Xardas:Misja Ratunkowa GOTHIC MACHINIMA XFS machinima


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RfPSvzj4eJQNajlepsze komentarze:

Absurda... Jestem przypadkowym nawiedzającym recenzentem. Posługuję się szczerą opinią, a oceny uzasadniam niezwykle celnymi uwagami na temat filmów. Jeżeli robisz film słaby to jest słaby, jeżeli film dobry to jest dobry.

Upadłe studio Twierdza Paladynów. Jeżeli to ich produkcja to zdecydowanie jest ona amatorska. Intro które prezentują w tym filmie jest tak złe, że aż szkoda się wysławiać na ten temat. Zaraz po intrze odzywa się głosem nie pasującym do twarzy postać o facjacie Cor Angara z gry "Gothic 2". Zwraca uwagę nekromancie Xardasowi na temat problemów osobistych oraz tego że zrobił coś ze swoją żoną (zamienił ją w trolla). Kiedy nieuprzejmy gość nazywa nekromantę nekrofilem, ten przyzywa magicznie stado szkieletów, które niemilca zabijają na śmierć. Po chwili widzimy wstęp, kolejne intro? do filmu. Przy zwolnionym (zapewne w programie do edycji audio Audacity, ale mogę się mylić) Modern Talking po lewej i prawej Xardasa pojawiają się napisy itd. Wygląda to bardzo ładnie. Wkrótce pojawia się Bezimienny, czyli taki bohater gry rpg studia Piranha Bytes o nazwie Gothic, o której już wspomniałem. Bezi (w skrócie) ma wieści dla Xardasa że porwali Sagittę, taką kobietę, także z gry. Następuje między nimi wymiana zdań, stanowiącymi gag. Wyruszają jej na pomoc, a nekromanta poleca popilnować wieży demonom które tańczą do sympatycznej piosenki o... Xardasie. Urocze. Trafiają do skalistego miejsca w którym są asasyni, to oni porwali ukochaną maga. O zmierzchu wdrażają jakiś plan, przez co Xardas zakrada się do trolla-Sagitty i chce ją wybudzić ze snu. Tutaj prezentuje się wątek miłosny, ale jest on powierzchowny. Ciekawe jest tylko to, że stary nekromanta nie stracił zainteresowania kobietą, która aktualnie wygląda jak troll. Urocze. Okazuje się że została otruta, a Xardas zna odtrutkę - JEGO MOCZ. Obleśne, miało być zabawnie... I jest, nawet śmieszne. Co ciekawe mocz (niekoniecznie nekromanty) sprawdza się przy poparzeniu meduzy. Wracając do filmu... Pani Troll szybko staje na nogi i wyraża swoją wielką satysfakcję na widok Xardasa. Beziminny w przebraniu asasyna napotyka prawdziwego asasyna, ten okazuje się być nieco innej orientacji niż (statystycznie) większość mężczyzn. Po tej scenie dochodzi do małej walki między bohaterami i asasynami, nie są zbyt wyszukane, ujęcia raczej są biedne, dlatego też niesatysfakcjonuje to. Po wygranej walce z asasynami bohaterowie okazują sobie pozytywne emocje, a nekromanta ostatecznie odmienia ukochaną w człowieka. Nie jest to dama wspaniałej urody, ale jak dla takiego starca w sam raz. Wszyscy w komplecie wracają do domu, którym jest miasto Khorinis. Po filmie są też dodatkowe sceny pokazujące jakieś wpadki dubbingerów czy coś tego typu. Możemy z nich wywnioskować że osoba podkładająca głos asasynowi jest prawdopodobnie (nie osądzam i mogę się myllić) podobnej orientacji co odgrywana postać. Pod pewnymi względami dwie rzeczy w filmie mogą drażnić, muzyka i dubbing Xardasa. W gruncie rzeczy, film mimo że spod znaku TPS nie był tak amatorski jak myślałem. Film dobry, na pewnym poziomie.

7,5/10
Rhobars... heheheh niezłe Xardaseł :)
Daniel ... Hmm, odcinek był taki sobie, zbyt dużo klnięcia, co poprostu psuje klimat Gothic'a i błedów.
Co do dubbingu to jak dla mnie najlepszy był Wolf z tym tekstem "Xadrdasku chodz..."
Bardzo podobało mi sie zwolnione tępo.
Peruz... Bardzo fajna patologia! :D
Raven... "Kurwa pity i takie tam" xD Zajebisty dubbing, ciekawy pomysł na film na prawdę śmiechłem ;D Nie obyło się od drobnych błędów na które praktycznie nie zwróciłem uwagi, jak to dobrze kiedy są jeszcze aktywni machinimerzy bo zobaczyć machinime raz na miesiąc to dopiero cud a co tydzień to po prostu "Wow" ;)
Azure S... Xardasku... Wolfy, nie Volfy XD
Beziowy... Zajebiste :) Nie sądziłem że bedę miał taki ubaw z siebie :D
Pakores... zwaliłem se konia do tego filmu xd
JariGot... No naprawdę nie wiem co mam sądzić o tym filmie. Mam mieszane uczucia. Wg mnie przyspieszanie lub zwalnianie muzyki to raczej kiepski pomysł. Niektóre żarty da się przeżyć... Dubbing asasyna o wiele za głośno w porównaniu z pozostałymi. Lepiej poczekam na nowy, dopracowany, czwarty odcinek CP. Jeżeli chcesz mogę ci pomóc przy scenariuszu ;)
Zet... Ostatni tekst Lar... Xardasa brzmi jakby to dubbował Piotr Fronczewski :P
Absurda... Nie wiem co napisać xD ... BĘDZIE WIĘCEJ? :D
XFS machinima ciekawostki

XFS machinima ciekawostki

Historia kanału XFS machinima zaczyna się w dniu 2013-06-26 15:56:32.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 32 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 45518 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 595 użytkowników.