Czy warto iść na STUDIA | I jaki kierunek?

Mały monolog na temat tego czy warto iść na studia. A jeżeli warto do dlaczego lub jaki kierunek wybrać? O to pytanie na które wielu ludzi nie zna odpowiedzi a i tak studiuje 3 lat coś czego nie lubi. Wspieraj mnie na PATRONITE :) ODWIEDŹ MOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ DRUGI KANAŁ Alsquad Treningi Porady Odżywianie Wyzwania Portale social media FACEBOOK INSTAGRAM warto iść STUDIA kierunek?


Najlepsze komentarze:

Oskar O... Mam to samo zdanie. Pozdrawiam Daniel!
Filip F... Cześć
MALAN T... Mam 2 ewentualne kierunki studiow ktore beda pomocne w rozwoju mojej pasji, bedzie trzeba wybrac 1 z nich za 2 lata, a do tej pory powinienem się rozwinac na tyle, zeby miec odpowiedni komfort dookola.
Micha? ... Cześć
Sylwest... Ja poszedłem w wieku 26 lat na studia i wiem co chce robić wiem że te studia nie są mi potrzebne teraz ale w przyszłości wykształcenie będzie potrzebne do rozwoju kariery. A gdy pojawia się dzieci, rodzina itd mógłby nie być czasu.
Bartosz... Cześć?
safadao... Na studia warto iść jeżeli wie się co lubi się robić , lecz drugą sprawą też jest właściwy dobór uczelni na którą się pójdzie. Bo nie na każdej ciebie nauczą czegoś przydatnego , najczęściej będą ci ładować samą teorie która się przyda tylko na ćwiczeniach na studiach natomiast w pracy poznasz dopiero wiedzę której będziesz potrzebować. Dlatego uczelnie i kierunek trzeba dobierać z głową jak się nie wie co chce się robić w życiu to lepiej te 3 lata nawet poczekać i poznać różne pracę niż iść na studia 3 lata lub 5 lat i stwierdzić że to nie jest zawód w którym chcecie robić .
Barto... studia dziś to jakiś żart
EminemB... Pięknie powiedziane Danielu, jestem tego samego zdania.
Jak można wiedzieć co chce się robić później w życiu, w przyszłości, skoro nie mamy doświadczenia w pracy i nic nie próbowaliśmy...
Ile mam kolegów/znajomych co poszli na studia po to tylko żeby mieć jakiś "papierek"...poszli na coś co nienawidzą żeby mieć później papierek i zawód. I założę się że w przyszłości nieważne ile będą zarabiali...- będą mieli dość i będą nieszczęśliwi w tej pracy.
"Papierek" ze studiów o niczym nie świadczy - na pewno nie o inteligencji.
Ja np. będąc szefem jakiejś firmy, który chciałby zatrudnić jakieś nowe osoby...to nie patrzyłbym na ich "papierek", tylko na ich umiejętności i chęć do pracy.
Już raz chodziłem na studia ale rzuciłem - to nie było dla mnie i przede wszystkim to nie było to czego się spodziewałem...I nie żałuję decyzji.
I szczerze mówiąc zastanawiałem się czy za jakiś czas znowu nie iść na studia, ale chyba odpuszczę bo uważam że nie warto.
System i program polskiej edukacji jest niestety do dupy.
I nie ma nic złego w tym że ktoś jeszcze nie wie co ma robić w życiu. Jedni poznają szybciej co chcą robić, a drudzy - później. Sam taki jestem w wieku 24 lat.
Nic na siłę a ważne jest żeby robić coś co się kocha.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt ?
Sw4grid... Ja mam 17 lat i wiem co chcę robić w życiu, ale na studia jeszcze mam czas się zastanawiać. Może sytuacja na rynku pracy kompletnie się zmieni.. Póki co nie jestem fanem szkolnej edukacji szczególnie, że większość mojej wiedzy jest z domowej nauki :D I rada dla przyszłych informatyków, uczcie się sami, bo szkoła sukcesu nie zapewni xD
Kacper ... Ja studiuję Inżynierie Śródowiska na politechnice. Jest ciężko, niektórzy prowadzący to totalne skur**ele, ale pomęczyć się mam nadzieję, że się opłaci.
Hero Mu... Ja idę na studia Weterynaryjne ponieważ od zawsze było to moje marzenie i uparcie dążę do spełnienia marzenia.
Kamil P... Ja mam 22 lata jeszcze nie znalazłem i nie poznałem samego siebie kończę licencjat właśnie wszystko wygląda na to że czeka mnie praca ,,u Janusza" za dwa koła miesięcznie.
Po prostu dla mnie czas mija zbyt szybko nie nadążam za tym wszystkim i nie wiem co tak na prawdę sprawiałoby mi radość w życiu jakie zajęcie. Strasznie skomplikowane to życie jest.
Macieq... Za dwa tygodnie matura (prawdopodobnie) a ja nie mam pomysłu na życie :D Jedno wiem, na studia tylko po to żeby coś robić nie pójdę. Zostaje mi tytuł technika informatyka, który raczej nic mi nie da ale hej! Z matmy rozszerzonej mam 4 na koniec roku xd
endriu... Cześć ✋
?ukasz ... Cześć
asf ads... Cześć :)
Sad Ber... Chciałbym zauważyć nauczyciel/nauczycielka z 30 letnim doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem zarabia ponad 3000 PLN brutto, porównywalne kwoty z pracownikiem biedronki (słyszałem że ponoć są zatrudniane osoby do biedronki za ponad 3000 PLN brutto).
Nie należy pomijać że jest wiele branż gdzie nie można się podjąć pracy bez odpowiedniego wykształcenia: lekarz, pielęgniarka, farmaceuta, osoba po fizjoterapii, nauczyciel, sędzia, adwokat itd.
kamil.2... Wiele wybitnych ludzi nie ukończyło studiów
V3rtee... Jest tu jakaś osoba która uważa że z rozszerzona geografia i historia bez rozszerzonej matematyki można iść na studia ekonomiczne znając jedynie solidnie podstawowa matematykę?
Niak Ps... W 90% większych firm aby pracować na wyższym stanowisku i dalej się rozwijać potrzebujesz wykształcenie wyższe. Dla ludzi ambitnych, a niewiedzących co chcą robić polecam żeby tak mniej więcej się określili co im nie sprawi wielkiego dyskomfortu, typu umiesz liczyć ale fizyki nie lubisz? Spoko ide w kierunek tego typu. Jeśli już naprawdę chcesz pracować od razu po szkole, istnieje coś takiego jak studia dualne, czyli uczysz się i pracujesz w ramach zajęć na uczelni - z czego jest wypłata zresztą. Również przy studiach dziennych da rade pracować na półetatu. Tylko pamiętać, że same studia nic nie dadzą, ale dadzą dużo więcej w połączeniu z pracą niż same doświadczenie.


