Szwecja EPILOG: Trollhättan, Marstrand, Borås i bushcraftowy sklep Make Your Life Greener


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=GFizR2yfp8YNajlepsze komentarze:

Ekwipun... Czekamy na Wasze opinie, czy nagrywanie od czasu do czasu "nieleśnych" odcinków z włóczenia się po różnych miejscach to dobry pomysł. Jeśli ktoś zasugeruje miejscówki w naszym pięknym kraju, lub chciałby nas zaprosić i wspólnie coś pokazać, nie Krępujcie się!
asdasd ... Problem polskich lasów leży w instytucji nimi zarządzającej, a nie w turystach . Wczoraj jeździłem rowerem po małym parku krajobrazowym. Ten las co rok jest mniejszy. Ilość wycinanych drzew jest olbrzymia. Co ciekawe, część drewna nie opisana, ciekawe czy lewizna, tych co niby mają dbać o rozwój lasów?
Od miesiąca tablice zakazu wstępu do całego lasu, chyba tylko po to aby ludzie nie oglądali rozmiarów wyciąć/dewastacji!
Marcin ... Ty to jakiś pirotechnik jesteś że wszedzie "petarda jest" :D Kurcze, fajnie tam macie, zazdroszczę, wybrał bym się w takie miejsca
Czo?gis... Wróćcie do lasu dla mnie te odcinki były lepsze ?
Piotr F... To już nie petarda. To dynamit. Fantastyczne ujęcia i kawał dobrej roboty. Co do płenty... macie rację. Dziś ludzie zapomnieli co to turystyka i szacunek do przyrody. Niestety ,słowo turysta kojarzy się gościem w klapkach idącym po asfalcie do morskiego oka. Wszybko ogranicza się do Zakopca i libacji.
Tak naprawde nie zdajęcie nawet sobie sprawy jak wiele robicie dla ludzi. Uczycie jak to powinno wyglądać, że sa inne piękne miejsca, że należy o to dbać ,że są piękne zasady. Osobiście dziękuję za to. Jesteście wielcy. Może z czasem ludzie zrozumieją ze takie spędzanie czasu na łonie natury daje więcej radości jak pogoń za forsą. Pozdrawiam
Xent Xe... Leniwe ale pozytywne z Was "gamonie" ;-)
Cieszę się każdym epizodem jaki kręcicie nie tylko w zacofanych borach :-)
Dzięki.

Tylko czy od tego łażenia nie zrogowaciały Wam pięty na modłę unijnych dygnitarek? ;-) Zróbta jaki test taktycznych sandałów...

Czy u nas "by można"? - pytanie filozoficzne...
Pewnie by można, ale dobrze chyba, że nie można.
Bo Seba z Karyną jak idą nad rzekę tachając wózek z "bombelkiem", to jednorazowego grilla pod drzewem zostawią okraszając naturę puszkami po browarach oraz górą pampersów i husteczek higienicznych.

