Gra o Tron Sezon 8 Odcinek 1 ★SzybkieRecenzje


Recenzja omawiająca pierwszy odcinek ósmego sezonu Gry o Tron. Finał już tu jest! Winter is here! SzybkieRecenzje ► FilmowaKlasaB ► Miesiące tematyczne (RR): 2018: Sierpień Kubricka ► Wrzesień Tarkowskiego ► Październik Horrorów ► Listopad Tarantino ► Grudzień nadrabiania ► 2019: Styczeń Larsa von Triera ► Luty ze Szczękami ► Marzec+Kwiecień z GOTem ► Segmenty na kanale: ★SzybkieRecenzje recenzje filmów bieżących będących akurat w kinach. ★RetroRecenzje recenzje wszystkich niebieżących filmów, pojawiające się zazwyczaj w formacie miesięcy tematycznych (np. Luty ze Szczękami; Sierpień Kubricka) ★FilmowaKlasaB recenzjo analizy filmów tak złych, że aż dobrych. (Insiprowane najlepszym kanałem na utube o takiej tematyce RedLetterMedia). ★Newsy&Analizy jak sama nazwa wskazuje są to omówienia nowinek ze świata kina, zwiastunów, plotek oraz spoiler talki itp.Sezon Odcinek ★SzybkieRecenzje

Najlepsze komentarze:

Alice S... Moim bohaterem odcinka był Bran i jego poker face na każdego bohatera <3
Oprócz sądu Jamiego czekam na powrót Tyiona do Winterfell ;)
Joanna ... Czekałam na twoją recenzję z równą niecierpliwością jak na odcinek :D
Graoth... Znowu zrobiles super robote. Z checia ogladalbym inne recenzje seriali w twoim wykonaniu. Takie np. Lost Kingdom. Bo niestety GoT sie konczy a masz smykalke do tego.
K. BRO... Hyhy już to widze jak Jon siada do Brana i pyta co robi teraz Cersei ?? A Bran na to : Czekaj czekaj właśnie ujeżdza krakena Eurona xdd
Dariusz... Znak spirali odnosi się do Dzieci Lasu, którą Martin przy tworzeniu tego zainspirował się istnieją tzw. "Boską proporcją" istniejącą w matematyce i w naturze (m.in. na płatkach szyszek, na palecie kwiatów słonecznika). Ja to zrozumiałem w ten sposób, że Nocny Król nadal wypełnia swoją misję do której został stworzony, czyli walczyć z ludźmi, by przywrócić porządek istniejący w czasach w których został przemieniony. W którymś z odcinków gdy Bran widzi moment gdy Dzieci Lasu przemieniają go same mu później wskazują, że zrobiły to by ochronić się przed ludźmi i to wciąż Nocny Król robi nie bacząc na żadne konsekwencje. Tak ja to rozumiem.
Torledo... ejejej on ma niebieskie oczy!
Foris P... Szczerze ja od razu po finale 7 sezonu zastanawiałem się czy Cersei nie wyśle Brona do zabicia Jaimego aby ten nie powiedział o tym, że nie zamierza pomóc. I szczerze czekałem na coś w stylu: Jaime jedzie przez dorzecze na koniu i nagle zostaje zatrzymany przez Brona i mamy decyzje albo zabije Jaimego dla pieniędzy albo puści go bądź pojedzie z nim na północ.
66krope... Tak, Bran jest trójoką wrona , wieszczem oraz prorokiem niestety jednak jest również fatalnie graną i prowadzoną postacią. Sterczy cały dzień na dobę na podwórku w wózku inwalidzkim , coś mamrocze i rzuca znaczące spojrzenia. Niestety, ale fakt,że ludzie w obliczu nadchodzącego kataklizmu zastanawiają się jak kogo tytułować i kto gdzie siada jest bardzo prawdziwy Przyjrzyj się np. historii I-ej II-ej wojny , chociażby. Bardzo tęsknię za prawdziwym Tyrionem , ale chyba nie powinniśmy oczekiwać jego powrotu, w poprzednim sezonie pojawiła się pewna sugestia,że zapałał on skrywaną, nieszczęśliwą miłością do Daenerys co właściwie kończy tą postać.
hodzonc... Nie zwrócił nikt uwagi na to, że w przypomnieniu tego co działo się wcześniej, gdy Bran wywraca oczy (do wargowania), w następnej scenie smok NK otwiera je? Wiem, że to może nic nie znaczyć, ale jednak.
Alicja... Czy tylko ja zwróciłam uwagę na to, że gdy John wita się z Aryą jego miecz ożywa ? . tzn tej głowie wilka na mieczu nagle zaczynają świecić oczy ? ;>
Gosia W... Też odczuwam niepokój, kiedy na ekranie pojawia się Arya :)
Iorweth... Czy tylko ja mam takie odczucie ze w pierwszym odcinku bylo kilka momentów wyjetych z filmow klasy B ?
zjawa W... Ciekawa byłaby scena Bronna z Tyrionem, którego ma zabić.
zjawa W... To odbicie yary było drewniane strasznie. Przynajmniej nie było chwili, gdzie powiedziała
*O BOHATERZE URATOWALES MNIE BRACIE WYBACZAM CI WSZYSTKO
Bartek... Dlaczego to się nazywa ,,szybka recenzja" ? 30 min to chyba nie jest szybko szczególnie że odcinek trwa z 50. Ale słucha się dobrze nigdy zbyt dużo GOT :)
QRTN... Odcinek nie nalepszy, ale i tak fajny. Nowa czołówka ciekawa i recenzja też spoko.

