WIDZOWIE WYCHODZĄ Z KIN. CZYM ODPYCHA JOKER?


WIDZOWIE WYCHODZĄ Z KIN. CZYM ODPYCHA "JOKER"? Maciej Wolny z Jakubem Koiszem, Movies Room, film.org.pl, Łukaszem Adamskim, krytykiem filmowym, tygodnik "Sieci", Maciejem Trojanowiczem, autorem bloga Troyann.pl i Maciejem Rugałą, Movies Room. Uwaga! Rozmowa ze spojlerami!

Najlepsze komentarze:

Karol M... Czy tylko ja zauważyłem ze ci panowie czytaj wielbiciele komiksów o batmanie i jokerze nie lubią tego filmu bo kłóci się im to z komiksowym wizerunkiem Jokera. Posłuchajcie tego, oni tak jakby biorą za bardzo do siebie ten film ... jakby poczuli się nim personalnie dotnięcii.
unnamed... wpolsce to dno a redaktorzy to jebana amatorka, unsub i lapka w dol
Patryk ... Joker jest jednym z najlepszych film w historii kina, polecam wszystkim
Zlyping... Program dla nastolatków, prowadzony przez nastolatka rozmawiającego z nastolatkami.
Filip K... Piękny film. Ci co wychodzą z kina boją się tego filmu bo jest prawdziwy. Aż do bólu.
Hanna G... Ja tam nawet nie weszłam ani 1 raz żeby zobaczyć ten film. Zwiastun mi zdecydowanie wystarczy. Nie zachęca mnie... Ten film jest upiorny, brutalny i raczej negatywny ma przekaz z tego co widać na zwiastunie.
Boles?a... Porównanie do Trumpa jest całkiem chybione. Trump gdy ubiegał się o elekcję był antyestablishmentowy, nie podający się poprawności politycznej, był blisko swoich wyborców i porywał na swoich wiecach tłumy. Natomiast Burmistrz Gotham jest stereotypów politykiem, posługującym się gładkim słowami, odcięty od rzeczywistości, którego kreują wyłącznie media (matka Jokera "nie wychodząca z domu i twierdząc że wszyscy mówią że on będzie zbawicielem Gotham... Na co Joker: Mamo przecież ty z nikim nie rozmawiasz).
Maciej ... Panowie, co wy wygadujecie!...że niby film to film a psychopaci wykorzystują jedynie psychopatyczne filmy, jako ten obojętny moralnie nóż...?! Czy nie wiecie, że człowiek jest tym co "je", że staje się po części tym co nasiąka w literaturze w kinie w szkole, w mediach... Gdyby obraz i treść były obojętne wobec widza, nikt nie wywalałby takiej kasy na reklamę, gdyby treść była obojętna, Bóg nie posłużyłby się słowem Pisma...a Kapitał Marksa nie był iskrą detonująca komunizm. Kultura tworzy człowieka...czy to film, muzyka czy książka...to prosty i fundamentalny fakt i dziwię się że panowie od kultury tego nie dostrzegają...
zenplym... Kino wypchane do ostatniego miejsca. Takiej dyscypliny na sali jeszcze nie widziałem. Artystyczny geniusz.
ring ri... ... a i jeszcze jedno! To nie trick, to SONY!!!
ring ri... W ogóle nie rozumiem, jak ten film w czasach " poprawności politycznej" powstał w Hollywood. Arcydzieło? Joker jest w nas!
SKURVIE... "Jaki film Joker będzie miał wpływ na filmy na podstawie komiksów w przyszłości". Mówicie o tym jakby to było jakieś novum. A co z Watchmen?. Już w 2009 roku Zack Snyder wytyczył drogę bardziej ambitnych produkcji właśnie w tym segmencie i jakoś nikt specjalnie tą drogą nie poszedł.
Kaban B... U mnie w mieście prawie cała sala kinowa zapełniona i pierwszy raz w kinie byłem świadkiem jak na koniec filmu wszyscy bili brawo. Rewelacyjny film, a swoją drogą może ludzie wychodzili z kin w głowach pseudo ekspertów takie zaburzenia psychiczne jak u głównego bohatera filmu JOKER.
