miksowanie na SŁUCHAWKACH STUDYJNYCH czy warto

Jakie są różnice pomiędzy miksem na słuchawkach i monitorach studyjnych? Czy można wykonać cały miks na słuchawkach studyjnych? Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w video. NIE PRZEGAP NOWYCH PORADNIKÓW ► SUBSKRYBUJ: ► GRUPA: ► FANPAGE: ► INSTAGRAM: ► BLOG: KURSY VIDEO ← ► KURSY: ► Słuchawki Studyjne do 300zł: ► Słuchawki Studyjne do 500zł: ► Słuchawki Studyjne do 1000zł: POBIERZ DARMOWE MATERIAŁY: ► 230 Darmowych Sampli ► E Book Mastering Przewodnik ► Ableton Hip Hop Template Subskrybuj i Bądź na bieżąco Live Act Najpopularniejszy Kanał o Produkcji Muzyki. Znajdziesz tutaj poradniki na temat miksu, masteringu i teorii muzyki. Dowiesz się jak tworzyć muzykę.miksowanie SŁUCHAWKACH STUDYJNYCH warto


Najlepsze komentarze:

Borys63... Drogi Piotrku! Dla dopełnienia jeszcze dodam parę ciekawych rzeczy , o których nie wspomniałeś. Istnieją wtyczki bazujące na crossfeed np Goodhertz CanOpener, gdzie w lewej słuchawce słyszysz kawałek prawej i vice versa, i dzięki temu o wiele lepiej miksy przekładają się na inne rzeczy (broń boże to nic podobnego do szmelcu jakim jest waves nx), sam SPL Phonitor ma taką wbudowaną funkcję. Do tego wielu producentów używa słynnego subpac'a wokół którego zrobiło się głośno w zeszłym roku, pozwala on właśnie czuć bas w klatce piersiowej. Z czasem kiedy przesłuchamy setki utworów na tym oto sprzęcie bardzo łatwo w pamięć mięśniową może zapaść nam to jak bardzo fizycznie musisimy mocno czuć bas ,żeby wiedzieć ile rzeczywiście powinno go być. Do tego głównie referencje, jeżeli korzystamy z wielu wtyczek do referencji , czy choćby dużo wtyczek typu ozone (porównywanie naszego miksu do różowego szumu pod względem częstotliwości) i ogólnie dbanie o to ,żeby wykres był jak najbardziej płaski, to wręcz niweluje to już prawie do zera jakie kolwiek ryzyko o to ,że nasz miks źle się przełoży na inny sprzęt. Pozdrawiam! :)
Sylwia ... "nasza" dziewczyna? ?
Martin ... ja pierdole jak Ty to wszystko dobrze ogarniasz ... !
Krzychu... tez mam te focale,tez posklejane tasma:D
Przemys... Czy ja mam jakieś deja vu czy ten filmik już kiedyś był na kanale? :p
pijmlek... Ktoś wie skąd mogę brać takie wykresy dla słuchawek z charakterystyką czestotliwościową jak w 3:22?
Grzesie... Cort M600? :)
K H V S... Hej Przepraszam że tu ale nwm jak się z Tobą skontaktować ostatnio przegapiłem jak oceniasz utwory oceniłbyś mój?
boorys9... Właśnie udało mi się kupić Abletona Live Standard 10 za 800 zł :D Do tego kupiłem od Ciebie kurs Ableton 10 Zacznij Tworzyć Muzykę w wersji Premium + i Teoria Muzyki – Podstawy
:D Także jedziemy z koksem na bogato :)
leszko... A ja ma takie pytanie , jakie idealne pomieszczenie będzie pod studio nagrań, chodzi mi o wymiary?
Profess... Dzięki za filmik - jak zwykle dobre info.
ReoZ89... Podoba mi się, że starałeś się być neutralny, ponieważ ludzie z branży przeważnie z pogardą wypowiadają się o miksowaniu na słuchawkach. A przecież każde narzędzie ma swoje mocne strony.
Krzyszt... ziom wszystko super, ale czemu Ty mówisz „sieł” zamiast „się”, to trochę irytuje plz
Old Pro... Zawsze mnie zaskoczysz tym, ile nie wiem. A co jeśli mam głośniki 5.1
Gerar K... Słuchawki jak najbardziej do wstępnego miksu i aranżacji utworu (nie muszą być mocno wypasione )ale jak włączyć monitory kultowe JBL LSR 305 to jest sporo do poprawek na późniejszym etapie produkcji i znowu słuchawki i znowu monitory aż do tego co się chce usłyszeć.Słuchawki beyerdynamic 770 i AKG 240 studio.I wszystko w temacie.Pozdrawiam.
Mike Os... tak tylko dodam, że jeśli ktoś chce nagrwyać wokal, to wtedy słuchawki zamknięte, bo podkład, kóry leci w słuchawkach może być obierany przez mikrofon w przypadku otwartych i pół otwartych.
Dj Wojt... Mam pytanie! Ja mieszkam w dwóch domach w przeciągu tygodnia i raz tworzę muzykę w jednym, a raz w drugim. Nie posiadam jeszcze żadnych monitów studyjnych, dotąd tworzyłem na zwykłych głośnikach, ale widzę że potrzebuje lepszego sprzętu. Zamierzałem kupić jakieś monitory studyjne, ale po obejrzeniu tego odcinka zastanawiam się czy zakup słuchawek do produkcji nie był by lepszy, bo będę tworzyć w dwóch różnych pokojach i na jednych monitorach i te pomieszczenia się od siebie różnią wielkością, więc będę słyszeć inaczej w każdym i raczej nie przystosuje ich pod produkcje. Chyba więc zakup słuchawek będzie lepszym pomysłem. Jak sądzicie?
Jonek S... Jedna ważna kwestia to budżet oraz przeznaczenie. Mając mało kasy lepiej chyba zainwestować w słuchawki. No i mam wrażenie, że miks wokalu łatwiej robi się na słuchawkach.
Ale fakt do ostatecznych poprawek warto mieć też monitory. No ale mając ograniczony budżet, zwłaszcza w granicach 500-1000 zł raczej wybrałbym słuchawki.
Mariusz... Co to za mikrofon ?
united ... jedna rada ! . zmień fotel ... masz zły fotel do miksowania ! jest za wysoki !
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCurxOccWZZ1688TmPTk9KrQ