National Geographic ciekawostki

National Geographic ciekawostki

Historia kanału National Geographic zaczyna się w dniu 2013-03-12 15:16:58.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1556 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 40512394 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 119668 użytkowników.

Potężne jądro Ziemi chroni nas przed promieniami słońca!...



SUBSKRYBUJ: Serial ukazuje niezwykłe, skomplikowane i kruche oblicze Ziemi. Czy jesteśmy jedynym gatunkiem we Wszechświecie, który otrzymał przywilej życia? Daty emisji i powtórek znajdziesz na stronie Jeśli preferujesz oglądanie odcinków online, wejdź na stronę ncplusgo.pl lub player.pl. Dołącz do nas na Facebooku: Oglądaj Instagram Nat Geo Wild: EP03Potężne jądro Ziemi chroni przed promieniami słońca! Przedziwna planeta Ziemia

Najlepsze komentarze:

konrad ... 2:30 panie lektor/tlumacz
Will Smith powiedzial wyraźnie od 20 nie od 12 lat
dzika j... Planety są skutkiem ubocznym w procesie powstawania gwiazd. A życie skutkiem ubocznym powstawania planet. Tak samo jak grzyb na ścianie jest skutkiem ubocznym nie ocieplenia budynku.
Beata P... marzenie każdego geologa!
Woj nar... Fajny materiał. Konkretnie jest zaznaczone źródło ciepła, którym karmią się wulkany. Jednak magnetyzm nie powstaje w wyniku konwekcji. Jedynym wytłumaczeniem jego istnienia, to pole magnetyczne słońca i punkt curie żelaza, które po schłodzeniu zapamiętuje biegunowość. Następna niejasność która dotyczy marsa. Skoro utracił atmosferę, to jak ją zdobył wcześniej. Dlaczego wenus ma atmosferę o ciśnieniu 93 razy większym od ziemskiego, choć jest bardziej narażona na działanie wiatru słonecznego i nie posiada pola magnetycznego. Merkury atmosfery nie ma, choć ma żelazne jądro podobne do ziemskiego, a pole magnetyczne o wartości 1/100 ziemskiego. Słoneczko posiada mechanizm wytwarzający pole magnetyczne. To plazma jest wyjaśnieniem. Różnica w prędkości protonów i elektronów może być różna w wyniku ruchu obrotowego gwiazdeczki naszej. Elektrony są znaczne lżejsze i łatwiejsze do przyspieszenia, czyli może płynąć prąd elektryczny, będący przyczyną magnetyzmu.
Talus... Jest jakas szansa na odnowienie Marsa aby znajdowaly sie na niej wody i atmosfera? czy lepiej szukac drugiej ziemi zamiast sie wyzywac i pokazywac jak prymitywni jeszcze jestesmy wojsko/Politycy/Ludzie itp predzej sie wybijemy niz dojdziemy do porozumienia zeby szukac innej planety bo ziemi dlugo nie pociagnie.
G B... Jeżeli pole magnetyczne sięga aż 640 000 km w głąb kosmosu to chroni także Księżyc przed promieniowaniem?
Gurski... Pewnie na marsie też było takie jądro,Ziemie czeka ten sam los,gdy ,,piec,,zgasnie,zgasnie życie.
Piotr B... gratulacje dla zespołu grafików którzy to wykonali, świetna robota!
Marek S... a czy ziemia nie jest czasem płaska a cały heliocentryzm to ściema dla mas aby kontrolować umysły?
Czupryn... NWM jak to wszystko opisać
SeYeL i... Aż mi się ta sonda przypomniała co mogła wejść w orbitę słońca ^^
polish ... O kurczę 1
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC9mYFechRIdFfwYQgCZnCTQ