Szczęście – jak je osiągnąć? – spotkanie online – Maciej Frasunkiewicz i Joanna Gutral Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=480YMLGkQHgNajlepsze komentarze:

Jola G... Słowa uznania dla Pani Prowadzącej ?
Maciej... Mnie się podoba definicja szczęścia, którą usłyszałem od Andrzeja Setmana. Szczęście jest to produkt uboczny tego, jak my żyjemy. Szczęście nie jest celem samym w sobie, bo ono nie istnieje samoistnie poza używkami (tylko, że to jest wyjątek szczęścia odczuwanego bez powodu).

Jak więc żyć szczęśliwie? Należy poznać sobie potrzeby i je spełniać. Gdy nasze potrzeby się spełniają, to odczuwamy ulgę i to jest przyjemne uczucie. A gdy tej ulgi jest dużo w życiu, to pojawia się produkt uboczny - szczęście.

Kluczem do szczęścia jest więc spełniać swoje potrzeby. Oczywiście to jest duży problem, bo o tym, jakie są nasze potrzeby nie uczy się w domach, szkołach, kościołach czy telewizji. Ale na szczęście (czyt. dobra wiadomość) tych potrzeb można się w dalszym ciągu nauczyć z różnych źródeł. Pewne potrzeby są typowe dla kobiet (np. bycie kochaną, bezpieczną, piękną, rozmawianie, bycie zrozumianą), inne są typowe dla mężczyzn (np. bycie szanowanym, podziwianym, przynależenie do grupy, zostawienie po sobie śladu), jeszcze inne są typowe dla jednej i drugiej płci (np. spędzanie czasu, przytulanie, seks), ale typowe czy nie, każdy jest indywidualny i musi sam się w tym rozpoznać.
Anna Li... Wykład bardzo ciekawy,ale przerywniki stosowane przez Pana w postaci „yyyyy””aaaaaa”eeeee” są bardzo irytujące nie odsłuchałam do końca .
Tomasz ... Wartościowa rozmowa.
Renata ... Ciekawy i wartosciowy wyklad.Dziekuje i prosze o wiecej.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS ciekawostki

Historia kanału Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS zaczyna się w dniu 2010-01-04 09:17:09.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 344 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10368284 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 96100 użytkowników.