Karpik... o czym tu jest mowa? kto wychodzi?gdzie wychodzi? przecież to bardzo dobry film jest
Zielony... Fajnie dobrany skład. Jak ktoś siedzi w kinie to od razu widzi klisze, co nie oznacza że film nie jest świetny.
Monica ... Maska od zawsze była wygodna dla wszelkiego rodzaju psychopatów , którzy pod nią się ukrywali .
Lucas R... Panowie "krytycy" chyba zapomnieli, że to już nie czasy, gdy ich słowo jest odbierane jako fakt, bo nikt nie może zweryfikować jak jest naprawdę. "Joker" odniósł spektakularny sukces, wbrew zorganizowanym akcjom lewicy, która próbowała usunąć ten film z kin. Innymi słowy, paru idiotów może i wyszło z kina, ale olbrzymia większość ludzi na niego poszła, obejrzała i wypowiada się bardzo pozytywnie.
GEDANUS... Po raz pierwszy w dwudziestym pierwszym wieku ktoś zrobił film kasowy, a zarazem głęboki i artystyczny.
I oto po dziesięcioleciach promowania brutalnego chłamu i bezmyślnej przemocy, zachwyceni fikcyjną krwawą papką widzowie i recenzenci wydali z siebie skowyt. Dlaczego? Czy dlatego, że ten film traktuje widza serio?
Czy dlatego, że film dociera do niepokojącej prawdy o naturze jednostki, o naturze zbiorowości, o gnojeniu człowieka przez zbiorowość i o ... IRRACJONALNYM FATUM, w które współcześni nie chcą wierzyć i którego panicznie się boją? Czy dlatego opuszczają sale kinowe?
Współczesny neurotyzm post religijny nie daje się ugasić pianą pseudo-racjonalizmu.
Iluż to neurotyków słyszy od psychologa, że ich katastrofa posiada racjonalne wyjaśnienie i że prawdopodobnie sami spaprali swoje życie. Rzeczywistość się z nich śmieje. Generuje fakty nie zważając na życiowe teorie.
Choć Joker zrobił wiele żeby naprawić swoje życie, wbrew logice COŚ nie tylko zniweczyło jego wysiłki, ale nawet było w stanie wywołać skutki odwrotne do zamierzonych. A co to takiego do diabła? Nikt nie wie i dlatego ludzie się tego boją, a psychologia rżnie głupa twierdząc, że nieprawdopodobnie fatalne sploty wydarzeń to tylko efekt subiektywnego ich odbioru, będącego wytworem nadwrażliwości.
Film zawiera też i takie przesłanie, że jeżeli nie istnieje etyka wobec jednostki, którą można rozdeptać, to nie istnieje ona także dla zbiorowości. I tak fasadowy porządek, pod którym kryje się ludzka krzywda, zamienia się w anarchię, a diabelski chaos pochłania społeczeństwo będące źródłem owego fasadowego porządku. Bezkarność w krzywdzeniu wybranych (zwanych nie wiedzieć czemu słabymi) nie oznacza bowiem, że reszta może spać spokojnie.
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Proste.
Dawid ?... A jeśli chodzi o osoby z Jury z akademii, oczywiście że będą go krytykować po 1 nie poprawny politycznie, po 2 chodzi o wybitnego aktora Phoenixa, który powiedział że nie przychodzi na żadne gale oskarowe ponieważ to pic na wodę i nie warto.
Dawid ?... Arcydzieło. Nikt nie wychodzi, u mnie były oklaski. Phoenix stworzył postać, która na zawsze zostanie w kinematografii
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RAasyDlV6nY


Telewizja wPolsce ciekawostki

Telewizja wPolsce ciekawostki

Historia kanału Telewizja wPolsce zaczyna się w dniu 2017-05-05 13:04:45.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 11901 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 52287651 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 90800 użytkowników.