Reasumując: idź na studia, przekonaj się - nie spodoba ci się? Nie musisz kończyć a jak w połowie jesteś, zrób chociaż inżyniera czy licecjat bo to się przyda.
Funny L... Cześć !
blacc... Cześć
Aspo?ec... Zależy co chcesz w życiu robić. Jak chce się tylko zarabiać hajs, to można sobie do zawodówki pójść. A jak ktoś chce mieć wyższe wykształcenie i ogólnie pojęty szacunek społeczeństwa, niech idzie na studia. Można również iść do technikum żeby mieć zawód, a potem na studia. Generalnie studia raczej Ci nie zaszkodzą, a mogą pomóc.
Radek T... Cześć :)
DigiT... Jeżeli studia są ci potrzebne do zawodu, który chcesz wykonywać idź :) typu lekarz, prawnik. Jeżeli możesz to robić bez studiów skup się na doświadczeniu i rozwijaniu umiejętności przydatnych w zawodzie ;) tyle z mojej strony. Osobiście nie idę na studia, nie wierze w polskie szkolnictwo i system szkolny. Zakuj zdaj zapomnij. Lepiej praktykować moim zdaniem :)
MrSkan1... No specjalista od wszystkiego kurwa jego mać
Leo? Di... Ja nie chce iść ani na studia ani do pracy no i co teraz
Ryczix ... Świetny film! Jestem maturzystą i mam w planach iść rok później na studia aby dorobić się na własny samochód za granicą jak i na mieszkanie aby mieć na wynajem na rok czasu oraz żeby zrobić jakieś małe kursy które przydadzą mi się w przyszłości. Popieram opinię o tym że nie zawsze trzeba iść od razu na studia. Pozdrawiam!
Maciej ... Siemano
Kamil :... Edukacja jest najważniejsza w życiu. Lecz nie ta szkolna niestety
Nale... Hej
Górski... Pewnie że warto
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC8zJeaN98C6jkuJvi0CnDeg