To jest właśnie WOLNY RYNEK! TRADER 21 O GOSPODARCE, PRACY I...


Kolejna mini seria wywiadów z TRADEREM 21. Podobnie jak ostatnio zaczynamy od gospodarki. Tym razem na tapecie monopole, praca i podróże. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona naszych Patronów odsyłamy tutaj: ► NamZależy: ✔ STRONA GŁÓWNA: ✔ YOUTUBE SUBSKRYBUJ: ✔ FACEBOOK: ✔ TWITTER: ► Wsparcie finansowe: ✔ Patronite: ✔ Przelew, paypal, krypto: Dobrowolna pomoc naszych Widzów jest bardzo istotna dla dalszego funkcjonowania i rozwoju naszego kanału. Z góry dziękujemy. ►►► Bogaty, nowoczesny i pędzący do przodu świat: (cała playlista) ►►► Hongkong Stolica światowego kapitalizmu: ►►► Hongkong Najgęściej zaludnione miejsce na świecie: ►►► Chile Transformacja na poważnie: #trader21 #gospodarka #namzalezy

Najlepsze komentarze:

namzale... Książkę „Inteligentny Inwestor XXI wieku” autorstwa Tradera 21 można kupić tutaj: https://www.inteligentnyinwestor.pl/ - i jeżeli podobają Ci się nasze wywiady z Traderem 21, to prosimy przy zakupie wskazać „Nam zależy”, jako źródło informacji o książce, a wywiadów będzie więcej.
Bolobil... Panie szanowny a ch z takim pracodawcą co nie jest w stanie zapłacić 2600 brutto. Niech bankrutuje i nie psuje rynku.
Delysid... 18:52 - fakt co mówi, bo tak na dobrą sprawę to lepiej jest, gdy rządzi dobry król niż "demokratyczni" złodzieje. Szczególnie, że nasza "demokracja" ma pełno wad.
Grobele... Ty Hiszpanie za 5zł.... Echh... bardzo nie podoba mi się ten Twój ton w jakim mówisz, z takim tryumfem w głosie, że mieszkasz w Hiszpanii... Byłem tam w kilku miastach, w Palmie też, ale czy ten świat jest idealny? Śmiem wątpić....
Patrick... Czy zrobi ktoś odcinek o osobach pracujących za granicą (czyli dość duża społeczność)? Czy warto inwestować w Polsce? złoty się umacnia, ceny na Polskich półkach są coraz większe, a kurs walut stoi w miejscu, czy nastąpi spadek PLN/EURO, czy może jest to sprytny zabieg rządzących aby zniwelować dług publiczny, i podnieść płace minimalne bliżej zachodnich?
Dml gg... Nie istnieje, nie istniał i nie będzie istniał wolny rynek a każdy kto twierdzi inaczej to fantasta. Poproszę fantastów o jeden przykład takiego zjawiska nadzwyczajnego jak wolny rynek. Gdzie i kiedy w jakim państwie coś takiego miało miejsce? Musielibyście zmienić rzeczywistość drodzy fantaści wolnego rynku.
Marek G... Pytanie do Tradera21: Dlaczego w krajach kapitalistycznych stosuje się metody socjalistyczne, mam na myśli masowy dodruk pieniędzy, który nie ma pokrycia w towarze czyli praktycznie nie ma wartości. W latach 80. XXw. w Polsce tak robiono, ludzie mieli pieniądze ale niewiele mogli za to kupić, gdyż nie było towaru w sklepach poza octem i musztardą.
Anastaz... Ależ śliczny jest ten mężczyzna!
Cezary ... Trader21 osoba, której mógłbym słuchać 24/7 słuchać ^^
Mateusz... Pracodawca da więcej, jeżeli się wykaże i da zarobić, powiedzmy że Ty go kosztujesz 4 a zarobisz 10 i wtedy szef będzie sam chciał Ci da 6 żebyś cały czas na niego 10 tysi, oczywiscie mówimy o kwotach netto
imachyn... Facet mądrze mówisz ale #500plus
Krzyszt... I błędne założenie w 19 minucie
"Pracodawca da tylko tyle ile zarabiają w okolicy"
I odpowiedź Tradera
"To jest właśnie wolny rynek"
Pozwolę się nie zgodzić - to jest zmowa cenowa - nie płacimy więcej niż najniższa krajowa + 500 zł
Brak zrozumienia.
Wycena pracy przez pracodawcę to jego widzimisię a faktyczna wartość pracy danego pracownika to jest określona kwota - prosta do uzyskania - wystarczy poprosić firmę która podjęła by się zoutsorcowania danego stanowiska o wycenę. Porównać te dwie kwoty - i sam pracodawca zobaczy ile jest warta praca jego pracownika + zysk firmy outsorcingowej.
Rozumiem że pracodawca musi zarabiać na pracowniku - bo na tym to polega prowadzenie firmy.
Niestety przy zmowie cenowej - nie ma opcji wolnego rynku. Daje tyle ile w okolicy i koniec. I to jest dramat że to się uważa za wolny rynek.
Jarek C... No no masz KUZWA RACJE PRYWATNE UCZELNIE SZYBCIEJ I LATWIEJ WPROWADZA KUZWA DZENDER NU PANIMAJESZ
Marcin ... Przykład z budowlanką słaby - mam 3 zaznajomione firmy (właścicieli/współwłaścicieli) i każdy z nich - albo szara strefa, albo najniższa i potrafią się z tego śmiać, ucinają premię gdzie się da. W budowlance są również robione ogromne przekręty na jakości/ilości materiałów. I nieważne jakie będą warunki, jakby najniższa była 600 zł to tyle by dawali, na wolny rynek to i mentalność przedsiębiorców musi być odpowiednia.
Zaqu... Ahh tak :D wolny rynek może na zachodzie ale w PL to raczej kolesiowy ryneczek lidla .... Potem prawo pięści a na koniec praworządne sądy :) pozdrawiam
sikorka... problemem nie jest płaca minimalna, a BRAK PŁACY MAKSYMALNEJ.
Najlepsze lata amerykańskiej gospodarki to lata niepisanej zasady, że kierownictwo nie może zarabiać więcej niż 6-10 razy więcej od szeregowego pracownika. na necie wciąż są dostępne wywiady z ludźmi z tamtych lat, którzy mówią, że dla nich jest nie do pomyślenia, żeby on, jako kierownik/dyrektor zarabiał na godzinę więcej, niż jego najniżej opłacany podwładny przez rok czy dwa.
powiązanie płacy minimalnej z dochodami kierownictwa to jedyna możliwość wyrównania wynagrodzeń bez szkody dla gospodarki, a wręcz przeciwnie, wzmacnia rozwój.
Valkivi... Te pytanie dobitnie pokazują na jakim etapie jest mentalność naszego narodu, jeśli chodzi o kierunek - liberalizm. Szkoda.
Marek I... Ta wypowiedz odnośnie polityków i demokracji gdzie był przykład Singapuru, bajecznie powiedziane. Nadaje się w 100% do cytowania! Dziękuje
Matt Th... 18:45 - dokładnie tak !
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=GvygnSdlM7s


namzalezy.pl ciekawostki

namzalezy.pl ciekawostki

Historia kanału namzalezy.pl zaczyna się w dniu 2012-02-05 17:50:20.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 323 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 12995775 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 82500 użytkowników.