Prof. Orłowski: emerytury same będą maleć w relacji do płac |...


Prof. Witold Orłowski był gościem Elizy Michalik w programie "Onet Opinie". W rozmowie poruszono m.in. temat prawdopodobnej obniżki emerytur. Subskrybuj kanał: Facebook Onet Wiadomości: Aby śledzić więcej informacji, zapraszamy: www.onet.pl

Najlepsze komentarze:

GosiaSK... a może by tak przestać okradać społeczeństwo i pozwolić decydować ludziom samodzielnie ?
Mareche... "Emerytury same będą maleć w relacji do płac" - Przecież to oczywista oczywistość. Matematyka na poziomie podstawówki. Czy potrzeba do tego profesora i wielominutowych wywodów?... Cóż, profesor ma uwiarygodnić przekaz. PS. Tytuł zamieszczonego filmu zawiera błąd stylistyczny. Słowo "same" jest niepotrzebne i jego brak nie zmieniłby znaczenia przekazu. PS>>> Poziom merytoryczny większości mass-mediów osiągnął poziom podrzędnych kablówek osiedlowych z początku lat '90 XX wieku. Z roku na rok, jest coraz gorzej... :(
Maciej ... To może należałoby tez pomyslec o płacach??? Bo jak widac na nich sie buduje pensje emerytalne czy nawet wpłaty do ppk. Od pensji sie zaczyna. Jak ktos niewiele zarabia to od razu musi byc skazany na marne zycie na emeryturze?
Don Mac... A ja zaluje ze taka baba wyksztalcila sie za moje pieniadze a teraz niechce placic na moja emeryture
cezary ... z szuflady ekonomicznego lewaka
cezary ... widziesz nielocie POLSKA nie zbankrutuje ty juz dawno
cezary ... obizenie emerytur czy zmniejszenie obietosci miedzy uszami ?
redakcja akukukuaakauuukuku wyjaśnia
Xabro F... 2:05 ''składamy się tyle ile możemy a emerytury dostaniemy takie jak system będzie nam w stanie wypłacić w przyszłości'' Ludzie źle myślą? To wy nie nadajecie się by rządzić naszym krajem! To co było obiecane powinno się dostać a podwyższanie wieku emerytalnego jeszcze bardziej skłania ludzi do emigracji.
Joasiaa... Ja mogę pracować i do setki tylko czy układ mięśniowo-szkieletowy i mózg tak długo wytrzyma? A pani mówiła: "Umiesz liczyć - licz na siebie" :)
?ukasz... 10.min - Pani Eliza pyta czy to sprawiedliwe ze ktos placi duzo a dostaje tyle samo - odpowiedz prof. no ale podatki tez tak dzialaja. No wlasnie. Czyli cos jest nieuczciwe, to mozemy wprowadzic cos innego nieuczciwego, bo juz i tak jest nieuczciwie? Zaj* logika.
kris z... Kolejna manipulacja,średni życia wiek w pl. od jakiegoś czasu spada. Średnio w pl nie pobiera się przez 20 lat e. emerytury. W Niemczech dopiero w 2040 roku przewiduje się po 70 latach emeryturę. Jest o wiele więcej państw gdzie ludzie przechodzą w podobnym czasie na emeryturę. A do tego miga wybierać moment przejścia np. ze względu na staż pracy np. 40 lat. Średni wiek mężczyzn wpl wynosi ok. 72-73 lat czyli ok. 7 lat krócej niż w krajach zachodu . Trzeba też wspomnieć że czas pracy czy tydzień pracy w wielu krajach zachodnich jest krótszy niż u nas co daje po 40 pracy ok dwu lat mniej niż wpl przy takim samym stażu pracy. Bardzo tendencyjny wykład i brak w nim zetelnych argumentów. A Szkoda.
kaja L... na emerytury nie ma ,na szkolnictwo nie ma ,na zdrowie nie ma , ale na kościół jest zawsze z pieniędzy obywateli bo budżet państwa to nasze pieniądze z wszystkich podatków ,taki to kraj
axxxim... Ten orzeł to zachwalał OFE ! Kłamie bzdury mówi . Jak ktoś bąki zbija całe życie to może i do 100 pracować
Halina ... Moj Boze 70lat to pracowac a ktoz ma tyle zdrowia . Brak slow ludzka glupota nie zna granic,
Halina ... To po co placic zuz poco pytam. lepiej w ponczoche skladac.
Krzyszt... Eliza, zacytuję klasyka... " czy ty jesteś chora psychicznie?"
Power a... Dawaj Eliza,klepne Cie po dupie.
Ewelina... Szkoda tylko, że nikt (nawet pani prowadząca) nie potrafi spojrzeć na problem malejących emerytur w sposób bardziej całościowy. Jedną z podstawowych przyczyn niskich i potencjalnie wciąż malejących emerytur jest obecność ogromnej rzeszy OSÓB UPRZYWILEJOWANYCH - zwłaszcza rolników, duchowych, które wykorzystują resztę społeczeństwa.
Jacek T... Wiek emerytalny się w tym roku zmienił i się zmniejszył!!!!! Proszę o prawdę...
Mark Pa... Szkoda, że Komorowski nie dodawał do profesury rozumu. Fakt, że nie miał z czego
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dvGiL9VVRO4


Onet News ciekawostki

Onet News ciekawostki

Historia kanału Onet News zaczyna się w dniu 2014-08-26 16:33:31.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 4976 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 65766886 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 90800 użytkowników.