Co się gotuje w „Kotle Bałkańskim? Czy czeka nas bałkanizacja...

Żeby zobaczyć więcej... Dołącz na facebooku: gotuje „Kotle Bałkańskim? czeka bałkanizacja Polski? Witold Gadowski


Najlepsze komentarze:

Jerzy J... Próbują to zrobić niszcząc Polskę a mają powstać jakieś EUROREGIONY , takie jest zamierzenie UE w Polsce.
TUKAN T... szkoda, że tło słychać lepiej od mówcy :(
xpictia... o ile bardzo cenie pana Witolda to na Balkanach zna sie bardzo srednio. Nagromadzenie propagandy w jego wystapieniu jest masakryczna. Otoz partyzantka Tita (sam byl pol chorwatem, pol slowencem) to nie tylko serbowie, wbrew pozorom, byla multinacjonalna w odroznieniu od partyzantki serbskich czetnikow. Ustasze kolaborowali z Hitlerem podobnie jak w Serbii czetnicy z faszystami wloskimi, a Zbor i Nedic z Niemcami. Belgrad byl pierwszym w Europie judenfrei miastem, w okolicy ktorego stworzono trzy duze obozy koncentracyjne dla zydow i cyganow. Podobnie jak w Jasenovacu nie zginelo 900tys. ale ocenia sie ze okolo 150tys. Jest to ogromna liczba jednak w zadnej mierze nie mozna naginac historii i imowic o milionie ofiar. Nie bede wspominal o zupelnym braku analogii do sytuacji w Polsce. Nawet przy dotowaniu efemeryd w psotaci autonomii slaskiej, sytuacja na balkanach to wynik wielowiekowego podzialu. O demonizacji Albanczykow nie bede sie wypowiadal, dodam ze najsilniejsza mafia na balkanach jest serbska. To w Serbii a nie w Albanii zabito w zamachu premiera - Djindjica ktory jako chyba jedyny chcial reformowac Serbie w duchu demorkatycznym, wolnosciowym. To tylko kilka uwag.
Aleks P... Świetny wykład Pana Witolda.Należy tylko go właściwie zrozumieć.Pytania są logiczne - a odpowiedzi bardzo mądre. Pozdrawiam.
SuperAn... dobrze mówi! warto przemyslec!
st jose... see  www.thewarningsecondcoming.com
    "Those who destroy the souls of others, by force, face the greatest punishment by My Hand.
Accept the Truth and prepare yourselves. Follow Me and I will lead you safely to My Kingdom. Follow the beast and he will lead you and those you bring with you into the fires of Hell for eternity.
Your Jesus"
adam900... przykre ,że na takich spotkaniach jest tak mało lub wcale nie ma młodzieży , czyzby stopień ogłupiania Narodu osiągnął taki poziom, że wola Oni pić piwo i oglądać gówniana tvn, i czytają GWniana szmatę
Marta W... Gdyby ktoś chciał w całości mój komentarz, a nie taki porozrzucany na części jak tutaj z powodu ograniczenia ilości  znaków przez youtube przekierowuję na wątek, który udostępniłam na FB:https://www.facebook.com/marta.wacowska.5
Marta W... 6) W swoim felietonie Pan Witold radzi dmuchnąć Putinowi w twarz.... Gdyby Polska była realną siłą i miałaby za sobą i inne kraje, to jasne, ustawiłabym ja już ich do pionu. Ale Polska jest w stanie wewnętrznego rozkładu, nasza armia nie dorównuje liczebnie nawet armii ukraińskiej, nie mówiąc o rosyjskiej... Zakłady przemysł, wszystko leży i kwiczy, jesteśmy prawie całkowicie zdemilitaryzowani... Sam Pan mówi, że na zachód i Unię nie możemy liczyć... I w tej sytuacji co mamy wywoływać wojnę? Po co? Po to, żeby podać się na tacy Putinowi? A może Pan Witold prosi o  Kolejny Katyń, Kolejny Smoleńsk?

7) Wreszcie całkowita ignorancja faktu, że Krym oddzielił się od Ukrainy w legalnym referendum, oraz tego, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu były to ziemie rosyjskie.
Marta W... 4) Pomija fakt współistnienia ze sobą mozaiki kultur i Religii na terenie byłej Jugosławii. Na Bałkanach nie wywołano sobie ot tak wojen, jakkolwiek mocarstwa z pewnością wrzuciły tam po swojej zapałce, tak nie można przecież ignorować tego, że Chorwaci swoja kulturę budowali na tradycji łacińskiej(katolicyzm), a Serbowie na bizantyjskiej(prawosławie), natomiast muzułmanie, którzy rozmnażają się tam jak króliki, są obecni w historii tych narodów, od czasów okupacji tych terenów przez Imperium Osmańskie! Serbowie już w 1389 po bitwie na Kosowym Polu poczuli na sobie prawdziwy oddech Turków, z którymi szła islamizacja, a w połowie VX-tego wieku w tym oddechu się udusili.  I Racovie w tym okresie stworzeni w Serbii nic nie pomogli, choć dotarli na Węgry i do Polski, czego rezultatem była formacja, później w Polsce zwana Husarią, a na Węgrzech Husaria i lekka kawaleria - Huzarzy.

