Przeklinanie, czy to grzech ciężki? Q&A291 Remi Recław SJ Mocni w Duchu - Jezuici TV


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=qhxwV2B_VPkNajlepsze komentarze:

Marcin ... Każde bluznieerstwo rani Jezusa wiec już z tego względu należy wykluczyć przeklinanie sam z tym się zmagam ale dobrze mi idzie sporadycznie sobie przeklnę w nerwach lub rano :)zaspany ale powoli się uwalniam od tego ścieku z ust chwała Panu wymadlam wszystko koronka i różańcem i wam tez polecam!Chwala Panu pozdrawiam sienkiewicza z Austrii bis bald meine libling Stadt ❤️
Renata ... Zabijać - to grzech ciężki .
A czy przeklinaniem można zabić , prosze się zastaniwić i nie odpowiadać na pytanie.
Maciej ... Ja miałem tak samo. Po uwolnieniu przestałem się wulgarnie wyrażać. Wcześniej co słowo to k$&#a itp. Spowiadałem się z tego często ale sam nie mogłem sobie z tym poradzić. Jesus uwalniając mnie od ducha nieczystości "oczyścił" także mój język. Chwała Panu!
Andzrze... Co on za głupoty gada.
tom mi... W Ewangelii jest napisane " co Bóg złączył człowiek niech nie waży się rozłączać " , oraz " co zwiążecie na ziemi będzie związane w niebie a co rozwiążecie na ziemi będzie rozwiązane w niebie " . Jak to rozumieć w przypadku małżeństwa ?
BaLbI... Wiara W Boga Dzięki Boże za Uzdrowienie serca FMWBZKMZBWK.... żyj filip i marian i moja rodzina
Piotr S... Ostatnie zdanie czy zwrot wszystkiego dobrego to idealne genialne zakończenie odcinka o tym, że przeklinanie złe pokazanie w praktyce przeciwności błogosławieństwa dobrego życzenia itp. Nie wiem czy to celowo czy niechcący ale doceniam, brawo.
Helena ... Bóg zapłać.
Karol K... Pozdrawiam Ojca serdecznie!
kryszta... Ja kiedyś postanowiłem przestać używania wulgaryzmów jako „przerywnika” w swojej codziennej mowie i coś to we mnie zmoeniło. Nie umiem powiedzieć co. Czyję się ze sobą bardziej „elegancko” trochę jakby zamiast wymiętolonej, założyć wyprasowaną koszulę. Niby to samo a jednak człowiek czuje się inaczej. W Anglii ludzie tyle nie klną, co w Polsce w codziennych sytuacjach i jak przyjechałem do Krakowa, to co chwila gdzieś słyszałem k i ch rzucane w toku zwykłych rozmów i żal mi się zrobiło młodzieży, która tak mówi. Brzmiało to trochę jak dramatyczna próba wylania pokładów stłamszonej agresji. Trochę jakby patrzeć na pieska, który ujada straszliwie, wystawia kły, ale widać, że się bardzo boi i jest w stresie, w efekcie czego warczy nawet na osoby, z którymi potencjalnie mógłby się zaprzyjaźnić.

Wiem, że wulgaryzmy, to nie grzech, ale spróbuj sam/sama dla siebie przestać na jakiś czas (dwa miesiące? Może rok), wyprasuj koszulę i zobacz, czy coś się zmieniło ?
JOLANTA... Bóg zapłać. Niech PAN JEZUS błogoslawi.
Monika ... Posiadam kilka plakatów z wizerunkiem Jezusa, które reklamowały wydarzenie które było kilka miesiecy temu. Jeden plakat mogę przykleić, ale co zrobić z resztą? Oddanie komuś odpada. Co w takim razie zrobić. Mogę je po prostu wyrzucić?
Robert ... Po moim Nawróceniu Bóg uwolnił mnie od wulgaryzmów gdyby wulgaryzmy nie miały większego znaczenia to by Bóg tego nie zrobił. Jeden z kapłanów mówił że przeklinanie to dobijanie gwożdzi w ranach Pana Jezusa.
basia w... Ojcze- czy przekleństwo może byc w duchu?
czy następuje wtedy gdy zostanie wypowiedziane
Ma?gorz... Wulgaryzm czy przeklenstwo to zlo i nie ma co rozrozniac tylko uzywac jezyka, ktory podoba sie Bogu.
prorok ... Jak sie nawroci do Jezusa ,to przestanie przeklinac .
86Matti... Kiedyś kolega mi powiedział nie przeklinaj bo tym samym językiem chwalisz Boga i tak mnie to ruszyło że prawie mi się udało wyeliminować przekleństwa z mojego słownictwa ale mam problem z tym w chwilach wzburzenia i stresu kiedy nie do końca panuje nad językiem
Monika ... ?
S?awomi... Przeklinanie jest gangreną naszych czasów! U mnie w pracy jest ok. 70 osób! Ja chyba jestem jedyną osobą, która nie przeklina! Kiedyś jeden z księży podczas rekolekcji wielkopostnych przytoczył taką historię: Przyszedł do niego młody parafianin i powiedział, że właśnie nawrócił z grzechu przeklinania razem z żoną ,która też bluźniła! Na świat przyszło upragnione dziecko. Pierwszym jego słowem zamiast mama, czy tata było antysłowo na k! Takie przykre doświadczenie skutkowało nawróceniem!
???????
Mocni w Duchu - Jezuici TV ciekawostki

Mocni w Duchu - Jezuici TV ciekawostki

Historia kanału Mocni w Duchu - Jezuici TV zaczyna się w dniu 2013-10-18 11:45:57.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 2549 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 35237864 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 118000 użytkowników.