewski Koproducenci: Telewizja Polska S.A., Agora S.A., Arttech Cinema, Narodowy Instytut Audiowizualny, Aeroplan Dystrybucja: NEXT FILM Zapraszamy na fanpage filmu: www.facebook.com/ziarnoprawdyfilmOficjalny zwiastun filmu ZIARNO PRAWDY


Najlepsze komentarze:

Micha? ... Przeczytałem książkę i 1 co rzuca się w oczy to niestety koszmarnie dobrany aktor do roli Teodora Szackiego.
vesogry... Nie pieprz Pieczyński, jesteś winny.
Mattt S... Niepolecam najgorsze polskie kino
Rob Amb... OBÓZ dla polskiej młodzieży i dzieci dla przedwojennego harcerstwa SALOMON MOREL
założony w Polsce po wojnie. Salomon własnoręcznie pałkom rozbijał
czaszki twierdził, że szkoda kul na te dzieci wrogów komunizu.
Raphaë... Dostałem raka od komentarzy.
"HURR DURR SZKALUJO"
O matko.
A film obejrzę z ciekawością i pewną obawą, że nie odda ducha książki.
Wyprawy... Nic nowego, że na wojnie każdy morduje każdego. Wojna to straszna rzecz i bardzo przykry wyzwalacz złych emocji. Nie ma znaczenia jakiej jesteś narodowości, wśród każdej znajdą się sprawiedliwi i kaci. Polacy zaś zamiast to zrozumieć, od dziesiątek lat mitologizują swoją przeszłość. Sąsiednie narody też przeżywały dramaty, i dopóki tego nie zrozumiemy (że niczym się nie różnimy między sobą jako ludzie) dopóty będziemy grzęźli w mętach przeszłości, zamiast stworzyć dobro na naszej Ziemi.
Drill H... film sredni
volleyb... Świetny film. A przesłanie jeszcze lepsze - "Zło bierze się z gadania" - co pokazują poniższe komentarze...
nomader... Za każdym razem kiedy widzę aktora, którego lubiałem, w paszkwilu antypolskim, natychmiast tracę szacunek i sympatię. Zgoda na grę w takim filmie jest czymś żenującym. Nie, nie twierdzę, że wszystkie filmy powinny tylko gloryfikować polską historię i Polaków, ale przez ostatnie 25 lat robi sie tylko te, które nas nam i innym obrzydzają.
markown... Antypolski :(
SIEKIER... Super film.
panamar... Przeciętny film. Przykro to mówić, ale mimo ogromnych nakładów finansowych polskie kino pozostaje nudne. Jeszcze nie widziałem naprawdę dobrego polskiego filmu po 1989 roku, może za wyjątkiem filmów Kieślowskiego no i może jeszcze "Psy", ale tylko do połowy. Pozostaje tylko cieszyć się starymi produkacjami: "Ziemia obiecana", "Faraon", "Wielki Szu" itd.
Glov00... PRZYKŁADOWY MORD ŻYDÓW NA POLAKACH:

Zbrodnia w Koniuchach - masakra dokonana 29 stycznia 1944 przez partyzantów żydowskich i radzieckich na co najmniej 38 polskich mieszkańcach wsi Koniuchy (mężczyznach, kobietach i dzieciach - najmłodsze miało 2 lata). Oddział żydowski biorący udział w ataku na wieś liczył 50 ludzi, a połączone oddziały rosyjsko-litewskie około 70 osób. Według jednego z napastników, Chaima Lazara, celem operacji była zagłada całej ludności polskiej łącznie z dziećmi jako przykład służący zastraszeniu reszty wiosek. W powojennych opracowaniach, na podstawie m..in. relacji żydowskich uczestników ataku na wieś (np. Izaaka Chaima i Chaima Lazara) często podawano informacje o zamordowaniu wszystkich polskich mieszkańców wsi Koniuchy. Tego typu akcji wymierzonych w polskie wsie było znacznie więcej.

Czy powstały już jakieś filmy opowiadające o tych wydarzeniach? Proszę nie odpowiadać... to było pytanie retoryczne.
SIEKIER... świetny film pod kazdym względem. Niektóre dialogi to perełki. Pewno telewija Trwam nie poleci tego filmu ale to dobrze bo katole i tak nic z tego nie skumają.
Remix t... Polecam przeczytać całą trylogię z protagonistą Teodorem Szackim. Każda część jest równie zawiła. Dodam, że po przeczytaniu trylogii Teo jest jednym z moich ulubionych bohaterów i żałuję, że więcej go nie będzie. ?
Micha? ... Dobry, obyczajowy kryminał. Świetna rozrywka. Polecam!
WolnyKo... Antypolski film, szerzący lewicową propagandę o antysemityzmie w Polsce. Polecam recenzję Mirosława Winiarczyka, po której na pewno nie sięgniesz po ten film.
marrtaa... polecam, świetny. 
MrSound... Ok może dla odmiany ja napisze coś o filmie. Wczoraj byłem w kinie razem z dziewczyną która jest fanką powieści Miłoszewskiego. Na pewno nie jest to Siedem Ale myślę że do kina warto pójść. Postać Teodora jest fajnie zarysowana, Więckiewicz robi swoje. Postaci kobiece mogłyby być trochę lepiej zarysowane. Film ogólnie jest fajny chociaż myślę że tematyka antysemityzmu w Polsce tuż po wojnie powoli staje się zbyt wyeksploatowana. Jednego tylko mi szkoda – nie doczekałem się przejeżdżającego rowerem przez plan filmowy ojca Mateusza. ;)))
Spychu1... Skończcie chociaż na chwilę pierdolić i Żydach i niech ktoś się wypowie, czy warto iść na film. Oczekuję dobrego kryminału.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/user/NEXTFILMPL