Curiosity odkrył rekordowe ilości metanu na Marsie AstroSzort zmianoholiczka


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=WYHf9E5i0wwNajlepsze komentarze:

l????? ... przyczyną był kosmita który zjadł nieświeżego kebsa
MrFilmi... Kto wie, może Marsjanki za czasów komuny chodowaly trzodę w pgerach ?
Piotr H... A mnie zastanawia jak zmienią się warunki w naszym układzie, w momencie gdy słońce będzie czerwonym olbrzymem. Czy też mars będzie rozpaloną kulą z rzadką atmosferą, czy też atmosfera zgęstnieje. A jeszcze ciekawsze są księżyce Jowisza i Saturna. Czy te które są głównie z lodu i bez atmosfer czyli wszystkie poza tytanem... uzyskają atmosferę poprzez sublimacje roztopionego lodu? Wszak Europa, Callisto czy też Gamimedes są skompane w polu magnetycznym Jowisza, więc atmosfera nie będzie zdmuchnieta przez słońce oraz ciekawe jak przeobrazi się tytan. Może wówczas aż do śmierci czerwonego olbrzyma te światy staną się zdatne do życia.
Vain Iw... Metan, etan, propan, butan...
Pierwszy na Marsa poleci orangutan!
Jan Kow... Może coś o zalodze apollo która zginęła tuż po starcie, a potem wszyscy cudownie ożyli i z pozmienianymi nazwiskami prowadzili życie w innych częściach świata ?
nobodyn... Szkoda, że nie wspomniałeś o tym, że taka wiadomość na pewno ucieszy Elona Muska :)
Adrian ... To niemożliwe Marsjanie nie pierdzą
Psiurex... Pustynny czerw pierdnął, Pozdrawiam, frank herbert
Xylo... Może w jakimś podziemnym mieście odświeżano powietrze
Raz¡el... Nice
Leszek ... Nie chcę mówić, że to kosmici, ale to kosmici zostawili paliwo do tankowania swoich rakiet.
Aleksan... Pewnie Marsjanin bączka puścił.
Shendel... Czy atomy budujące czarne dziury są jakby skompresowane do poziomu w którym pozbawione są pustki stanowiącej ponad 90% składu? Dlatego w stosunkowo niewielkiej objętości mieści się tak ogromna masa?
Arkadia... Pytanie do Astrofonu. Prędkość jest względna. To fakt. Faktem jest też, że światło porusza się w każdym układzie doniesienia z taką samą stałą prędkością c. I tu pytanie. Skoro prędkość światła w każdym układzie odniesienia jest równa c to jaka jest prędkość fotonu względem innego fotonu? Nie może ona wynosić 0 bo światło ma prędkość stałą... Ale jeśli jest to c, w jaki sposób nie łamie to zasady, że c jest prędkością graniczną? Pozdrawiam!
Bia?y P... Powinni tam wysłać kosmonautów .
Pisstak... Kto napierdział na Marsie?
NoMan S... Mógłbyś nam wyjaśnić efekt Dżanibekowa w kosmosie ?
Oskar D... Dlaczego niektóre gwiazdy mają kolor niebieski a inne są natomiast czerwone? Oraz co ma wpływ na jasność i ciepło danej gwiazdy?
Dugie J... Życie to otwarty układ termodynamiczny i do istnienia potrzebuje źródła niskiej entropii jaką jest promieniowanie słoneczne oraz chłodnicy w postaci niskiej temperatury. Dlatego pod lodami Antarktydy jest woda w stanie ciekłym, ale nie ma życia. Za to jest przy kominach geotermalnych na dnie oceanów, bo ma dostawę niskiej entropii w postaci związków chemicznych. Tak samo bezie na Enceladusie i Europie, niczego tam nie ma. Co innego na Marsie, tam jest promieniowanie UV i niska temperatura. Życie jakie tam znajdziemy będzie bardzo rożne od naszego, możliwe nawet że patrzymy na nie ale nie widzimy.
Rafa? G... Ciekawa sprawa z twierdzeniem o możliwym życiu na podstawie metanu... A przecież jest on dość powszechny na innych globach, choćby na Tytanie. Rozważany jest jako skutek istnienia życia, choć występuje we wszechświecie naturalnie. Słyszałem też inną teorię o "pierwotnej zupie" na Ziemi. "Zupa" była mieszanką wody i substancji organicznych, opartych na weglowodorach. I tak powstał nasz czokapik.
zmianoholiczka ciekawostki

zmianoholiczka ciekawostki

Historia kanału zmianoholiczka zaczyna się w dniu 2012-04-01 13:59:31.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 304 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 10772206 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 121000 użytkowników.