Szczęście w nieszczęściu, czyli o dobrych stronach trudnych doświadczeń dr Ewa Woydyłło Osiatyńska Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=uq3EJIPeLu4Najlepsze komentarze:

Agata A... DZIEKUJE za dzielenie się WIEDZA i DOSWIADCZENIEM. ...... SKUPIAM się na na rozwiązaniu problemów.Nasza edukacja ..w szkole uczy się dzieci niepotrzebnych rzeczy ...system edukacji..podręczniki do bani..sami nauczyciele uczeni na studiach przez wykładowców którzy. nie ucz.A tego co trzeba...i kółko się zamyka
Agata A... ....??..Gdyby to było taakie at siup ....to ludzie nie mieliby problemów. ..BUDOWANIE nowych nawyków wymaga czasu.MOZG wyświetla to co się zapisało.TRZEBA znać sposoby ZRESETOWANIA ....i nagrania nowej płyty. SKORO tyle lat minęło ...i nakichane na sprawy WAZNE.TECHNIKI radzenia sobie że stresem.JAK działa mózg...nikt tego nie uczy..jak również tego ..że sztuka wychowania WYMAGA WIEDZY.....Naszym... .sensem jest spełnienie które jest w MILOSCI..życzliwości.... . ZYCIE jest. droga...w wzrastaniu w MILOSCI.
Artur R... Wartościowy wykład
Jola G... Mądry, rzeczowy wykład. Dziękuję Pani Ewo.
agama... Moja śp. Mama bardzo Panią Ewę szanowała i mnie nią "zaraziła"..Wspaniały wykład, mądrość i prawda w tym, co Pani mówi. Dziękuję:)
Stachu ... Pani Woydyłło-Osiatyńska proponuje życie w kłamstwie (nałóg jest życiem w kłamstwie) zamiast wzięcie się za bary z problemem? Czy alkoholicy, z którymi pracowała zastosowali w swoim życiu te "pozytywne" nałogi?

BTW przyszłość wszyscy znamy, czeka nas śmierć. Jedyną niewiadomą jest tylko droga do tego ostatecznego celu. IMO okłamywanie się, że jest super (mam coś tam, jakieś wspomnienia, miskę etc.) jest błądzeniem po puszczy, a nie drogą w pełni świadomą.
1BEATTA... Odnośnie uzależnienia od alkoholu to uważam że to uzależnienie akurat jest okej ponieważ pozwala przetrwać ten Matrix prawniczo finansowy i ja nikogo nie odżegnuje od alkoholu a raczej mówię miłego picia bo to jest jedno z lepszych uzależnień nie oszukujmy się a zresztą alkoholik alkoholikowi nie równy ponieważ to nie jest wina alkoholu że pod jego wpływem ktoś się źle zachowuje bo gdyby to była wina alkoholu to wszyscy by się źle zachowywali, a tak naprawdę zachowują się tylko niektórzy I to właśnie jest dowodem tego że to nie jest wina alkoholu tylko programów które mamy w sobie
Gra?yna... Mój wujek przeżył okropności obozu koncentracyjnego. Po wyzwoleniu musiał wszystkie przeżycia pozostawić za sobą, aby dalej żyć. Uwielbiam wykłady Pani doktor.
5a... Tylko otwartym i od RAZU przyplynela do mnie pozytywna energia. Piękna kobieta z pogodna twarzą
Emil Pi... Chciałbym uzupełnić kontekst wywodu, tutaj jest on całkowicie zatarty:

