CNN 148 A po co Ci w ogóle Bóg? Langusta na palmie


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=X8Uo_Yj_eOUNajlepsze komentarze:

Pawe? P... co jest celem człowieka jako gatunku ? czy celem gatunku nie jest przetrwanie i ewolucja poprzez naukę i poznawanie ? miliony lat ewolucji odróżniły człowieka od zwierzęcia. jesteśmy bardziej cywilizowani niż jaka kolwiek istota na ziemi którą mogą uchwycić nasze zmysły. Czy zaczytywanie się w pismo swięte i szukanie w nim sensu coś daje ? pismo zostało napisane z tego co wiem 2000 lat temu. Czy przez ten czas człowiek się nie rozwinął?inaczej wyglądała lekcja fizyki 6-klasisty w 1950 a inaczej w 2019. czy teraz Bóg czyli istota której nie możemy poczuć przez nasze zmysły nie przemawiał by do nas inaczej ? na przykład przez badania naukowe? ?, ślepa wiara w coś uważam, że hamuje postęp i oddala nas od dalszej ewolucji i w efekcie poznania BOGA, doprowadza do sporów i konfliktów na tle kulturowym. Kluczem do wejścia w następny etap ewolucji jest zjednoczenie się ponad podziały religijne. Religia miała nas wszystkich łączyć a ona nas podzieliła... czy to nie zmierza w złym kierunku ? czy kościół nie jest przestarzały ? a może za religią kryje się właśnie zło skoro dzieli ludzi ? podobno zło jest doskonałym kuglarzem.religia chrześcijańska miała niechybne lata, nawracano poprzez zasiewanie strachu, smierć ... słuchamy proroków a przecież jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, mamy w sobie jego cząstkę czy to nie nasze sumienie właśnie ? zamiast ślepo słuchać jak postępować czy nasze sumienie do nas nie przemawia mówiąc co jest złe ? po to stworzyciel dał nam wolną wolę żeby podążać za prorokami ? Słucham swojego sumienia, które w miarę rozwoju mojej świadomości karze mi szanować wszystko co jest stworzeniem myślącym. Chciał bym żeby brat się odniósł do tego co napisałem
Ma?gorz... ♥️♥️♥️
P W... Habit! Habit widzę!
Justyna... Aaaa! Ok. Teraz rozumiem... chyba
prorok ... Bóg ,jest każdemu potrzebny ,bo bez Boga nie ma życia wiecznego .Jest tylko ciemność .Ale po co i komu są potrzebne obrzędy religijne ,których ani apostołowie ,ani Jezus nie nauczali .Jezus jest w Duchu ,nie w Eucharystii .Jak powiedział ,że jest chlebem żywota ,to miał na myśli Słowo Boże ,bez którego nie ma żywota jak się nim nie karmi swojej duszy .
On powiedział ,że kto zachowa Słowa moje w sercu swoim śmierci nie zazna na wieki .To jest warunek ,żeby iść za Jezusem .
Izabela... Dziękuję
Katarzy... Zastanawiam sie czy ci co zaznaczyli nie lubie wysluchali do konca...
Jadwiga... Ojcze Adamie! dziękuję codziennie za to co robisz,oraz za wszystkich kochanych Langustowiczy.Fajnego czwartku!!!
Tablet ... Witam. Ojciec czyta Pismo i nam tłumaczy a my rozumiemy. Na niektórych mszach księża nie tłumacza kazań, ale mówią kazania uniwersalne, jak to Pan Bóg jest miłosierny, jak bardzo nas kocha i tak ogólnie to nie się czego bać. I tak wkoło Wojtek. Ludzie śpią a ten gada, gada i gada. Czy taki ksiądz nie widzi, że ludzie śpią? Odpowiadam. Widzi. Ale odbebnil swoje i ma wolne. Tak na Wspólnocie powiedział inny ksiądz. WŁAŚNIE wtedy zazdroszczą dla ojca i wtedy na ojca gadają. Tak, są tacy. Ale nam potrzebni są tacy, jak ojciec Adam Szustak i za to dziękujemy BOGU.
gosia12... Adam Szustak jest najmądrzejszym księdzem jakiego mogłam słuchać ;)
Jezus N... Oto naprostowuje "katolickie" dogmaty:
•jest jeden pośrednik pomiędzy Bogiem a ludźmi Jezus Chrystus

