Wejście Polski do strefy euro, jakie są korzyści, jakie zagrożenia - Telewizja wPolsce


Aleksandra Jakubowska rozmawiała z dr. Arturem Bartoszewskim, ekonomistą, SGH, o wejściu Polski do strefy euro, jakie są korzyści wspólnej waluty, ale też jakie to może nieść zagrożenia.
Najlepsze komentarze do filmu "Wejście Polski do strefy euro, jakie są korzyści, jakie zagrożenia":

Henryk ?: Wara jeszcze RAZ waara aby POLSKA która ma 123 letnią już wolność tego brakuje ku8eską EU walutę Złoty ma zostać tam gdzie jest !!!
Agie May: nie dla euro . Zadnych korzysci dla Polski to nie ma
axiom1: Wejscie do Euro bedzie aktem zdrady !!!
NiejakiDD: Francja, Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia - te kraje po wejściu do strefy euro mają wysokie bezrobocie, słaby wzrost, rosnące długi i strukturalne problemy bez rychłej nadziei na polepszenie.
Sparrowhawk: o jaka komusza agenda - ha ha aha ha ha ha, nie bedzie żadnego wejscia do euro i dobrze dla PL
Albert 777: Nie przyjęliśmy kiedyś rubla transferowego, to i nie przyjmujmy euro. Mamy własną walutę i nie ma sensu się jej pozbywać. Obecna koncepcja UE jest całkowicie sprzeczna z postulatami suwerennego i niepodległego Państwa Polskiego. W naszym interesie jest opuszczenie UE. Tylko powrót do dawnej koncepcji EWG byłby dla nas korzystny.
Boss My Ass: Żadnej strefy euro.Już lewacy coś kombinujecie co !?
Waldek Rombecki: Chyba komuś zależy aby Polska była tylko kundlem a nie krajem z kręgosłupem. Co to za gospodarz który wilki wpuszcza na własny teren. Rezygnacja z własnej waluty to nóż w plecy Polakom i zaoranie Polski. Jedzcie do Francji i tam popatrzcie jak Ci obywatele są zubożenie , mieszkam tam i wiem co pisze.
Krynia mus: Nigdy w Polsce euro.Byłam w trakcie zmiany waluty we Włoszech,wszyscy klęli i do dziś klną,więc proszę nie wciskać ciemnoty,bo we wszystkich krajach ludzie ponieśli dotkliwe straty.
Eureka Amnesia: Polska nie powinna sie tym przejmowac, czy bedzie peryferyjna. To jest tylko zasadzka , jeszcze jeden podstep. Nie dajcie sie oszukac. Tylko Niemcy korzystaja, KONCERNY niemieckie. NIGDYYYYYYYYYYYYY EUro. Pdajcie dalej . Jeszcze raz nigdyyyyy EURO !!!!
zielony ogórek: W PIZDU Z EURO KOŁCHOZOWE OCHLAPY EURO SZMA*Y a nie pieniadze olac euro w pizdu
zielony ogórek: piotr podgorni a teraz szwaby wsystko robia aby wyruchac Polske ale szwaby za te wszystkie krzywdy bedea wyc do ksiezyca
zielony ogórek: Ale Polska najgorsza i wegry ale kurwa szwaby buduja domy wykupuja domy i mieszkania co to do kurwy jest zakaz szwabom.w Polsce budowania na wlasnosc
Malgorzata Mazur: Wszyscy chcą uciec od tego a ci chcą się w to pchać? Z dala od tego szajsu!!! Chcą nas jeszcze szybciej pogrążyć
Nicole Okroj: Bronmy nasza zlotowke ,,, nie dajmy sie zmanipulowac .
Barbara Kud: Szury, przyjęcie euro to same STRATY byłyby dla Polski, więc zdrada. To wyprowadźcie się strefy euro, won!
Dziki w??: Euro zalatwiło na cacy nawet tak mocną gospodarkę jak fińska. Euro przyniosło korzyści tylko Niemcom i gospodarką ściśle z nimi związanym np Holandii i Austrii.
Rafa? St: Pan dr Bartoszewicz opowiada głupoty. Niemcy do dzisiaj odczuwają skutki przyjęcia waluty euro po kurisie 1:2 Odbiło się to czkawką i spadły wynagrodzenia. I teraz taki Pan Bartoszewicz opowiada, że dla niego nie jest najważniejszy kurs przyjęcia Euro. Litości, jaką możliwość rozwoju ma gospodarka dojeżdżana przez UE i sąsiadów z za Odry?
Krzysztof Grygiel: Dobrobyt i siła gospodarki nie zależy od koloru waluty na banknotach. Liczy się ilość i jakość dóbr i usług dostępnych na rynku. Trzeba odpowiedzieć na pytanie czy bardziej ufamy NBP czy EBC. Niestety polityka rozdawnicza może doprowadzić do takiej sytuacji jaką mamy w Wenezueli, gdzie drukuje się pieniądze bez pokrycia. Euro ochroni kapitały tak jak w Grecji, jak ktoś miał 10 tyś Euro, to nadal ma tyle samo. Natomiast w przypadku, gdyby mieli swoją walutę, to chodziliby do sklepu z walizkami pieniędzy.
Michu: Jestem za szybkim wejściem do euro, szczególnie że jest Brexit i pogorszą się warunki dla krajów spoza strefy. . Grecja itd ma kryzys nie przez euro, tam od wielu lat było rozdawnictwo i tracili przez to konkurencyjność i tyle. Jak będzie euro to wzrośnie eksport i podniesie się prestiż Polski w stosunku do krajów spoza uni. A dodatkowo w tych niepewnych czasach wzrośnie bezpieczeństwo, na kraj strefy euro pan P się nie zamachnie a my tymczasem wydajemy fortunę na amerykański sprzęt, do którego w razie kłopotów możemy nie dostać części zamiennych oraz amunicji, będziemy zależni od humoru pana T
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gRYN2In47hA