Kuba Wątły TV odc. 207 czyli mądry mądrością nauczycieli Kuba Wątły TV


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=EgL8YLjIdNkNajlepsze komentarze:

P E R U... Link do FB nie działa.
Jan Jan... "... nawet na takich imprezach jak grille, w tak niedobrą pogodę jak dzisiaj." Widocznie za mało grillujemy, skoro mamy taką niedobrą pogodę? Wiosna tego roku jest zimna. Nikt o tym nie mówi. Dlaczego? Gdy tylko raz wzrosła temperatura do 27 stopni, już krzyczano, że klimat się ociepla. Przypomina mi to sytuację pani, od której wynajmowałem garaż. Zawsze znajdowała coś, czego cena wzrosła, by szybko stosownie podnieść mi opłatę. Nigdy nie mówiła o obniżkach. Ktoś powiedział, że nie o Polskę tu chodzi, a o świat. Dzwoniłem do Freiburga i tam tak samo - zimno. Zima tego roku w USA była sroga. To też jeszcze nie świat. O metanie nie jest tak głośno, jak o CO2. Powiedziałbym nawet, że o metanie nie słychać. Lasy deszczowe wycina się dla drewna, a nie by tam zakładać pastwiska. Do pastwisk jest daleka droga. Świat zajmuje się dwutlenkiem węgla. Dlaczego? Skoro ten metan jest taki ważny, dlaczego jest o nim cicho? Prawdopodobnie dlatego, że na dwutlenku węgla da się zarobić, a na uświadomieniu społeczeństwu znaczenia metanu dla ocieplania klimatu, tylko stracić. USA handlują na potęgę CO2, mimo że na konferencje ekologiczne wysyłają drugie garnitury swych polityków lub je olewają. Nikt nie uświadamia mi, do jakiej kieszeni idą pieniądze z podwyższania mi opłat za emisje CO2 i jak ten ktoś obniży ilość wyemitowanego CO2 przeze mnie za moje pieniądze? Ktoś mi powiedział, że jest zimno, bo ocieplanie klimatu charakteryzuje się dużymi wahaniami temperatury. Jeśli założylibyśmy, że zmiany charakteryzuje sinusoida, to niezależnie jak zmienimy jej wartość międzyszczytową, nie zmienimy wartości energii dostarczonej Ziemi. To co szybciej się roztopi, tylko szybciej później zamarznie. Wiadomości na ten temat mają charakter nie merytoryczny, a propagandowy, komercyjny czy marketingowy. Są jak reklama, która musi mnie nastraszyć, przekonać, zmanipulować, by wydrzeć pieniądze. Warstwa ozonowa, panie Wątły, to jakby odmienny temat.
lakmeni... Nie możemy znacjonalizować majątku kościelnego, jak we Francji w 1905, bo to by była kradzież. Ale obłożyć kościół wysokimi podatkami, żeby majątek sam oddał, to już możemy.
lakmeni... XVI wiek to od 1501 do 1600 roku panie Janie.
Danuta ... powinien byc w wiekszej ilosci CO2 a konopia to super papier i odziez. Blad ,nie dlatego wycinaja drzewa, cos panu umyklo, to nie ma nic wspolnego z pastwiskami i z metanem. Cos panu sie pomylilo ,brak wiedzy.
biebrza... Może byś się opanował?
Jestem absolutnie za rozdziałem kościoła od państwa, za zabraniem całego finansowania, za bezwzględnym ukaraniem księży pedofili itp, ale rzygać mi się chce na niektóre twoje słowa.
Powtarzam po raz kolejny - nienawiść przeżera ci mózg.
Każda generalizacja jest zła.
Nie każdy ksiądz katolicki jest pedofilem, nie każdy katolik jest złym, podłym człowiekiem.
'Znaj proporcje mocium panie'. Piętnuj zło, ale nie obrażaj niewinnych.
Inaczej zachowujesz się jak biskup, wołający 'Mordujcie wszystkich, bóg rozróżni swoich'.


