Dokąd Zmierzamy? Polska kapituluje na Kresach


Nie od dziś wiadomo, że polityka III RP wobec naszych wschodnich sąsiadów jest wybitnie spolegliwa. Nie dość, że poświęca się polskie mniejszości na terenach, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu należały do Polski, to jeszcze antypolskie działania mniejszości narodowych (chociażby Ukraińców) są wspierane szerokim strumieniem pieniędzy z budżetu panstwa. Jednocześnie, pomimo chwilowego nastroju "odwilży" w stosunkach polsko ukraińskich po wyborze prezydenta Wołodymyra Zelenskiego, powraca antypolska propaganda historyczna na Ukrainie. Nie tylko na Kresach polityka państwa ponosi fiasko. Na Górnym Śląsku rośnie w siłę ruch śląskich separatystów, tworzących sztuczną "narodowość śląską", odwołujących się wprost do wzorców katalońskich dysydentów, którzy usiłowali oderwać swój region od Hiszpanii. Nie jest tajemnicą, że "narodowość śląską" wspierają mniej lub bardziej dyskretny środowiska niemieckie. Czy bierność władz doprowadzi do negacji kulturowego dziedzictwa Polski na Wschodzie i utraty ziem zachodnich? Na to i inne pytania odpowie w kolejnym odcinku z serii "Dokąd Zmierzamy" publicysta i szef warszawskich struktur Klubu imienia Romana Dmowskiego Arkadiusz Miksa. [wsparcie programu] Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 Mecenat na patronite: PayPal: Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj:

Najlepsze komentarze:

eMisjaT... Nasza telewizja działa tylko dzięki Państwa wpłatom.

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.

Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv

PayPal: redakcja@emisja.tv
dariusz... Jeżeli ktoś twierdzi że niepodległość Ukrainy nie jest kluczowa i ważna dla Polski i jednocześnie próbuje nas skłócać z Ukraińcami od razu zastanawiam się dla kogo ścisły sojusz Polski i Ukrainy jest niewygodny kto na tym sojuszu najwięcej straci wtedy jasne się staje w czyim imieniu ci panowie pracują
Mir Ra... Tak mogę otrzymać najniższą emeryturę
andrzej... Od krakowa to niech sie ukraincy odpierdola
gajo10... Śląsk zawsze będzie bardziej niemiecki niż polski szczurki.Oberschlesien über alles. Dać Polakom Śląski przemysł to jak dać mapie zegarek, poszukajcie na necie.
Jolanta... Szacunek dla P. Miksi, za wiedzę i patriotyzm !!! Proszę pisać petycję !!! Jak będzie trzeba będziemy zbierać podpisy. To co ten niby Polak robi , to zdrada naszego Narodu !!! DZIĘKUJEMY
?
Jolanta... To pokazuje jedno . Pisiory są za słabi do rządzenia . Gdzie są nasze służby ! Wiosna sponsorowana przez Niemcy ( przecież nie za darmo) coś , za coś . Pytam , gdzie są polskie służby . Powinno ,to być ukrócone , a Biedroń powinien siedzieć .
kamil B... Pan Miksa to konkretny Człowiek, mam nadzieje że jeszcze kiedyś zagości na antenie eMisji Tv ...
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Eb5FqeBnLRM


eMisjaTv ciekawostki

eMisjaTv ciekawostki

Historia kanału eMisjaTv zaczyna się w dniu 2010-10-25 03:02:16.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 617 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 27212708 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 79400 użytkowników.