SzyderczyHalasVlog ciekawostki

SzyderczyHalasVlog ciekawostki

Historia kanału SzyderczyHalasVlog zaczyna się w dniu 2012-09-08 23:47:01.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 183 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 5345720 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 48900 użytkowników.

CZY BÓG CHCE, ŻEBYŚMY BYLI ŹLI? | TEORIE SPISKOWE 11


► Instagram: ► Grupa na fb: ► Wspieranie kanału: ► Zostań patronem: Grupa discordowa Tynkarze Goldbanda: Dodaj napisy, zostań Patronem luks na 2 miesiące: Kontakt: Adres do wysyłki paczek i listów: Karel Goldbaum Aleje Jerozolimskie 81 lok. 7.10 02 001 Warszawa tel.: +48 22 112 00 55

Najlepsze komentarze:

Warhapp... ta symulacja staje się strasznie powalona... A kamienica niby ta sama...
3ndru1... 6:16 haha "wartości moralne żebym miał rozwinięte". No tak browar i kolorowe psychodeliczne lampeczki temu sprzyjają aby opowiadać o Bogu. Nie mam pytań
3ndru1... HSV jesteś w 200% zły i pokrętny. Udający najaranego i pijanego w odemntch odlotu koleś wiary moj. opowiada o Bogu. Nie godne i chore. Nie lecz się, jesteś i będziesz chodzącym złem. Obrzezanie kapucyny trzepią się w NY aż miło.
Karlos ... Osobiście stronię od używek, ale rozumiem ludzi, które chcą się przysłowiowo "zaćpać" i marzą o egzystencji w samej przyjemności, pomimo że to tylko forma ucieczki. Ponieważ życie to nieustanne zapierdalanie, problemy i choroby, a także czas i możliwości naszego życia i naszych ciał są bardzo ograniczone. Nie każdy radzi sobie w tym nieprzewidywalnym i skomplikowanym życiu tak samo dobrze. Chciałabym mocno uwierzyć, że coś poza nim znajduje, ale niestety przychodzi mi to z trudem. Raczej trzeba jakoś zadowolić się tym, co istnieje przed oczami. Czysto teoretycznie marzy mi się możliwość życia i rozwoju w optymalnym środowisku bez cierpienia, gdy tutaj na Ziemi cała przyroda zabija się i pożera nawzajem, bo w takim środowisku innego wyjścia za bardzo nie ma. Pomimo wszystko zdaję sobie sprawę, że już sam fakt pojawienia się życia jest wielkim przypadkiem i cudem.
Takie no wieczorne przemyślenia...
Kruszyn... Lubię Cię ziom oglądać trafiłem tu przez filmik o radio samiec XD
Marek C... Dobra dawaj odcinek o Stachurskim i jego mocach SSwietlnych
Jezus F... xD
anxtvxx... Trochę późno piszę bo dopiero teraz mam chwilę na obejrzenie. Kurde bardzo chciałabym żebyś częściej wypowiadał się na tego typu tematy. Masz bardzo dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia i lubię ten stan kiedy wypowiesz się na jakiś temat i zostawiasz widzą z całą gamą odczuć i przemyśleń.
jolpoa... Pierwszy raz szczerze mówiąc spotykam się z pomysłem na brak wolnej woli aniołów. Przynajmniej w chrześcijaństwie mają wolną wolę jak najbardziej, tylko są bardzo blisko Boga więc łatwiej im być kozacko dobrym bo lepiej znają jego istotę.
Dominic... jesli nie chciał by to by zrobił zebysmy nie mogli byc zli
przecież jest wszechmogący
FEROMON... przepiękne ying yang
sheeloo... Odkopałeś internetowy grób emo martynki, AjćĆ!
Awangar... Na wstępie napiszę, że absolutnie nie musisz brać do siebie moich słów. Absolutnie mi na tym nie zależy. Zrobisz z tym, co zechcesz - przyjmiesz lub odrzucisz. Wolna wola. :D Podoba mi się twój dystans do świata i zdolność do jakiegokolwiek rozmyślania nad sensem istnienia, więc dodam kilka słów od siebie. ;)
