KTÓRY MAMY ROK? | GOTHIC 2 Muski


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=A6UAATVvOsANajlepsze komentarze:

Lenny C... To że świat Gothica i nasz są dwiema zupełnie innymi rzeczami jest oczywiste, więc nie będę odbierał tego filmu jako próby zidentyfikowania czasu gry w naszym realnym kalendarium a jedynie jako porównanie. I to wyszło Ci świetnie :) Szanuję za dbałość o takie szczegóły jak mech na posągu :)
Jedna tylko sprawa: Wspomniałeś o średniowiecznej szlachcie. Nie było czasem tak, że szlachta pojawiła się dopiero w nowożytności, niejako ewoluując z rycerstwa? Bo jeśli faktycznie obywateli górnego miasta uznać za szlachtę/stan rycerski, to brakuje mi pewnych rzeczny w dialogach w Gothicu, mianowicie te postacie nie przechwalają się swoimi dokonaniami wojskowymi (co w przypadku szlachcica/rycerza było by dość naturalne ;) ) Wspominam o tym, bo dużo razy próbowałem zastanawiać się nad tym, jakim modelem państwa jest królestwo Myrtany i czy np. można je wpasować w typowy model średniowiecznego feudalizmu (moim zdaniem nie) czy czegoś jeszcze innego.
Daję łapkę w górę i chętnie zobaczę następne filmy o podobnej tematyce :)
OLF CRA... [POMYSŁ NA ODCINEK]
A mianowicie film o tym, że nie ma dowodu na to, iż Gomez wiedział o wymordowaniu Magów Ognia.
piotr w... Teoria fajna.
Co do zbroi
W starożytności (za wyjątkiem kolczug) występował kompletnie inny sposób wykonywania zbroi który nie był potem wykorzystywany głównie ze względu na sposób wykonania. Chodzi mi głównie o zbroje z brązu i standardowe zbroje legionistów rzymskich. Średniowieczne zbroje są już dość oddaloną ewolucją (przynjmniej jeśli patrzymy na te paladynów z gothica które są pełnymi zbrojami płytowymi ze schyłku rycerstwa.)
Ale właśnie dzięki tym zbroją i występowaniu pierwszej broni palnej twoja teoria ma sens.
kulfon2... 1410
Kud?aty... Gdzieś w grze w jaskini (nie pamiętam gdzie) jest grób lothara, zamordowanego paladyna, postać ta została zabita w trakcie gry i jest napisany rok śmierci na jegi nagrobku, niestety nie pamiętam ani roku ani miejsca pochówku.
Kot Kam... Nie.... świat gothic jest inny od naszego. Jeśli wyczytać z tych grobów można coś to to że jest jakiś fikcyjny 8 lub 9 wiek gdyż najstarsze nagrobki są 750 czy coś takiego. Nachodzi mi taka myśl że to może być nawiązanie do Karola Wielkiego którym w tym świecie jest Rhobar I lub II.
Patchim... W sumie to data nawet się zgadza; warto też zwrócić uwagę na serię Risen również od studia Piranha Bytes. Co prawda PB oficjalnie potwierdziło, że Risen nie jest sequelem Gothica (chociaż z tego co wiem wtedy nie stracili prawa do tej gry, więc może powiedzieli to po to, aby nie dostać jakiegoś pozwu od JoWood), ale jednak początek Risena ma sporo powiązań z zakończeniem Gothica 3 (mag wypędzający bogów ze świata doprowadzający do mrocznej fali). Ponadto z tego co wiem kiedyś udostępniono komiks opisujący wydarzenia po Gothicu 3 będący też wstępem do Risena, ale nie mam więcej informacji na ten temat :|
No dobra, ale wracając - w Risen 2 została spopularyzowana broń palna, a akcja tej gry dzieje się 10 lat po zakończeniu pierwszej części Risena, więc przy założeniu, że Risen dzieje się kilka lat po Gothicu 3 można datować rok akcji Gothica na okolice XVIw.
sxdxma... Dlaczego ustalasz rok w Gothicu opierając się na naszym świecie i naszych epokach itd.? Gothic jest zupełnie innym i oddzielnym uniwersum i choć autorzy bazowali na naszej rzeczywistości to nie powinniśmy tego porównywać. Wystarczającym dowodem na to jest istnienie armat wyjętych z zupełnie innej epoki i wstawionych z rozpędu.


PS. Serio? Szukanie dowodów na to, że świat Gothica był wzorowany na średniowieczu? Jakby wcale każde fantasy nie było XD.
_xBenku... To by miało sens gdyby teoria że Risen to kontynuacja Gothica była by prawdziwa, zresztą zrób o tym film bo jest wiele wspólnych rzeczy w fabule które się łączą. A tytuł filmu to "Czy Risen dzieje się w tym samym świecie co Gothic?"
Diego17... Jestem "Tu nowy"! Dziwne, że dopiero dzisiaj pojawił mi się twój film, bo dużo Gothica kiedyś oglądałem. Oczywiście zostałem od razu subskrybentem ;)
†Melk... XVI wiek
Pawel 7... Nie powinniśmy porównywać Sagi Gothic do Realnego życia; Ale jak ktoś już chce wiedzieć, jaki mamy rok w Gothic'u 2, niech zajrzy do jaskini w kotlince na początku gry, gdzie spotykamy lestera.
Mateusz... Zapomniałeś o pałaszach, które przyjęły się w Europie między XV-XVI wiekiem.
Nieznan... Mojs ale statki takie specjalne do długich podróży zbudowano chyba w 1492 tak gdzieś bo wtedy zdecydowano szukać morskiej drogi do Indii a przedtem tak nie pływali bo też myśleli że ziemia jest płaska i na krawędzi są jakieś stwory
Rafing ... W jaskini niedaleko lestera pod wieżą xardasa jest prawdopodobnie grób lothara który ginie w 3 rozdziale gry. Oile dobrze pamiętam jest tam data śmierci 768 lub coś takiego
Prophet... 1:54 jak dla mnie to jest U. Często było pisane właśnie w ten sposób, a deusis oznacza uczenie się. To może być też deusius, ale nie słyszałem nigdy o tym słowie, a po wpisaniu go Tłumacz Google zachowuje się dziwnie, mimo że sam sugeruje łacinę
PerSkY... trochę ciszej muzykę, bo czasem zagłusza
Guy Mic... Ciekawy temat.
2:27 Kuchnia żeliwna to jest najnowocześniejszy przedmiot w G2.
Takie przedmioty dopiero w XVIII wieku były dostępne - wraz z rozwojem nowoczesnego hutnictwa.
W ogóle w grze brakuje ręcznej broni palnej - muszkietów czy pistoletów.
W zasadzie powinny być dostępne skoro były armaty.
Artur ?... Pominąłeś rapier, który jest wynalazkiem 16 wieku o ile dobrze pamiętam :P
Rafa? P... Najbardziej mnie poraziło porównanie stroju mieszczanina z Khorinis do polskiego stroju szlacheckiego. Ten obraz, który dałeś to zdaje się portret Augusta III w stroju koronacyjnym, ubiór, król jak i obraz to XVIII wiek.
Muski ciekawostki

Muski ciekawostki

Historia kanału Muski zaczyna się w dniu 2011-05-11 20:15:26.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1684 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 11397243 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 23200 użytkowników.