Każdy Polak to złodziej i pijak. Podpisujesz się pod tym? Pasuje ci?
lanceor... Metan nie jest problemem dla warstwy ozonowej. Jest gazem cieplarnianym i to wielokrotnie skuteczniejszym niż CO2. Jest produktem wszelkich procesów gnilnych (też tych w bagnach i błocie). I tu właśnie leży sedno. Jeśli Ziemia ogrzeje się bardziej to rozmarzoną połacie wiecznej zmarzliny: pół Kanady i większość Syberii. Wcześniej zahibernowane bakterie zaczną kontynuować produkcję metanu przyspieszając wzrost temperatury i rozmarzanie kolejnych połaci wiecznej zmarzliny..... Reakcja łańcuchowa.
Mamy 12 lat by diametralnie zmienić styl życia aby była szansa zatrzymać takie zmiany klimatyczne.

Świadomość tego wpędza w depresję.
Naprawdę sądzę że nic nie możemy zrobić w skali świata - ta konieczna zmiana stylu życia przeczy kapitalizmowi i ludzkim instynktom więc wbrew pustym deklaracjom nikt jej nie chce.
biebrza... Od 2 lat nie biorę do ust nic, co ma w swoim składzie olej palmowy. Czyli zapomniałam jak smakują słodycze, nie kupuję ciasteczek, sprawdzam skład każdego mydła itp. To samo promuję w swoim otoczeniu. Dlaczego? Widziałam na Borneo i w Indonezji wycinane lasy deszczowe i sadzone w to miejsce ogromne plantacje palmy oleistej, w których nie mieszka żaden ptak ani większy ssak, widziałam orangutany umierające z głodu, widziałam ginące bezpowrotnie bogactwo flory i fauny puszczy pierwotnej.
Zachęcam wszystkich do takiego postępowania.
PS - weganką jestem od roku.
Peter... 90% to wieprzowina i drób , mało kto używa wołowinę na grilla. Tak wiec diagnoza chybiona bardzo. Taka w stylu wiosny
Maria L... O samolotach Pan zapomniał.
Daniel ... lubię mięso mięso jest super pyszne i będę jej jadł i nic mnie nie obchodzi przyszłe społeczeństwo i tak sie wszyscy prędzej wysadza
LESZEK ... Przypadek Pana Jana jest tylko jednym z tysięcy przykładów jak OBŁUDNY i HIPOKRYCKI jest kościół ! KONDOMY !!, to też jest niezły przykład na niebywałą obłudę KK - W ciemnej katolickiej Afryce KK grzmi, że kondomy są bardzo, ale to bardzo ZŁE ! i używanie ich jest "grzechem" , podczas gdy jednocześnie tenże sam KK ( warto poczytać ) z tychże kondomów , ich sprzedaży ( udział w firmie farmaceutycznej ) czerpie olbrzymie zyski ! Czy tzw. "Katolom" takie coś, taki "kwiatuszek " daje do myślenia, otworzy oczy ??, gówno da i gówno otworzy , bo tak jak mówiłeś Kuba nie raz, jesteśmy "prostymi chamami " o mentalności chłopa pańszczyznianego. Taka jest rzeczywistość i długo się ona nie zmieni. Twój przekaz Kuba oczywiście trafia , ale w morzu otaczającego nas we wszystkich wymiarach oszołomstwa katolickiego, religijnego w ogóle , trafia ( procentowo ) tylko do niewielkiego odłamka naszego społeczeństwa i to tylko do tego MYŚLĄCEGO KRYTYCZNIE I NIEZALEŻNIE. Nie mniej jednak w jakimś stopniu Twoja "robota" odnosi pozytywny skutek, bo jakby nie patrzył w jakimś stopniu otwiera ludziom oczy, a to już jest COŚ !