Takie podejście, przy wszystkich swoich zaletach ma też ciemną stronę: jest to atomizująca społeczeństwo ideologia indywidualizmu, ścinania krytyki. Ja jestem zdania, że owocuje to pudrowaniem takich zjawisk jak wyzysk, working poor czy dyskryminacja. Szczęście często jest mocno uzależnione od zasad dystrybucji owoców pracy - czy to będzie welfere state, drapieżny kapitalizm, socjalizm czy coś innego. Korzystając z wiedzy i doświadczenia Pani Doktor nie zapominajmy, że nie ma wyjścia poza ideologię i takie podejście jest jak najbardziej jedną z form ideologii - kapitalistycznej/neoliberalnej/indywidualistycznej czy jak ją jeszcze nazwiemy ;) A ta ideologia po 1989 w naszym społeczeństwie jednym życie upiększyła, innym (a to większa grupa, choć z Warszawy to słabo widać) rozbiła i zdewastowała. Z szacunku dla tych zmielonych przez ideolo "to w naszej głowie jest źródło szczęścia" warto podkreślać ideologiczny kontekst tego wykładu.
szybkic... Dziękuję ?
1BEATTA... ciekawe jaka może być dobra strona wyciętej łechtaczki w islamie? mój kolega ma ucięte nogi, bo współczesna medycyna w sposób pewny siebie (a pewność siebie jest wysoce ceniona)mu je ucięła, a więc co mu mogą dac obcięte nogi???? mnustwo problemów????? i trzeba sie z nimi nauczyć jakoś żyć
Anna S.... Nie zgadzam się z tym, że trzy spotkania wystarczą na opowieść o tragicznym dzieciństwie. Ja dopiero po wielu latach zdałam sobie sprawę z tego, że moje problemy wynikają z koszmarnej sytuacji w domu rodzinnym, mimo że przeszłam terapię, po wielu latach wypowiedziałam głośno co przeżyłam i dopiero wtedy zostawiłam przeszłość za sobą. Uważam, że nie można bagatelizować złych doświadczeń, ktoś używał wobec mnie przemocy a ja mam powiedzieć: e... nieważne, idę dalej?
Mateusz... Wiedza ekspercka, mądrość życiowa, charyzma i talent. Wartość sama w sobie.
Paulina... Cudowna! Pani Ewa jest moim odkryciem. Jest w wieku mojej babci kochanej a ja zbliżam się do 40stki... Wrrrrr... aż mam ciarki :) Coś pięknego!
Joanna ... Trochę mnie to ruszyło, ale z częścią o rozwiązywaniu problemów bardzo się zgadzam. Ja nie chcę trzymać się kurczowo przeszłości, rozdrapywać choroby, wiem dokładnie, co się stało, wiem, że to strasznie wpływa na przyszłość. Ale chcę żyć spokojniej znowu.
Michal ... Uzależnienie nie zawsze musi miec charakter patologiczny ( uniemozliwiać normalne funkcjonowanie w społeczeństwie ) choć tak najczęściej jest kojarzone . Można je kontrolować . Oczywiście każde jest inne i nie każde musi niszczyć osobę uzależnioną . Wiele osób potrafi je kontrolować ale równocześnie nie potrafi żyć bez źródła uzależnienia ( nie wyobraża sobie życia bez niego ) . Przybiera formę przyzwyczajeń , zwyczajów .
renonon... Psycholodzy jej nienawidzą, odkrył...
Janusz ... Nikomu nie można odbierać szczęścia znam ludzi którzy wyszli z wielkiego rynsztoku jak na wykładzie powiedziała Ewa o Betowemie trzeba się nauczyć żyć na nowo w zgodzie z innymi ludźmi,a przede wszystkim z sobą,. Szczęśliwej drogi już czas mapę życia sercu masz,,,,,,, tekst piosenki
Syljens... Zgadzam się z każdym wypowiedzianym zdaniem na tym wykładzie. Zajmijmy się rozwiązaniem, a nie szczegółowym rozpatrywaniem przyczyny problemu - to jest stale popełniany błąd przez wielu psychologów, często "wyciąganie budów" pogłębia zły stan psychiczny pacjenta
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Historia kanału Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS zaczyna się w dniu 2010-01-04 09:17:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 344 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10368284 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 96100 użytkowników.