Po pierwsze nie rozumiesz, czym jest prawdziwe "dobro" (stwierdzam po twoim opisie tego, czym jest dla ciebie dobro, czyli egoizmem: "moje zdanie musi być najważniejsze i muszę wygrać z tymi złymi - moimi przeciwnikami"), które jest też Prawdą. :) Również nie istnieje tylko jedno "zło" - to pierwsze zło często jest nieumyślne i wynika z niewiedzy oraz braków/słabości ludzi, którzy z samego zamysłu są niedoskonali... - na tym jednym jednak się nie kończy. ;) Człowiek z czasem poznaje konsekwencje swoich czynów. Istota nie musi być zła, żeby doświadczyć zła innych ludzi/bytów oraz cierpienia - jeśli jesteś prawdziwie i głęboko współczujący, to również na jakimś etapie będziesz odczuwał pewną formę cierpienia. Miłość nierozerwalnie łączy się z takim "cierpieniem", dlatego śmiem twierdzić, że ono nie jest obce nawet Stwórcy. Dla całej masy ludzi ten świat wydaje się być piekłem i padołem łez. Ich wieczne narzekania na wszystko biorą się z ich niewiedzy. Jest im źle, czują pustkę, której nie mogą niczym wypełnić, chociaż ciągle próbują. To taka syzyfowa praca. ;) Mają żal do bogów/losu/życia/Boga/świata i często nienawidzą innych ludzi. Im więcej ludzkich błędów, zła, grzechów etc., tym, niestety, więcej wokół cierpienia, wojen, "wojenek" i kataklizmów. Natomiast istnieją persony, dla których ten świat nie jest żadnym piekłem (tak ogólnie to piekło istnieje, ale tylko jako "stan umysłu" - nie jest żadnym miejscem, gdzie diabły gotują grzeszników przez wieczność ;D), a tylko tymczasową domeną, w której przyszło im żyć i "robić swoje". ;) I na koniec powtórzę moje słowa, które zawarłam w innym komentarzu: Anioły oraz (prawie) wszystkie byty również mają wolną wolę. ;)
Andrzej... Bylem wychowywany w rodzinie chrześcijańskiej ale nie katolickiej ani żadnego innego typu religii, to było poprostu wierzenie w to co jest w biblii plus spotkania z ludźmi którzy wierzyli w tą samą wizję Boga. Dorastając zaczynałem dostrzegać różne niezgodności, bo wszystko to bylo oczywiście przefiltrowane, przez ludzkie myślenie. Od zawsze mówiono mi że prawdę czuje się w środku i że to jezus i tego typu, ja czułem prawdę inaczej. Miałem ogromne rozterki moralne chciałem wybrac stronę. Bardzo dużo symboliki mają dla mnie rzeczy codzienne, dlatego czułem takie ciągnięcie mnie w dwa kierunki. Były dla mnie przeciwieństwem siebie, ale były równe. Dawalo im to wspolny mianownik i zacząłem zastanawiac się czy nie tworzą jedności, a my odczuwamy sprzeczność dlatego, że mają poprostu taką dynamikę. Od zawsze wiedziałem że jestem stworzony do dobrych rzeczy i kiedy byłem na takiej drodze do oczyszczenia czułem narzucane ograniczenia i niekompletność. Postanowiłem szukać prawdy w sobie doszły to tego przekminy, że jeśli wszystko oprócz mnie może nie byc prawdziwe, to w jaki sposób mogę wierzyc w coś co mi powiedzieli inni ludzie, a od czego zależy moje życie i nie wiem czy nawet nie życie po śmierci. Nie chcę nigdy w życiu być egoistą. Ale nie chcę też tylko komuś służyć w jakiejś tam sprawie, dlatego wierzę w tę siłę, o której wspomniałeś, bo czuję tam właśnie swoją drogę.

Chciałeś feedback no to proszę. Ogułem bardzo fajny odcinek, chętnie zobaczyłbym więcej tego typu kontentu

P.s może to działa i tak, że poprostu dopuszczam do siebie tylko to co chciałbym słyszeć. Ale wydaje mi się jakby ktoś mi próbował wytłumaczyć coś w co nie mam do końca wiary, bo jestem dość sceptyczny (pod ktoś mam na myśli dosłownie wszystko co się dzieje)
ponura ... Klimatyczny odcineczek
raprule... przed moim rzucaniem palenia w styczniu XDD obyś dożył Karol
Mela Hu... Broda jest raczej emblematem dobra, mędrcy druidzi poerdoleni maja brody
j l... Jin jang boży
Jan Uch... Jezus jako pierwszy anarchista to bardzo ciekawy pomysł
Jan Uch... Pokój dobra ze złem to ruchu new age, I ogólnie Jing Jang i balansu
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=5L7zSvWx0sc