Wirtualna endorfina. Jak unieszczęśliwia nas porównywanie z innymi? Karolina Jenczylik Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=SdAszNlCdRMNajlepsze komentarze:

Micha? ... Niestety bardzo słaby wykład. Chaotyczny. Bez treści. Na siłę wypełniony nieczytelnymi anegdotami. Sam sposób wypowiedzi nieprzystępny.

I nomen omen zadziało się to o czym jest mowa w wykładzie. Znając wcześniejsze wykłady SWPS miałem jakieś wysokie oczekiwania co do obecnego wykładu a kiedy te nie zostały spełnione to odczułem smutek i złość. Muszę przyznać że wykład był jednak bardzo pouczający jednak nie w sposób o jakim pierwotnie myślałem ;)
Roza Ro... Mila pani Karolino otoz czekolada WCALE NIE ZAWIERA ZADNYCH ENDORFIN PONIEWAZ TO KLAMSTWO WYMYSLONO PO TO ZEBY ZAREKLAMOWAC SPADEK SPRZEDAZY CZEKOLADY....Pozdrawiam..
Alicja ... jak bym miała 10 lat to ten wykład byłby super. Dla dorosłych to nuda . Kobieta tłumaczy dorosłym ludziom jak dzieciom , dobra by była na opiekunkę dla dzieci.
55fedor... Porównanie bylo zawsze, jeszcze przed elektroniką.
piotrje... co to jest zjawisko flow w sporcie
Anon K.... Bardzo trafne uwagi i analizy co do naszego współczesnego pojęcia "szczęścia". Zgadzam się z Panią, jednak widać, że wypowiedzi mają charakter bardziej moralizatorski i trochę zanikła równowaga pomiędzy argumentami za nowoczesnymi technologiami. Jednak ja się z tym generalnie zgadzam. Proszę aby każdy oglądający zastanowił się jak wielką rolę w uchronieniu od tego "wyścigu marzeń" mają rodzice, bardzo trafnie przedstawione zostało to podczas zmiany marzeń z 3 na 4 klasę gdzie tej nagrody w kontekście społecznym ostatecznie zabrakło.
Podczas swojej podróży zwanej życiem spotkałem zbyt wiele cierpienia, chorób psychicznych i beznadziei w młodych osobach, które zatraciły swój potencjał m.in. przez narkotyki i środki antydepresyjne, których zażywanie było konsekwencją zaniku więzi rodzinnych i braku miłości ze strony rodziców. Brak stabilizacji i miłości za dzieciaka kończy się dla wielu katastrofą na dalsze lata. Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołego jajka!
Marcin ... Słaby wykład... moralizujący, w stylu "nie porównujmy się". To tak jak powiedzieć osobie w depresji "nie smuć się". Problem jest taki, że robimy to automatycznie, ewolucyjnie* i społecznie wyprofilowani. I taki wykład może tylko pogłębić frustrację (wiem, że nie powinienem się porównywać, a wciąż to robię). Oczekiwałem czegoś więcej niż komunał, że porównywanie się jest złe i obniża zadowolenie z życia.

* porównują się np. małpy, zob. sławny eksperyment, gdzie jednemu makakowi dano ogórek, a drugiemu za to samo zadanie - winogrono (lepszy pokarm). W efekcie tego makak, który dotąd cieszył się z ogórka, nagle wpadł w szał, że nie dostał winogrona, jak jego kolega...
Marek J... Przysłuchiwałem się tej Pani przez kilka minut. Na więcej nie starczyło mi cierpliwości. Podstawowe cechy jasnego, przejrzystego przekazywania innym własnych / w jej wypadku zapożyczonych/ pogladów są tej Pani nie znane.
elokuba... Ultra skutecznym narzędziem psychometrycznym w sporcie jest profilowanie motywacyjne Reissa. Polecam się zapoznać z sukcesami niemieckich trenerów Bundesligi: https://reissprofile.pl/sport/
szybkic... Dziękuję ?
Magda M... I to jest współczesny wykładowca psychologii? Żenada!!!
Janusz ... Jestem bardzo przekonany, że gdy byśmy umiarkowane korzystali z internetu i TV to byli byśmy bardziej szczęśliwi , Najwyższa pora , aby to wpajać dzieciom od przedszkolaka, Wesołych Świat Karoli życzę
grzegor... Klucz do szczęścia to afirmacje. Polecam.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Historia kanału Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS zaczyna się w dniu 2010-01-04 09:17:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 344 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10368284 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 96100 użytkowników.