•odlewanie posążków, lub wytwarzanie obrazów i kłanianie się im jest bałwochwalstwem

•modlitwa do kogo inne jak Boga jest grzechem, tylko Bogu będziesz oddawał cześć i tylko jemu będziesz się kłaniał

•czyściec jest jedną wielką BZDURĄ, są tylko 2 drogi piekło i niebo

•tzw. Modlitwa różańcowa jest pogaństwem i oddajecie tym sposobem cześć demonom

•tzw objawienia maryjne jest zwykłym zwiedzeniem szatańskim (sam lucyfer podaje się za anioła światłości)

• kult aniołów także jest grzechem

•wszelkie tzw. Święta mają pogańskie korzenie i nie mają nic wspólnego ze Słowem Bożym

•woda święcona - bujda na resorach

•nie nazywajcie nikogo ojcem bo macie jednego Ojca w niebie

•Papież nie jest żadnym zwierzchnikiem zgromadzenia wybranych, on jest poprostu wielkim zwodzicielem, synem szatana, Jan Paweł II nie był wcale lepszy, namawiał do bałwochwalstwa

•nie jesteśmy zbawieni przez nasze "dobre" uczynki tylko przez łaskę i posłuszeństwo Bogu

•Bóg nie jest tylko miłością jest także sprawiedliwością i ogniem pożerającym

•odpusty - bujda

•celibat- bujda

• sam kościół rzymskokatolicki jest instytucją pedofilską, bałwochwalczą i bluźnierczą wysysającą z was pieniądze i żyją sobie w luksusach, sypią ładnymi słowami ale tak naprawde są faryzeuszami

•parafianie oznacza "ciemny lud"

•w Watykanie widzimy kult słońca i lucyfera

https://youtu.be/7hTCMQZQhkM

WYJDŹCIE z niej mój ludu, z babilonu wielkiego
Janek J... To że dziś katolik doskonale wie, że Pan Jezus jest Bogiem nie jest dla wszystkich wierzących oczywiste wbrew temu co mówi o Szustak.
To, że przed Jezusem pada się na kolana również nie jest oczywiste - dobitny przykład to przyjmowanie komunii na stojąco.
To, że się Jezusowi oddaje największą chwałę również nie jest oczywiste - przykład przenoszenie w kąt świątyń lub nawet usuwanie tabernakulum z kościołów.
To, że się Jezusowi oddaje taką cześć jak się oddaje Bogu również nie jest oczywiste - przykład nie klękanie przed Najświętszym Sakramentem.
Cosm to... takie pytanie zdaje sobie kler ??
Filip F... Po kościólkowemu
Velocir... Czyli najpierw bóg pozwala na to, żeby ten człowiek zachorował a potem łaskawie go uzdrawia. Faktycznie powinien być wdzięczny.
Tomasz ... Rozkminy na temat nowotestamentowych, propagandowych mitów o cudach. A rzetelnej odpowiedzi na postawione pytanie, jak nie było, tak nie ma :)
Olga P.... Ciekawe pytanie mysle ze daje mi spokoj, przestalam krzyczec tylko pisze szczegolnie w pracy, wyjasniam i nie jestem rozdrazniona mimo atakow. Zmiana gleboka osobowosci, otoczenie pogarsza sie a ja jestem wyciszona. Dobroc i milosc
Merkava... Brat jest dla mnie wielkim błogosławieństwem. Słowo wyjątkowo na czasie.
Robert ... Myślę że życie które widzimy jest odzwierciedleniem w nas samych. Kazdy jest takim Bogiem i jego decyzje prowadzą go w różne sytuacje i zmieniają jego swiat i rzeczywistość.
Olus Js... Fajnie powiedziane i prawdziwie
Langusta na palmie ciekawostki

Langusta na palmie ciekawostki

Historia kanału Langusta na palmie zaczyna się w dniu 2012-12-03 09:01:35.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 3070 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 280269329 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 604000 użytkowników.