Ps. Czy Bran mógłby zwargować do smoka?
Joanna ... Ja mam taka teorie na wyjaśnienie wzroku smoka:
A co jeżeli Drogon patrzył na Jona w ten sposób, ponieważ znajduje się w nim duch Khala Drogo? I po raz pierwszy Danuta jest z kimś związana tak mocno emocjonalnie? W zasadzie w pierwszym sezonie weszła do stosu pogrzebowego z 3 jajami smoków, było tam ciało Drogo, Mago, (czy Danuta nie dołożyła tam ciała swojego zmarłego dziecka?) no i sama Daenerys.


Dla mnie scena, w której Jon dosiadł smoka w pierwszym odruchu była ogromnie emocjonalna, ale już po ułamku sekundy na myśl przyszło skrzyżowanie scen z "Jak wytresować smoka?" i "Szybcy i wściekli: edycja Westeros". Dużo większy wydźwięk by to miało, gdyby Jon wiedział kim jest w chwili pierwszego lotu na smoku i miał świadomość, że ta bestia mu się zwyczajnie należy. Kompletnie niezrozumiałe jest też to, dlaczego Danuta dała mu dosiąść tego smoka -> może to być dowód na to, że faktycznie czuje do niego coś więcej, coś na wzór uczucia do Drogo, co sprawia, że jeszcze ciężej przyjdzie jej zaakceptować pochodzenie Jona.


Spotkanie Aryi i Jona odebrałam dokładnie tak samo. Szczególnie ta rozmowa o Sansie była dla mnie zawoalowaną groźbą pod adresem Snowa, żeby pamiętał kto jest jego rodziną.


Martwi mnie też trochę to, czy nie odwalą czegoś w stylu akcji z Littlefingerem, że w zasadzie nam się wydaje, że oni kompletnie nie rozmawiają z Branem, a ostatecznie okaże się, że on wszystkim kierował i wszystko mówił wszystkim, ale nam tego kompletnie nie pokazali.


Tyle ode mnie, recenzja świetna! Czekam na resztę filmów z powtórki 5, 6 i 7 sezonu :D
Ka Milk... Ja wiem, że to jest nieprawdopodobna teoria (bo nie ma żadnych mocnych przesłanek),ale jak ogląda się Sansę jako Lady Stark i to jak bardzo się zmieniła-porównując 7 sezon do obecnego to widać,że strasznie się mądrzy. To prawda jest jedną z najbardziej trzeźwo myślących osób i staje się badass girl,żeby sprowadzić ich na ziemię. A z drugiej strony jak widzę jak to piętnaście razy Jon mówi,że nie ważne są tytuły i to,że nigdy nie chciał być królem to wpada mi taka myśl. Co by było gdyby uśmiercili Jona i Dankę, a propozycja na tron została skierowana do Sansy ? ?? Bo to, że mogłaby się stać królową północy jest bardzo prawdopodobne.
Nie b?d... Drogon 20:00 patrzy się tak na Dankę i Janka bo:
a - to Drogon, inkarnacja Khala Drogo.
b - jeżeli twoja matka ma nowego faceta to byś siętak nie patrzył?
RObert ... to zbieranie wszystkich rodów do Winterfell, by bronić się przed Białymi... marzy mi się, by była to planowana od długiego czasu intryga stworzona przez Brana i Starków, by zwabiwszystkich w jedno miejsce i poza Białymi wyrównać porachunki z tymi, którzy ich gnębili. Jednak wiem, że aż tak dobrze się nie zakończy ( mając na myśli delikatne podpowiedzi aktorów w wywiadach)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCfTuU60bDStXNmKfOizVO9Q


Ponarzekajmy o Filmach ciekawostki

Ponarzekajmy o Filmach ciekawostki

Historia kanału Ponarzekajmy o Filmach zaczyna się w dniu 2016-03-26 01:18:18.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 398 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 4763778 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 28815 użytkowników.