Pan Karoń myli się i to grubo, myląc permisywizm z liberalizmem Stanisław Michalkiewicz asmeredakcja


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=j0QpktYd4UMNajlepsze komentarze:

asmered... Zapraszamy do jedynej grupy na Facebooku (gdzie można też zadawać pytania do odcinków Q&A - Pytań i Odpowiedzi) poświęconej propagowaniu twórczości redaktora Stanisława Michalkiewicza - publicysty prawicowego, którego oryginalne komentarze i analizy spotykacie później powielone wśród pseudoprawicowych intelektualnych popłuczyn medialnych :)
https://www.facebook.com/groups/Michalkiewicz/
oraz jedynego niekomercyjnego profilu (jedynego bez spamu!) redaktora Stanisława Michalkiewicza
https://www.facebook.com/0Stanislaw.Michalkiewicz/

Jednocześnie zwracamy się o wsparcie finansowe - w każdej wysokości - telewizji internetowej TVASME, najstarszej w polskiej części internetu (emitującej materiały już od 1998 roku i wywodzącej się ze środowiska konserwatywnych liberałów gospodarczych)!
Numer konta dla wpłat i przelewów - z dopiskiem "Darowizna na rzecz TVASME":
39 7999 9995 0652 4104 2004 0001
Adres dla wpłat na TVASME przez PayPal:
kpawlak26@gmail.com
Krzyszt... Pan Karoń mówi to samo co Marks tylko w bardziej radykalnej formie podobnej do bolszewików. Wystarczy dokładnie wsłuchać się w jego wywody żeby dojść do wniosku że jest kryptomarksistą
Krzysztof Karoń: W kapitalizmie produkujących bezpośrednio robotników okrada prywatny właściciel. Kapitalizm jest systemem w którym pasożyty (kapitaliści) żyją kosztem ludzi produkujących pożyteczne dobra (robotnicy).
Karol Marks: Kapitalista przywłaszcza część wartości dodatkowej, której źródłem jest praca pracowników najemnych
Zofia K... Na "wolnym rynku" Karoń podbiera Michalkiewiczowi odbiorców i za co wtedy "Mistrz" kupi sobie mieszkanie - nie, mieszkanie to już sobie kupił, a więc willę z ogródkiem ?
Zofia K... Panie Redaktorze, mówi pan dobitnie, że pan Karoń się myli, ale równie dobitnych DOWODÓW nie podaje pan ! Takie "hasło" funta kłaków nie warte .
Jan Cza... dyskusja z założeniami karonizmu to zwykła stata czasu. Karoń jest typem ćwierćinteligenta i klasycznego wiejskiego filozofa i limpa. Jego dywagacje to czysty bełkot, mieszanie z sobą pojęć. Nawet Marksa nie potrafii zrozumieć. W rozmowie z Braunem stwierdził, że wolny rynek charakteryzuje to, że wszystko w nim wolno. Potem było jeszcze lepiej, bo okazało się, żę Hoppe to marksista.Najgorsze jednak jest to, że bęcwał duraczy całkiem sporo ludzi...
Wymiana... Panie Stanisławie ale jaka jest odpowiedzialność polityka w systemie liberalnym? To jakiś oksymoron
Krzyszt... Pan Karoń trafnie określa siebie - jestem dyletantem. W pierwszej chwili uległem jego urokowi. Ale po jakichś 2, 3 'wykładach' zauważyłem zbyt wiele agresji i niespójność głoszonych teorii. No i zaprzestałem. Pan Michalkiewicz jest nieco inny. Ubiera swoje tezy w szaty koncepcji, która o dziwo wydaje się spójna - służby rządzą. Jednak wedlug mnie pan Michalkiewicz dodaje do swej teorii także czyny, które są skutkiem zwykłego zaniechania, braku kompetencji, bylejakością czy przeoczenia. No ale to temat na inna dyskusje. Idiotów nie brakuje, także wsrod premierów czy prezydentów ;)
Andrzej... Na początku świetna analiza niezrozumienia pojęć przez durniów mających się za liberałów.
Nikodem... 2:48 co to za prostak???
Smalec ... ? ?
Strzyga... To, że komunizm i socjalizm jest zły to nie oznacza, że kapitalizm jest dobry. Te wszystkie ideologie wynoszą materię ponad ducha. Obecnie żyjemy w systemie hybrydowym, ale bliższym kapitalizmowi (wiem wiem jakie są podatki i kilka innych kwestii)... ale czy ktoś jest zadowolony jak nasz kraj jest zalewany tanią siłą roboczą?
Roman J... chińczycy mogą jednym oddechem zniszczyć wszystkich producentów wihaistrów w Polsce.A jak oni zmienią produkt, to chińczycy też to będą produkować. Efekt - głód. Czy Michalkiewicz tego nie rozumie !?
Stephan... Do akustyka..... Nie słychać wyraźnie pytań zadawanych