Sklepy? Ty widziałes jak u nas są wyposażone caritasy?
Zawstydiłyby watykan! Taka zacofana szwecja mogłaby pobierać toruńskie nauki...
Kazimie... Do tego co powiedziano, dodam trochę od siebie: koło wodospadu w TROLLHATTANIE dawniej działało kilka młynów wodnych mielących zboże, które wykorzystywały prąd rzeki ale od czasu, gdy w 1905 roku wybudowali sobie sporą elektrownie wodną, to śluza na wodospadzie jest normalnie zamknięta i puszczają trochę wody tylko w turystycznym sezonie, żeby zrobić wrażenie. Widowiskowo to wygląda. W pozostałych okresach można obserwować zupełne suche dno rzeki poniżej wodospadu. Rzeka biegnie w tym miejscu przez zmetamorfizowane paragnejsy , bardzo wyerodowane kształty koryta są wynikiem bystrego nurtu. Z elektrownią wiążą nazwisko de Lavala, tego od dyszy . Zamek Marstrand jest na wyspie-na takim bochnie paragnejsowym z żyłkami pegmatytowymi ( z czarną hornblendą?) i dawniej był twierdzą, osłaniającą swoimi armatami niezamarzający zimą port śledziowy, który przynosił duże dochody. Radary chyba tam stoją do dzisiaj na wieży. Już dawno urządzili tam więzienie, kamienne, zimne, ciemne , wilgotne i ponure. Kiedy tamtejszy kat miał wieszać pewnego fałszerza, sznur, który był na taką okazję przewidziany, okazał się być już nieco zbutwiały; i więzień się urwał był urwis jeden. To kata zdenerwowało i powiedział , że na takim materiale nie będzie pracował , dlatego więźnia zabrali z powrotem do więzienia, gdzie po roku sam się powiesił w celi. Poza tym w tym więzieniu siedział jeden obywatel nazwiskiem Lasse Maja, znamienny tym, że się przebierał za kobietę i uwodził mężczyzn i chyba ich rabował, ale nie pamiętam dokładnie. Odsiadując tam wyrok, dostał posadę kucharza , bo podobno świetnie gotował i jak tam ówczesny król przyjechał, to Lasse ugotowił coś tak smacznego, ze król go kazał wypuścić na wolność. Dzisiaj , jak chłop z brodą się przebiera za babę , ubiera się na tęczowo , urządza publiczne brewerie , to go jakość nikt nie tyka. Poza tym są tam miejsca gdzie są menhiry, kurhany z kamieni z pochówkami starożytnych notabli na szczytach najwyższych pagórków , rysunki naskalne tych łowców-zbieraczy , którzy się tam pojawili kilka tysięcy lat pne, jak się stopił lodowiec oraz ich obozowiska, gdzie pozostawili całe warstwy małży o charakterystycznych kształtach. Ten kanał Gotów ciupali w skale long time, bo chcieli w ten sposób ominąc blokadę Duńczyków, któzy w ciśninach nakladali cło na przewożone towary. Przywiozłem sobie stamtąd dwie zmiotki do zamiatania podłogi , kilka kamyków i muszlę starej małży.
Stary
Lock Ai... Co trzeba zrobić żeby u nas było normalnie.
Gajowy coś zbuduje blisko miasta seba z matim rozmontują.
Pójdziesz w las na biwak i ognisko ALARM over9999.
Gadać z gajowymi to też rozmowa chuja z butem...

Wspólne dobro narodu - chuja tylko LP! reszta won.
?ukasz ... Od czasu do czasu? mogą być pozdrawiam.
Shiv Si... Skandynawska natura to jest to! Fajna wycieczka!
artur p... W Polsce zaczyna się poprawiać bo najpierw byliśmy traktowani jak wariaci bo siedzimy w lesie teraz ludzie przestają zwracać uwagę a ostatnio zaskoczyło mnie to że nie byłem ze dwa tygodnie w moim szałasie (na mojej działce prywatnej) i przychodzę a tu szałas posprzątany czyli był jakiś uczciwy turysta i kierował się zasadą że zostaw miejsce s stanie lepszym niż zastałeś
Superfi... polska to stan umysłu i 500+, zadłużanie społeczeństwa... Trzeba być psycholem żeby w polsce być patriota... po 45 latach pracy dostaniesz żałosną i głodową emeryture... tak was rucha to państwo! ?
Prepper... Z Was to już takie celebryta że dowiaduje się z filmów że byliście u mnie w mieście Boras. No nic film świetny to jeszcze co mi pozostało to pozdrowić was prosto z Boras ?
BógHon... trzeba było pokazać Sztokholm ..sieci sklepów ICA i bandy agresywnych muslimów, myślalem że przy okazji własnie taki rekonesans zrobicie... ech..
daahoda... Marku, Vortex ? Masz coś wspólnego ze strzelectwem ?
brylo 1... Marku czy w zakresie "turystykoszwendactwa" macie w planach również inne kraje z bardziej otwartym podejściem do tematu "człowiek + natura = nic złego"?
schodzo... Bardzo dyplomatycznie skomentowałeś Marku kwestię swobodnego dostępu do zasobów przyrody w polskim wydaniu. Trochę to życzeniowe myślenie, ale ja też staram się być w takich kwestiach naiwny i niepozbawiony wiary w ludzi. Może to kwestia edukacji od najmłodszych lat, nachalnej promocji dobrych zachowań, aby przynajmniej część z tych, którzy wahają się, czy okazywanie innym szacunku i kultury nie jest przypadkiem oznaką frajerstwa, rozwiali swoje wątpliwości? Optymistyczne podsumowanie, bardzo sympatyczna relacja z całego wypadu. Pozdrawiam
OKULI... "Ja nic nie mówię, a tylko mówię..." Marek 2019
Pofikas... Uwielbiam te rejony!!!! <3
ARTUR .... ten plecak w 10;28 min jest mega
Ekwipunek Dźwigany Codziennie ciekawostki

Ekwipunek Dźwigany Codziennie ciekawostki

Historia kanału Ekwipunek Dźwigany Codziennie zaczyna się w dniu 2014-08-03 14:56:41.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 325 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 9893480 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 52800 użytkowników.