5) W ogóle pomija fakt, że Kosowo, to kolebka prawosławnej religii, kultury i tradycji Serbów, teren, na którym znajdują się najważniejsze dla nich zabytki.
Marta W... 2) Pomija aspekt przyjaźni Serbsko-Rosyjskiej i to, śe Rosja jako jedyny kraj nie uznała(skądinąd słusznie) niepodległości Kosowa.
3) Pomija fakt, że na Majdanie dokonano obalenia wybranej w legalnych wyborach władzy, oraz, że dokonała tego m. in.  ludność, powołująca się na bohaterstwo Bandery i jego Band. Ci sami nacjonaliści są autorami dokumentu, który przedstawia "strategię" OUN - wobec Polski i Polaków, uchwaloną w 1990 r. w Toronto, największym skupisku nacjonalistów z OUN-UPA.:Zawarte tam między innymi jest to, że wschodnie ziemie polski po Przemyśl (ma tam zostać stworzone biskupstwo) mają zostać włączone do Ukrainy i że powinni Ukraińcy głosić w Świecie prawdę o bardziej znanych wydarzeniach dziejowych, których sukces należy przypisać Ukraińcom nie Polakom (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino), czy porównywać Banderowców do Żołnierzy Armii Krajowej, i przypisywać Banderowcom ich zasługi,  jak i włożyć wysiłek skłócenie Polaków z Rosjanami,
Marta W... Studiuję filologię serbską, więc co nieco mogę odnieść się do tego wywiadu.  Pytam dlaczego pominięto tu istotne elementy całej prawdy lub dokonano wypaczenia historii?
Pan Witold Gadowski
1) Przyrównuje Polskich Żołnierzy Armii Krajowej (mój dziadek, babcia i jej siostra byli członkami AK, więc poczułam się jakby splunięto mojej rodzinie w twarz) do Czetników, którzy walczyli stricte za monarchię, która w ich mniemaniu miała dać wolność Serbii, oraz za hegemonię Serbii na Bałkanach. Pan Witold Porównuje naszych bohaterów – najsprawiedliwszych wśród narodów,  do organizacji, która ma na swoim koncie udowodnione zbrodnie. Podam jako przykład miejsca a w nawiasie liczbę wymordowanej przez Czetników ludności cywilnej: rejon Makarska (900 wymordowanych), rejon Prozor (2500), Brainci(160), Plevije, Cajnice i Foca(2000),Vrajnic (72)
czetnicy Mihajlovicia mordowali, torturowali, gwałcili, rabowali i palili – Ich ofiarami padali Chorwaci, muzułmanie i wszelkiej maści wrogowie monarchii.  
Witold ... Ciekawy wykład .
Ala P.... Tacy dziennikarze jak P W. Gadowski zdarzają się u nas coraz rzadziej niestety (jest może jeszcze z kilku). Chwała i za to. Jest to wina systemu zastraszania przez obecnie sprawujących władzę na różnych szczeblach. Różnymi metodami sprowadzają ludzi do parteru. Nie podzielam niestety optymizmu co do nadziei na prawdę w mediach i rzetelności dziennikarzy w przyszłości. Na całym świecie wzrasta manipulacja mediami i to się nie zmieni.
mario97... Ci zachodni piewcy wolnosci z Barakiem Smołą na czele są tyle samo warci co te ścierwo Putin.
h.w. si... czas jelcyna,to okres przejmowania majatku,taki charakter byl potrzebny,zmiana to nastepny punky PLANU... 
h.w. si... tej pani trzeba doswiadczen przesluchan w kgb,ub,i innych rece wykrecane,palce wylamane,gwalt zbiorowy......likwidacja wolnisciowych reporterow....stlin calowal dzieci i mordowal ich rodzicow...wszystko ta tubie...
h.w. si... rzad a NAROD to dwie inne sprawy,tak jak w naszym kraju rzad swoje a narod swoje
h.w. si... SLASK CIESZYNSKI ,BYL POLSKI,POSLUCHAJCIE PROF WIECZORKIEWICZA I A.NOWAKA.CZESI WESZLI WYMORDOWALI POLAKOW....
h.w. si... Ogladajcie -podziemnatv,na stronie jeden ekonomista w prosty sposob tlumaczy wszystkie kwestie
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCGl0H7peV8Hlg3NT7I5M1Sw