Ambro?y... Kapitalizm to dyscyplina w produkcji i chaos w konsumpcji.
Socjalizm to chaos w produkcji i dyscyplina w konsumpcji.
Kraz Ra... ★⚑♪♞☭♫ 2:20 Wg. Karonia liberalny kapitalizm jest z zasady wyzuty z moralności, a wg. SM nie może on istnieć bez minimalnego poziomu moralności w społeczeństwie. Pierwszy oddziela liberalizm od etyki (historia pokazuje, że "liberalizm" ma wiele znaczeń, wszak wielu chętnie głosi się liberałami, zwolennikami wolności, nawet gdy chcą trzymać wszystkich za mordę), a drugi traktuje obydwa pojęcia jako komplementarne (gdzie nie ma jednego bez drugiego). Gdy więc zapanują liberałowie bez etyki, SM stwierdzi, że to nie jest "prawdziwy liberalizm", natomiast KK że owszem, jest! Ogólnie nie ma o co drzeć kotów, o ile się rozumie o co im chodzi. Niemniej w polityce trzeba prostaczkom jakieś hasło rzucić, jak nie "liberalizm", to coś innego.
9:00 "Cła na chińskie wihajstry jest to podatek na konsumenta (…) gospodarka jest dla konsumpcji"
Tu tkwi właśnie sedno różnicy między Karoniem a liberałami. JKM i SM oddzielają konsumenta od producenta, zaś KK traktuje ich jako jedno. KK uważa, że nie można stawać po stronie konsumenta, bez jednoczesnej troski o producenta. Wszak żeby być konsumentem (bez kradzieży), trzeba być zarazem producentem. Jeśli pozwalamy na import dotowanych produktów z zagranicy, to ułatwiamy odpływ kapitału. Nawet jeśli ten odpływ od konsumenta jest wolniejszy (mniej płaci), to jednak on postępuje. Tymczasem kupując od producenta krajowego, niedotowanego z podatków, wprawdzie więcej ubywa konsumentowi na rzecz producenta, ale jednak kapitał pozostaje w kraju. A jak pozostaje w kraju, to szybciej do konsumenta-producenta powróci, niż gdyby wypłynął na zewnątrz.
Taki liberalizm dobrze działa tylko w dwóch przypadkach: a) gdy wszystkie kraje są liberalne (potrzebne jest liberalne mocarstwo, które pilnuje by żadne państwo nie stosowało dopłat ani ceł); b) gdy społeczeństwo stanowi świadomą grupę konsumentów, które kupuje nie kierując się tylko ceną, ale zwraca uwagę na producenta i wspiera lokalny rynek (realne tylko w przypadku silnej i licznej klasy średniej, bo biedota żyjąca od pierwszego do pierwszego, patrzy tylko na cenę).
Tutaj więc bliżej mi do Karonia.
Andrzej... LIBERALIZM TO NAJWCZEŚNIEJSZA ODMIANA SOCJALIZMU PANIE REDAKTORZE MICHALKIEWICZ. MYŚLĘ ŻE PAN O TYM DOBRZE WIE TYLKO PAN ŚCIEMNIA. A JEŻELI PAN JESZCZE SIE NIE DOWIEDZIAŁ TO WSZYSTKO O CZYM PAN PERORUJE, TO ROSTRZASKAĆ O D.... Z POWAŻANIEM.
Xyz Xxx... Moim skromnym zdaniem między tymi panami nie ma zasadniczego konfliktu.Karoń jak by nie było jest zwolennikiem wolnego rynku, z zastrzeżeniem że praca wykonywana ma być społecznie pożyteczne. Ja to rozumiem że po pierwsze ktoś dobrowolnie za wykonaną pracę zapłaci, po 2 nie będzie to praca szkodliwa mająca na celu ogłupić lub uzależnić jednostki (narkotyki itp).Pan Karoń po prostu kładzie nacisk w pierwszej kolejności na osobistą odpowiedzialność.Innymi słowy jeżeli nie nauczysz byłego niewolnika, jak być wolnym to umrze z głodu. Pan Stanisław zapytany w prost, o moralność czy osobistą odpowiedzialność zasadniczo mówi to samo, niemniej, dla niego pierwszo planowe działania to skupienie się nie na ludziach, tylko na systemie legislacja itd (w końcu prawnik).A Pan Krzysztof odwrotnie ,w pierwszej kolejności nauczmy ludzi w tedy ludzie sami zmienią system. Co mi po wolności gospodarczej jeżeli potrafię się tylko onanizować ?
Krzyszt... Niezmienny szacunek i duuuuużo zdrówka Panie Stanisławie.
greg ka... Staszek ostatnio nauczył się nowego pojęcia i szaleje.Towarzystwo wzajemnej adoracji.Zrobcie coś dla tego kraju wreszcie a nie tylko kłócicie się ze sobą
m c... Karon mowi jak nacpany
asmeredakcja ciekawostki

asmeredakcja ciekawostki

Historia kanału asmeredakcja zaczyna się w dniu 2007-03-29 20:37:33.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 3200 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 57001749 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 80400 użytkowników.