Paweł Opydo ciekawostki

Paweł Opydo ciekawostki

Historia kanału Paweł Opydo zaczyna się w dniu 2007-06-01 15:38:58.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 275 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 32437918 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 182000 użytkowników.

ZVZ 145 – „Mroczne materie”, „Dredd” i świadome społecznie rajstopy


✅ Napisz do nas: ▶️ Słuchaj na Spotify: ▶️ Polub fanpage: W dzisiejszym odcinku pochylamy się nad tematem rajstop zaangażowanych społecznie (i w ogóle nad tematem firm angażujących się w jakiekolwiek działania tego typu). Wcześniej jednak wyjątkowo mroczna część popkulturowa. Paweł wraca do niedocenionego filmu „Dredd” z 2012 roku a Kasia sprawdza jak wypadła wyprodukowana przez BBC i HBO ekranizacja „Mrocznych materii”. Jesteśmy więc w tym tygodniu bardziej mroczni i depresyjni niż zazwyczaj. A potem jest tylko gorzej. Za nami już 2/3 bieżącego sezonu: pamiętajcie, że w ostatnim jego odcinku prawdopodobnie odpowiemy sobie na Wasze maile, więc piszcie do nas koniecznie na Miłego słuchania i do zobaczenia w przyszłym tygodniu. ZVZ to podcast popkulturowo społeczno feministyczny, w którym co tydzień podsumowujemy nasze przygody na planecie Ziemia. Omawiamy najnowsze filmy Marvela, ekscytujemy się odcinkami „Dynastii”, kibicujemy Tomowi Cruiseowi kiedy biegnie przez miasto, prosimy J.K. Rowling żeby przestała pisać na Twitterze, zdradzamy co łączy Matta Damona z magnesem… a przede wszystkim uczymy się jak być lepszymi ludźmi i nie robić nikomu krzywdy. Prowadzą Paweł Opydo i Katarzyna Czajka Kominiarczuk. #zvz #podcast Muzyka: Podington Bear na licencji Creative Commons:

Najlepsze komentarze:

MAKE YO... Wyświetlenia ci spadły od braku złych piosenek
Alicja ... "Prawicowe firmy będą promowały kiboli... ".. błagam nie podsuwajcie marce Red Is Bad nowych pomysłów... (chociaż może już to robią, tylko ja o tym nie wiem).
jolkakl... 17:17 temat odcinka ?
Karolin... Ostatnio na 'lewackim instagramie' było głośno o 'ciałopozytywnej' reklamie Sloggi w której występowały dziewczyny mające rozmiar max 36, a dodatkowo jej twarzą była Pani Ekscelencja, która pokazując swoje zdjęcia sprzed 15kg mówiła o sobie, że obrzydliwa i wstydzi się tych zdjęć. Także chyba wiele marek chce się pod tą ciałopozytywność podpiąć, ale słabo im to wychodzi.
Pawe? S... Słucham sobie starsze filmy a tu nagle nowy wlatuje na kanał.
Uwielbiam Was
Weronik... "film o dalekiej przyszłości, w którym ludzkość żyje w super ciasnym mieście, jest straszne przeludnienie"
O, a brzmi jak całkiem niedaleka przyszłość :D
CasuAli... O ile mnie pamięć nie myli, byłam w kinie na Dreddzie dwukrotnie, bo był taki piękny. Gatunkowo - jest świetny i ta prosta fabuła była zupełnie na miejscu. A potem poczytałam opinie i zastanawiałam się, czy coś jest nie tak ze mną czy z innymi. Cieszę się, że jednak ktoś (poza moim mężem) podziela moją opinię :)
Katarzy... Odnośnie firm, to warto zwrócić uwagę na to, że niekoniecznie przekazywanie zysków przez wielkie korporacje na szczytne cele jest dobre. Bo jeśli jest to taka marka jak przykładowo H&M, która robi dużo szkody dla środowiska i opiera się na taniej sile roboczej z Azji, to wyglada trochę niefajnie: kupuję bluzkę, za którą zapłacono dziewczynie w Bangladeszu marne grosze, a później te pieniądze idą np dla pokrzywdzonych nastolatków LGBT. Z jednej strony moje pieniądze idą na szczytny cel, ale kupuję produkt od marki i stwarzam na nich popyt. Trochę to paradoksalne.
rooshof... Chyba Always miało taką kampanię "hit like a girl" całkiem pozytywnie ją wspominam
JulaJul... Nagraj proszę złe książki "365 dni"!!!
hudi... Zle piosenki
Sponge ... Odnośnie rzekomego sukcesu finansowego Fury Road - ten film ledwo wyszedł na zero, a niektóre źródła podają, że był nawet stratny. Nie bez powodu nie ma w ogóle tematu sequela na tapecie.
Javorin... Może nie a propos konkretnego odcinka, ale pamiętam w jednym z odcinków dyskusję o przedstawieniu chorób i zaburzeń psychicznych w filmach i serialach i akurat dopiero co wyszedł 4 sezon She-ry, gdzie Catra co raz bardziej wydaje się być wręcz podręcznikowym przykładem zaburzenia borderline (od przyczyn aż po objawy - zła relacja z modelem matki, obsesja w kwestii porzucenia, relacje miłość-nienawiść). Zastanawiam się bardzo czy był to celowy zabieg twórców, no i jestem ciekawa jak Kasi podobał się kolejny sezon, bo czytałam na blogu dość pozytywną opinię o poprzednich ^^
viccaei... Przykład z wódką na dnie morza już kiedyś się pojawił w tym podcaście, ale nikogo to nie powinno dziwić – zasłużył. xD
O tym jak bardzo mieszane uczucia wzbudza fakt sponsoringu parady równości przez duże marki, niech świadczy fakt, że z jednej strony były głosy przytoczone przez Kasię a propos Warszawy, a z drugiej, pojawiło się ogromne wzburzenie po marszu w Białymstoku, że żadne korpo nie zdecydowało się na wsparcie. Trudny temat.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=V61KvdldPJ4