LESZEK ... "Franciszek " Kuba jest ( dla wtajemniczonych ) znany nie tylko z pustosłowia , ale również ze swojej niegdysiejszej "działalności " w Argentynie, w czasach panowania zbrodniczej dyktatury. Warto o tym poczytać i posłuchać, to naprawdę "niezły kwiatuszek " w całościowym obrazie kościoła katolickiego. Nie tylko więc mordy, stosy, rzezie niewinnych i tortury ( to daleka przeszłość ), 20 wiek też jest aż nazbyt wyraznie naznaczony ZŁEM kościoła katolickiego w bardzo szerokim zakresie i rozumieniu. Jak na "mój gust" , kościół jest zwierciadlanym odbiciem ludzkich złych tendencji i innych ułomności , to tylko prosta "maszynka do ogłupiania ludzi i robienia kasy ".
LESZEK ... "Magnetyzm pieniądza " i żądza posiadania . Im więcej pieniędzy mamy, tym bardziej ich pragniemy , im więcej mamy dóbr , tym mniejszą mają dla nas wartość i od tej prostej zależności , tego punktu , zaczyna się MARNOTRAWSTWO i tzw. "Życie ponad stan i ponad potrzeby ". A gdzie rozum , gdzie zdrowy rozsądek, gdzie umiar w tym wszystkim ??? , " w lesie " !! Reasumując , z jednej strony jesteśmy gatunkiem bardzo inteligentnym i niby "mądrym" , a z drugiej strony bezdennie GŁUPIM i "samo wykańczającym ". Zastanawiam się , czy aby czasem ewolucja za bardzo nie "popuściła sobie cugli " ?? Spoko , to tylko taki żart . Ale tak na poważnie , jesteśmy GŁUPI bo z głupotą często "nam do twarzy", pasuje do nas jak ulał , jak żadnemu innemu gatunkowi na Ziemi. Ludzka inteligencja jest jednocześnie "darem i przekleństwem " natury.
Stan Po... Panie Kubo, to trochę nie na temat w dzisiejszym odcinku, ale związane z pańskimi zainteresowaniami - czy zna Pan książkę: autor - Martel Frederic, tytuł - "Sodoma". Warto się z nią zapoznać. Pozdrawiam.
Adam Sz... Ladnie ci się gościu w głowie poprzewracalo. Wystarczy że ktoś ma inne zdanie niż Ty I zakładasz mu bana na fb. Jesteś dokładnie taki sam fanatyk jak kler i pisowcy z którymi walczysz.
Nevermi... Co do tego zwiększającego się spożycia mięsa wołowego i ogólnie. Konsekwencją tego, jest zwiększające się spożycie choćby fastfoodów, hamburgerów, kebabów, itp innego typu śmieciowego żarcia. Powoli ta fasfoodowa zaraza z Ameryki zatacza coraz większe kręgi, choćby w Polsce czy Europie. Dzięki za info, teraz mam kolejny argument, aby dalej omijać szerokim łukiem taką gastronomię. Morał z tego taki:
Żresz hamburgera kebsa, czy inne fasfoodowe g*wno, przyczyniasz się do wycinania Puszczy Amazońskiej.
Jan Kow... 19mld zł skąd ta kwota? wiem o 4 mld, ale 19?? są jakieś wyliczenia popierające tę tezę?BTW ten człowiek którego pokazujesz miał zarzuty prokuratorskie, on zatajał dochody, mieszkania, pieniądze itp - to nie jest człowiek godny do naśladowania.. Oskarzany był już za PO. Sam się przyznał że nie wpisał niektórych rzeczy do oświadczenia
To że został zamordowany nie czyni go kimś godnym. Tak samo jak to że Kaczyński był wielkim człowiekiem tylko dlatego że zginął w katastrofie komunikacyjnej.
Merol g... to nie tak do konca,trzoda chlewna rowniez!!a najwiekszy producent USA
84Nietz... Black Bloc i żółte kamizelki świetnie się sprawiły Kubo 1 maja w jedności siła przeciw Macron - oligarche. AAAA ANTI ANTI-Capitalist!!!!
Kuba Wątły TV ciekawostki

Kuba Wątły TV ciekawostki

Historia kanału Kuba Wątły TV zaczyna się w dniu 2016-04-10 18:10:33.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 291 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 3163878 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 19500 użytkowników.