Nexos ciekawostki

Nexos ciekawostki

Historia kanału Nexos zaczyna się w dniu 2011-04-07 23:00:58.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 1533 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 40007184 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 120000 użytkowników.

O Co Chodzi z Blizzardem i Chinami?


Jeden człowiek rozpoczął wielką burzę! ♦ Kupuj gry na G2A taniej z kodem CashBack 3% "NEXOS" ♦ Kup Dodatek ABONAMENT (prepaid): ♦ Kup Battle for Azeroth ►STREAM ►FACEBOOK ►KANAŁ LIVE ►OCEŃ FILM◄

Najlepsze komentarze:

Dawid K... Bardzo fajna lekcja historii, ale nie dodałeś właściwie powodów obecnych protestów. Otóż zaczęło się od prawa o ekstradycji, gdzie ludzie mieszkający w HK (nie koniecznie hongkończycy) mogliby być sądzeni już na terenie ChRL. Chiny mówiły, że chodzi o oszustów podatkowych, zabójców itd. Hongkończycy wiedzą, że dotknęłoby to również działaczy politycznych, demokratów, więc zaczęli protestować. Robi się coraz goręcej, Carrie Lam (przywódca HK, marionetka ChRL) wstrzymała pracę nad tym nowym prawem, ale w tym czasie protestujący zaczęli stawiać więcej warunków - odejście Lam od władzy, większa swoboda polityczna w HK i tak dalej. Protesty trwają już od kilkunastu tygodni, jeśli dobrze liczę to trwa to już 18 tygodni, albo dłużej. W tym czasie policja używa granatów dymnych, pałuje protestujących, kilka osób straciło oczy, a ostatnio użyto nawet ostrej amunicji. Pod granicą zbierają się oddziały uzbrojonej policji. Protestujący też już mają coraz mniej cierpliwości - niszczą stacje metra, słupy z kamerami, potrafią nawet strzelać koktajlami mołotowa jak z procy.
I tutaj wchodzi Blizzard, wchodzi NBA, wchodzą twórcy South Parka. Większość firm uważa Chiny za ogromny rynek, a Komunistyczna Partia Chin zawsze używa argumentu, że ktoś "uraził uczucia narodu chińskiego" i jeśli ktoś chce w Chinach robić biznesy, to musi przyznać jej rację. Blizzard od razu się ugiął, NBA niby też, chociaż teraz znowu mówią o wolności słowa, a Chiny kręcą nosem. Twórcy South Parka nagrali film o sytuacji w tym kraju, do tego wystosowali "przeprosiny" dla Chińczyków, a dzisiaj ma lecieć kolejny odcinek. Oczywiście są już zbanowani w Chinach i nie można ich obejrzeć (a wcześniej ludzie jednak serial znali). Chińczycy pod względem nacjonalizmu są bardzo zaborczy i wybiórczy, jeśli ktoś teraz poruszy temat Hongkongu i powie coś dobrego o tym państwie-mieście, to może spotkać się z niechęcią a nawet agresją Chińczyków z mainlandu (czyli ChRL). Ostatnio coraz więcej krajów jednak zaczyna sprawę drążyć - Czechy chcą zerwać porozumienie o miastach bliźniaczych itd. Sprawa jest bardzo rozwojowa i ciekawa. Polecam śledzić.
Aros120... Mała poprawka Hongkong nigdy nie był demokratyczny.
TheDark... Polecam obejrzeć: https://youtu.be/KxtbBaajyuQ
Bagutte... ludzkość
rip Lun... Ja tylko cichutko przypomnę, że lizanie butów rządowi Chin było powodem ostatecznego upadku wyszukiwarki Yahoo. Google przejął rynek bo kazał Chińczykom spadać na szczaw gdy żądali cenzury chińskiej wersji wyszukiwarki.

Trzymam kciuki byśmy z tego samego powodu byli świadkami upadku Activision Blizzard.
Banan 0... jak dla mnie słuszna decyzja Blizza, dbają o swój tyłek i dlatego są wielcy, gdyby tego nie robili to skonczyliby jak wiele innych małych firm.. zresztą jakie by nie były postulaty czy poglądy tego gościa, to Blizz ani jego produkty nie mają nic wspólnego z polityką i nie są od tego zeby kogos przekonywac do swoich racji czy w ogóle promowac cokolwiek zwiazanego z polityką/światopoglądem.. juz pomijam, ze w regulaminie jest wszystko okreslone co wolno a co nie.. czego się spodziewali?
it_me_P... @Nexos dawaj Apexa bo sporo nowości, proszę.
Jakub I... Sucho na tym kanale..
Woo oo!... Cześć, bardzo lubę oglądać twoi filmy. Mi bardzo sìę podoba WOW oraz teraz się uczę języku polskiemu. Dziękue twoim filmam)
Igor Su... Boże tencent ma tylko z 3 procent blizzard a oni już obsrali zbroje
Kubson ... Boże ale ty jesteś smutniutki całuski nexos
Nice De... W trakcie kampanii trumpa gracze również protestowali na turniejach a banow i kar nie było. Ciekawe...
Akii... Dla mnie to jest trochę oburzenie dzieci w szkole, jak pani jest zła, że głośno krzyczą.

Turnieje e-spotowe nie są miejscem na wygłaszanie swoich poglądów politycznych i to nie powinno podlegać dyskusji.
Szczególnie, gdy dotyczy to tak kontrowersyjnej sprawy jak ta opisana w filmie.

Z mojej perspektywy decyzja Blizzarda jest jak najbardziej poprawna. Z każdej strony.
Bo kurcze, żyjemy w czasach wielkich korporacji, przytłaczajacymi nas ze wszelkich stron akcji PRowych, a ludzi ciągle dziwi, jak jakaś firma dba o swój wizerunek. Tak, dba, gdyż tego typu kontrowersje nie pomagają w budowaniu jakichkolwiek relacji publicznych.
Firmy powinny być (i poniekąd są) apolityczne.

Ludzie uczepili się tego Blizzarda chyba już tylko dlatego, że to Blizzard i skoro wszyscy krzyczą to ja też.

Bany dla casterów moim zdaniem niesłuszne, ale co do zawodników to podpisałbym się pod taką decyzją obiema rękami.
CandySh... Nie mieszajmy gier z polityką. Zakaz polityki na turniejach jest normalne.
Michal ... Panie Nexos, chodzi o kasę i o marksizm czyli ideologię. A metodą na Blizzarda jest zagłodzić trolla.
Aryan B... Nie rozumiem tego "Blizzard zjebał sobie wizerunek". Korpo robi co musi, żeby robić to co robi (np tworzyć gry, rozwijać na skale światową). Ludzie pierdolą jakieś głupoty bezsensu.
Seweryn... Wreszcie dobre opracowanie tematu, dzięki
ssa... oo ktos mutacje przechodzi
Piotrek... "Ludzie powinni jesc wiecej kupy" czy moje zdanie tez sie liczy? XD 8:40
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LXQ6epx0LW8